لحظه ای عزیزان مسئول فکر کنند که این بچه نه ساله متعلق به خودشان است , آخر چگونه می شود که باور کرد عده ای در اطراف ما زندگی می کنند که حاضر هستند یک پسر بچه را چنین شکنجه کنند و مورد آزار و اذیت قرار دهند , بنده از همه خواهش دارم دراین […]

_______20140111_1646593349  لحظه ای عزیزان مسئول فکر کنند که این بچه نه ساله متعلق به خودشان است , آخر چگونه می شود که باور کرد عده ای در اطراف ما زندگی می کنند که حاضر هستند یک پسر بچه را چنین شکنجه کنند و مورد آزار و اذیت قرار دهند , بنده از همه خواهش دارم دراین خصوص با ما همکاری کنند تا خون فرزندم پایمال نگردد.

IMG-20150722-WA0013

 

این گوشه ای از درد دل پدری بود که فرزند 9 ساله اش اسارتی دو ماهه را تجربه کرده و حال با کمترین علائم حیاتی بیهوش در بیمارستان زابل بستری می باشد. ( ازخانواده این نوجوان و شما گرامیان به دلیل انتشار تصایر ناراحت کننده عذر خواهی میکنیم)

 

IMG-20150720-WA0005

 

آنچه در ادامه مطالعه میفرمائید , مربوط می شود به سرنوشت تلخ نوجوان 9 ساله سیستانی که به مدت شصت روز در اسارت افراد ناشناس قرار داشته و به بدترین شکل ممکن نیز شکنجه شده است و در نهایت وقتی که موفق به اخاذی از خانواده وی نشده اند , وی را نیمه جان و برهنه در خیابانی از زابل رها کرده و متواری شده اند.

این موضوع اگر چه شباهت به یک فیلم سینمایی اکشن دارد ,اما واقعیتست که در همین زابل خودمان رخ داده است و متاسفانه نوجوانی نه ساله را به سرانجامی ناخوشایند رسانده است و حال خانواده اش از مسئولین شهر و دستگاههای امنیتی و قضایی انتظار پیگیری این مساله را دارند.

مهدی نوجوان سیستانی در یک روز بهاری ( 28 اردبیهشت 94) وقتی از خواب بیدار می شود , جهت خرید صبحانه از خانه خارج و پس از ساعتی که به منزل باز نمی گردد , مادرش نگران می شود و با پدر تماس گرفته و موضوع را با وی درمیان می گذارد.

پس از ساعتی پیامکی از یک خط ایرانسل , با این متن به پدر ارسال می شود : مهدی سالم و دست من است و اگر به کسی چیزی بگویید او را . . . .

پدر که شوکه شده است موضوع را به نیروی انتظامی اطلاع می دهد و پس از آن هر روز تماسهای مکرری از سوی افراد آدم ربا دریافت می کند , روز اول این تماسها از سوی یک شماره ایرانسل و روزهای بعدی شمارهای مختلفی با پیش شماره کشور افغانستان با وی تماس می گیرد و درخواست مبلغ هنگفتی پول جهت آزادی فرزندش می کنند , که وی زیر بار نمی رود و درنهایت که از بازگشت فرزند به شیوه دیگر ناامید می شود حاضر به پرداخت دویست میلیون تومان می گردد.

زمانی که افرادی آماده تحویل پول به افراد گروگانگیر می شوند , گویا در پی شکنجه های فراوانی که این نوجوان شده است , وضعیت وی وخیم میگردد و به همین دلیل وی را بصورت برهنه در محله حسن آباد شهر زابل رها می کنند و اهالی نیز با تماس با 115 موجبات انتقالش را به بیمارستان فراهم می آورند.

خانواده متوجه می شوند و به بیمارستان مراجعه می کنند , ابتدا در پی شکنجه های فراوان به سختی فرزند خود را شناسایی می کنند و در نهایت وی به دلیل جراحات وارده ناشی از خاموش کردن سیگار بر روی بدنش و داغ کردن با سیم و ضربه های که به سرش وارد شده است در بخش ای سی یو بیمارستان امیر زابل بستری و از وضعیت بسیار نامطلوبی نیز برخوردار است و به گفته پدر این نوجوان پزشکان بیمارستان نیز از بازگشت وی اظهار ناامیدی کرده اند.

ATT_1437422142357_IMG-20150720-WA0003

 

پدر این نوجوان درگفتگو با گندمـ پرس از مسئولین شهر زابل , پیش از این نیز به دفتر فرماندار مراجعه کرده ام , اما حال از فرماندار و ارگانهای امنیتی درخواست دارم با توجه به شماره تلفن های که با ما دراین رابطه تماس می گرفته اند ( یک شماره ایرانسل و 4 شماره از افغانستان) این موضوع را رسیدگی نمایند تا مشخص شود که گروگانگیران چه کسانی بوده اند , تا علاوه برمجازات آنها درس عبرتی شود برای دیگرانی که چنین افکار شومی در سر دارند , بچه من که از بین رفته و دیگر امیدی به زنده بودنش ندارم , اما لحظه ای عزیزان مسئول فکر کنند که این بچه نه ساله متعلق به خودشان است , آخر چگونه می شود که باور کرد عده ای در اطراف ما زندگی می کنند که حاضر هستند یک پسر بچه را چنین شکنجه کنند و مورد آزار و اذیت قرار دهند , بنده از همه خواهش دارم دراین خصوص با ما همکاری کنند تا خون فرزندم پایمال نگردد.

 

_______20140111_1646593349  در مراجعه حضوری که به بیمارستان داشتیم , مشاهده شد که این پسر بچه در کما بسر می برد و متاسفانه همانگونه که در تصاویر نیز مشخص است تمامی بدن وی مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته است , قابل باور نیست هرآنچه مشاهده کردیم و از مسئولین امر تقاضا داریم به این مساله رسیدگی و این خانواده را از رنج و ناراحتی دور کنند.

 

IMG-20150720-WA0004

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه