تاریخ : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022

وضعیت بهداشت عمومی در محله کندوی شهر دوستمحمد

  • کد خبر : 23483
  • ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰

گندم پرس :ندای هیرمند: محله کندو در ضلع شمالی شهر دوستمحمد و ورودی این شهر مرزی قرار دارد ،این محله در گذشته به حهت نزدیکی با نوار مرزی و حمل سوخت قاچاق با احشام به یک محله ای شلوغ با ساکنینی غیر بومی از طوایف متفاوت تبدیل شده بود و همین امر و عدم رعایت بهداشت […]

گندم پرس :ندای هیرمند: محله کندو در ضلع شمالی شهر دوستمحمد و ورودی این شهر مرزی قرار دارد ،این محله در گذشته به حهت نزدیکی با نوار مرزی و حمل سوخت قاچاق با احشام به یک محله ای شلوغ با ساکنینی غیر بومی از طوایف متفاوت تبدیل شده بود و همین امر و عدم رعایت بهداشت عمومی از سوی ساکنین وضعیتی نا مطلوب بر این منطقه بر جای گذاشته و هم اکنون به جهت بسته بودن مرز و مهاجرت اقلیتهای گوناگون از این محله به دیگر شهرستانها جهت تامین معاش به محله ای ساکت و آرام مبدل شده است که دیگر از آن هیاهوی تردد خودروها و احشام حامل سوخت خبری نیست، اما موضوع مهم و قابل بررسی همان بهداشت کوچه و خیابان های این محله می باشد و در حال حاضر این محله در وضعیت نامطلوبی قرار دارد که بوی بد ناشی از جاری شدن فاضلاب در کنار خیابان اصلی شامه هر رهگذری را می آزارد .

 

1

 

این وضعیت نامطلوب ،تهدیدی جدی برای بهداشت فردی و اجتماعی ساکنان آن بحساب می آید که نتیجه آن متحمل شدن هزینه های گزاف درمانی برای افراد و سازمانهای مرتبط می باشد .

 

4

 

آنچه این روزها در محله های مشابه در شهر دوست محمد مشاهده میگردد بی توجهی دستگاههای مرتبط به این امر که شهرداری و شبکه بهداشت و درمانی در راس آن قرار دارد کاملا مشهود می باشد . هر چند ساکنین این محله ها نیز سهم بسزایی را در بی توجهی به رفاه عمومی در محیط زندگی افراد دارد ولی عدم پیگیری و برنامه ریزی در خور ،توسط ادارات ذیربط هیچگونه توجیهی را قبول نمی کند.

 

5

 

 

آنچه در این محله به کرات به چشم می خورد وجود آب های راکد، فاضلاب ،زباله های تلمبار شده،بوی نامطبوع و هر آن چیزی می باشد که برای زندگی کردن سم به حساب می آید و تا به امروز شهرداری که مسئولیت نظافت سطح شهر را دارد هیچ برنامه ی مدون و طولانی مدتی برای رفع آن را انجام نداده و دست را بالای دست گذاشته تا بلکه از به خودی خود کمکی برسد و این معضل برطرف شود.

 

6

 

در این زمینه خبرنگار ندای هیرمند نظر چند تن از افرادی که در این محله زندگی می کنند را جویا شد و در این زمینه آقای سارانی گفت: اوضاع در این محله و بعضی کوچه ها بسیار بد است و اصلا معلوم نیست که آیا دوستمحمد شهردار دارد یا خیر؟
سارانی ادامه داد: بوی بد فاضلاب بسیار زننده است و برای ما که فرزند کوچک داریم و آنها نیز در این محله بازی می کنند بیماری هایی را گریبانگیر فرزندان ما کرده و مجبوریم هزینه های درمانی بسیاری را در این زمینه بپردازیم.

 

2

 

یکی دیگر از اهالی محل گفت: شهردار دوستمحمد فقط به فکر خیابان اصلی در شهر می باشد و اگر کاری هم می کند برای این خیابان است .
یکی از مغازه دارهای محله کندو علت این امر را در گذشته می دانست و گفت: چون در گذشته تعداد اتباع در این محله نسبت به دیگر محلات بیشتر بوده باعث بی اعتنایی مسئولان در جهت رفع مشکلات می باشد و این موضوع ما را ناراحت کرده است.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23483
  • دیدگاه‌ها برای وضعیت بهداشت عمومی در محله کندوی شهر دوستمحمد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.