گندم پرس: تابلوهای بزرگی در نقاط مختلف شهری نصب شده است که نشان از افتخارات و کارهای بزرگ شهرداری در ۴ماههی آخر سال ۹۳ و ۹ ماهه اول ۹۴ می دهد، از فلکه بیمارستان تا چهاراه دکترا و میدان انقلاب یا همان فلکه ی موشک سابق، تابلوهایی که آقای شهردار با رسیدن به جشن یک […]

گندم پرس: تابلوهای بزرگی در نقاط مختلف شهری نصب شده است که نشان از افتخارات و کارهای بزرگ شهرداری در ۴ماههی آخر سال ۹۳ و ۹ ماهه اول ۹۴ می دهد، از فلکه بیمارستان تا چهاراه دکترا و میدان انقلاب یا همان فلکه ی موشک سابق، تابلوهایی که آقای شهردار با رسیدن به جشن یک سالگی شهرداریشان از عملکرد خود زده تا افتخارات مکتسبه را به سمع حضور همه برساند، از نهضت آسفالت ۱و۲ گرفته تا گیرهای سه پیچی که مغازه های فاقد پایان کار رابه تعطیلی و پلمب کشانده.

شهرداری که روزی بر مسند قدرت- خدمت آمد در اولین اظهارنظرش عمده تلاش خود جهت بازگشت آبروی بر باد رفته شهرداری متمرکز کرد.

افتخارات شهردار را که در بنرهایش بررسی می کردیم از گرفتن عوارض از پابرهنه های سیستانی که انصافا حق است و در آن موردش هیچ بحثی نیست تا پلمب مغازه های شهر و از همه مهم تر نهضت آسفالت۱و۲ نتوانستیم بیش از این سکوت کنیم و بد ندانستیم تا به وی نیشی بزنیم بلکه از خواب غفلت بیدار شود و بفهمد که مردم شهر آنقدر هم که وی می پندارد از نظر درک و فهم مسائل پیرامونی ضعیف و ناتوان نیستند و اگر در دوره ی مدیریت ایشان تغییر خاصی رخ داده باشد،مردم هم تغییرات را حس می کنند، می بینند. ولی دریغا کدام تغییر؟

آقای شهردار که نهضت آسفالت را جزو بزرگترین افتخارات خود می دانید، بهتر بود قبل از زدن بنر مزین به تصویر روحانیتان نگاهی به خیابان هایی که بصورت کاملا غیر فنی و توسط کارگران شهرداری نه بصورت علمی و فنی،بلکه بصورت تجربی ،بدون زیرسازی مناسب انجام شده می انداختید تا ببینید اطراف فلکه ی کوزه را که به تازگی اسفالت شده، بدلیل زیرزسازی نامناسب به چه حال و روزی آمده است.

آقای شهردار بد نبود قبل از بنر زیبایتان یه دوری داخل شهر می زدید و می دیدید که با گذشت یک هفته از باران هفته ی قبل هنوز آب های سطحی در بسیاری از نقاط شهر جمع آوری نشده و مردم در فضاهای گل آلود رفت و آمد می کنند.

User comments

   User comments

 

آقای شهردار مردم زابل هم حق دارند اگر روزی بخاطر لوله آب، جایی کنده شد عین مردم مشهد تا صبح روز بعد کوچه و خیابانشان را آسفالت ببیند و این مدت به هفته ها و ماهها و سالیان نرسد.

 

User comments

آقای شهردار بد نبود بجای اینکه آسفالت خیابان امام خمینی و فردوسی و کوچه ی مصلا و اطراف شهرداری و فرمانداری رو زخیم و زخیم تر کنید ، نگاه وتوجهی هم به بلوار کارگر بکنید که آسفالتش که نه با فناوری نانو بلکه به قطر چند نانو متر و بصورت زیگزاگ جلوبندی ماشین های مردم را هر روز می ساید داشته باشید

 

User comments

آقای شهردار بد نبود سری هم به ضلع غربی خیابان هامون و میدان ۹ دی و اطراف سازمان اتوبوسرانی تان می زدید تا خیابان به این پر رفت و آمدی که محل عبور و مرور مسافرین زیادی که به شهر وارد یا از آن خارج می شونداست و هفته ها و ماهها و سالهاست روی ترمیم را ندیده و وضعیت اسفناکی دارد.

 

User comments

آقای شهردار بد نبود نگاهی به خیابان رسالت داشته باشید که آسفالتش بیشتر از همه جای شهر نیاز به ترمیم و تجدید دارد و نیروهای جان بر کفتان چندی پیش جدول بندی کردنش و نیمه های کار، به امان خدا رهایش کردند.

آقای شهردار بهتر نبودقبل از مزین کردن شهر به بنرهای افتخاراتتان نیم نگاهی به ضلع شمالی خیابان هیرمند می کردید که بلوارش نصفه و نیمه آسفالت شده و پر است از چاله  که تن هر راننده ای را به لرزه می اندازد و زحمت کاشت ۴ تا درخت گز را هم داخل بلوارش به خود نداده اید.

 

User comments

آقای شهردار مردم گوشه و کنار و حاشیه شهر هم حق دارند در کوچه های تمیز و آسفالت راه بروند و رانندگی کنند .

بله مردم زابل هم انسانند و حق دارند از حداقل امکانات شهری یعنی داشتن فضای سبز و خیابان آسفالت که در طول دهه های اخیر از آن بی بهره بوده اندبهره مند شوند. مردم ما در طول تاریخ نشان داده اند آدم های کم توقعی اند، از شما تجهیز ناوگان عمومی و خط و واحدو منوریل و چیزهای عجیب نمی خواهند، حد اقل ها را می خواهند،حداقلها…

مردم زابل حق دارند ۱۰۰ متر آسفات بدون دست انداز و چاله داشته باشند و بی دغدغه رانندگی کنند.

مردم زابل حق دارند، حق . حتی اگر از حقوق اولیه شهروندیشان بی خبر باشند.

و خیلی از حقوق دیگری که امثال شما در کنار غفلت شورای شهری که توسط خود مردم جهت احقاق حقوق اولیه شان بعنوان شهروند و جهت نظارت بر کار امثال شما، انتخاب کرده اند ولی متاسفانه به جز ایام انتخابات از آنها خبری نیست و در خواب غفلت به سر می روندو تمام قول هایی که به مردم داده اند و عهد هایی که با آنها بسته اند را فراموش کرده اند و در گیر مسائل حاشیه ای یا مردم داری های خودشان شده اند و حقی که به واسطه ی رای به آنها واگذار شده را فراموش کرده اند. بهره مند شوند

پس لطفا این بنرهایی را که به تصویرتان مزین کرده اید را برکنید و آستینتان را بالا بزنید و مرد عمل باشید، اگر کاری برای مردم و شهروندان بکنید نیاز به این همه هیاهو و سروصدا و بنر زدن نیست، مردم خود می بینند و شاید خودشان برایتان بنر بزنند.

و اگر هم مرد این میدان نیستید و این صندلی جایگاه شما نبوده و به سبب ناملایمات و کج خلقی ها

ی روزگار به شما رسیده، میدان را به اهلش واگذار کنید.

 

جواد قنبری

شهروند سیستانی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه