تاریخ : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023

وزش باد شدید باعث سقوط ۱۷ اصله پایه شبکه برق در منطقه سیستان شد

  • کد خبر : 47796
  • ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
وزش باد شدید باعث سقوط ۱۷ اصله پایه شبکه برق در منطقه سیستان شد
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و طوفان که از شب گذشته در شهرستان های زابل، زهک و هیرمند در حال وزیدن است، باعث سقوط ۹ اصله پایه فشار متوسط و ۸ اصله پایه فشار ضعیف شد.

مریم بندئی در گفتگو با خبرنگار گندم خبر اظهار داشت: یک اصله پایه فشار متوسط و یک عدد ترانس ۲۵ کاوا در منطقه شهرک صنعتی محمد آباد و یک اصله پایه فشار ضعیف در روستای سنچولی شهرستان زهک دچار خسارت شد که با تلاش پرسنل این منطقه شبکه خسارت دیده اصلاح و برق این مناطق در حال حاضر پایدار است.

وی ادامه داد: هشت پایه فشار متوسط و ضعیف در شهرستان هیرمند انشعاب روستای غلامعلی گل بیگ، سه پایه فشار متوسط در شهرستان زهک انشعاب کشاورزی و چهار پایه فشار متوسط در انشعابات منطقه حسن آباد سفلی، شهرک علی اکبر و خیابان باهنر ۱۶ شهرستان زابل دچار خسارت شده اند که پرسنل امور برق در حال اصلاح و پایداری مجدد شبکه برق این مناطق هستند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه غیر از بخش های عنوان شده شبکه برق سایر مناطق حوزه سیستان پایدار است، گفت: با توجه به استمرار وزش باد شدید در این منطقه احتمال خسارت به شبکه برق وجود دارد.

وی ادامه داد: اعتبار اولیه این میزان خسارت به شبکه برق بیش از پنج میلیارد ریال برآورد شده است.

بندئی خاطر نشان کرد: وزش باد شدید و طوفان یکی از معضلات مهم این منطقه است که همواره خسارت بسیاری به شبکه توزیع برق وارد می کند.

وی اظهار داشت: مشترکان برق در صورت بروز هر گونه خسارت وارده می توانند از طریق اپلیکیشن برق من، منوی خاموشی درخواست خود را اعلام و پیگیری کنند.

وی بیان کرد: بیش ‌از ۸۰ خدمت مورد نیاز مشترکین توزیع برق به صورت غیر حضوری از طریق اپلیکیشن برق من، سایت اینترنتی شرکت توزیع نیروی برق استان به آدرس www.sbepdc.ir (میز خدمت الکترونیک)، شماره‌ گیری سامانه های تلفنی۱۵۲۱ امور مشترکین و ۱۲۱ اتفاقات قابل انجام است.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=47796

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. چراباوجودگروخاک زیادآب شرب محدوده خیابان دانشگاه ازدیشب قطع شده؟