تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

وقتی استاندار فراموشکار میشود!/ آیا می شود به بهانه نشان دادن عملکرد مناسب دولت، ناامنی های استان را انکار کرد؟

  • کد خبر : 27557
  • ۰۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۴
وقتی استاندار فراموشکار میشود!/ آیا می شود به بهانه نشان دادن عملکرد مناسب دولت، ناامنی های استان را انکار کرد؟

گندمــــ پرس : ندای هیرمند ؛ طی اظهارات اخیر آقای علی اوسط هاشمی که در آستانه هفته دولت در نشست خبری خود مدعی شد، در دوسال اخیرهیچ گونه حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان رخ نداده است ادعایی که رسانه های وابسته به دولت سکوت کردند.   نمیدانم در پشت این همه ادعای غیر واقع […]

گندمــــ پرس : ندای هیرمند ؛ طی اظهارات اخیر آقای علی اوسط هاشمی که در آستانه هفته دولت در نشست خبری خود مدعی شد، در دوسال اخیرهیچ گونه حادثه تروریستی در سیستان و بلوچستان رخ نداده است ادعایی که رسانه های وابسته به دولت سکوت کردند.

 

نمیدانم در پشت این همه ادعای غیر واقع از سوی استاندار دولت راستگویان چه حکمتی نهفته است که بسیاری حوادث ناگوار در استان را نادیده گرفته اند و با اینکه شاهد حوادث ناگواری از سوی گروههای تروریستی وبه شهادت رساندن بهترین فرزندان این سرزمین بوده ایم با این وجود همه این اتفاقات تلخ وناگوار را به فراموشی سپرده اند .

 

هرچند همه ما امید داریم که هیج اتفاق وحادثه ناگواری از شرارات ، ترور وخشونت در منطقه نباشد واین استان به یک نقطه ای کاملا امن مبدل گردد .
اما انچه درگزارش علی اوسط هاشمی استاندار سیستان وبلوچستان در آستانه هفته دولت آمده است اینکه در ۲ سال گذشته هیچ حادثه تروریستی در استان اتفاق نیفتاده است ، واقعا ترور وخشونت از نگاه این مقام مسئول چه تعبیری خواهد داشت که حوادث نگور ، خاش ، دشتیاری و… را که باعث شهادت بهترین فرزندان میهن اسلامی شد را نادیده گرفته اند .

 

در این نوع بیان چه حکمتی نهفته است که به منظور تبیین عملکردی قابل قبول بسیاری از اتفاقات را انکار می کنند و به دنبال گرفتن امتیاز بیشتر ومدال افتخار در دولت تدبیر وامید هستند در حالی که بحث نامنی یکی از دغدغه های اصلی هم استانیهاست.
شاید ادم ربائی های اخیر در سیستان که کودک ۹ ساله به شدیدترین وجه ممکن از سوی گروهی فریب خورده مورد شکنجه قرار گرفت حادثه ای ساده است که از کنارش بتوانیم به راحتی عبور کنیم .

 

آقای استاندار این آرزوی دیرینه ای است برای هر سیستانی وبلوچستانی که شاهد حوادث تلخ و اقدامات تروریستی در منطقه نباشیم اما نه به قیمت کتمان واقعیهای موجود وصرفا به منظور گرفتن امتیاز در رده های مدیریتی وپامال شدن حقوق قانونی مردم شریف این استان در بهره مندی بیشتر از خدمات نظام در ایجاد امنیت پایدار در منطقه .

 

جناب استاندار، نمیتوان وجود خرده شرارتها را در هر جامعه ای نادیده گرفت اما شهادت ۸ مرزبان مدافع از مرزهای ایران اسلامی در ابتدای سال ۹۴ از حوادت تروریستی وبرنامه ریزی شده ای بود که از سوی ایادی استکبار در استان رقم خورد ودر کنار آن بقول جنابعالی چندین وچند خرده شرارت دیگر که همه حکایت از نا امنی محض در استان دارد .

 

در گذشته شاید این استان نا امن تر قلمداد می شد اما گاها تحرکات برنامه ریزی شده ای در گوشه وکنار اتفاق می افتاد که دامنه فعالیت آنان به نسبت امروز از نظر حجم کمتر به حساب می آمد اما امروز دامنه این نا امنی به شهرها هم کشیده شده است تا کودکان وفرزندان هم در آرامش نباشند .
عدم حضور جنابعالی در کمسیون امنیت ملی وتعیین جانشین به منطور ارائه گزارش شاید در اذهان همگان تداعی گر این فرضیه باشد که شما پاسخی مناسب در قبال این حوادث نداشته و یا اینکه شهادت مرزبانان و فرهنگیان برایتان اهمیتی ندارد تا در این زمینه پاسخگو باشید .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=27557

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. سلام متاسفیم برمسولین استان …..

  2. اون دنیای هم هست…..