گندمـــ پرس : محمدرضا امیرمرادی روز پنج شنبه در نامه ای به استاندار سیستان و بلوچستان گفت : از روز جمعه هفتم فروردین تا یکشنبه هفته آینده در منطقه سیستان وزش باد شدید از سمت شمال غرب همراه با گرد و خاک، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا پیش بینی می شود.   به گزارش […]

گندمـــ پرس : محمدرضا امیرمرادی روز پنج شنبه در نامه ای به استاندار سیستان و بلوچستان گفت : از روز جمعه هفتم فروردین تا یکشنبه هفته آینده در منطقه سیستان وزش باد شدید از سمت شمال غرب همراه با گرد و خاک، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا پیش بینی می شود.

 

_طوفان سیستان, طوفان شن

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا , وی اظهار داشت: برای زاهدان و نواحی مرکزی استان بویژه در مسیر نصرت آباد – بم نیز از روز جمعه تا شنبه افزایش سرعت وزش باد جنوب غربی همراه با گرد و خاک و کاهش دید انتظار می رود.

وی ادامه داد: در این مدت به خصوص روز شنبه (هشتم فروردین) در شمال، نواحی مرکزی و جنوب شرق استان وقوع رگبار باران، گاهی رعد و برق و تندباد موقتی پیش بینی می شود.

مدیر کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دمای هوا بویژه در شهرهای نیمه شمالی استان روز شنبه حدود هفت تا 12 درجه کاهش می یابد.

وی افزود: نواحی شرقی دریای عمان در سه روز آینده مواج و متلاطم است و افزایش رطوبت نسبی و پدیده مه در این مدت در سواحل استان ادامه خواهد داشت.

استان سیستان و بلوچستان به علت بروز خشکسالی 16 ساله و وزش بادهای موسمی 120 روزه که در چند سال اخیر به 180 روز افزایش یافته در سیستان و مونسون در دریای عمان و سواحل چابهار همواره با بادها و توفان های شدید و گرد و غبار بالایی روبروست که گاهی سبب کاهش دید و آلودگی هوا بیش از 20 برابر حد استاندارد می شود

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه