ورود مدعی العموم به صف های سوخت در زابل

  • کد خبر : 48360
  • ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۷
ورود مدعی العموم به صف های سوخت در زابل
شب گذشته در پی گلایه های مردم از طولانی بودن صف های عرضه سوخت دادستان زابل به همراه تنی چند از مسئولان مربوطه به صورت سر زده از کلیه جایگاه های عرضه سوخت بازدید کرد.

شب گذشته در پی گلایه های مردم از طولانی بودن صف های عرضه سوخت دادستان زابل به همراه تنی چند از مسئولان مربوطه به صورت سر زده از کلیه جایگاه های عرضه سوخت بازدید کرد.

جاوید پورنگ در گفت و گو با خبرنگار گندم خبر در خصوص تشریح این اقدام اظهار داشت: با توجه به نارضایتی مردم نسبت به صف های طولانی جایگاه سوخت، به این مسئله ورود و از کلیه جایگاه های سوخت شهرستان زابل بازدید به عمل آمد.

وی افزود:طی این بازدید مشخص شد بجز دو جایگاه که مسئله آن در حال بررسی است سایر جایگاه ها علی رغم داشتن موجودی سوخت نسبت به توزیع و ارائه سوخت به شهروندان امتناع می کردند.

وی بیان داشت: یکی از جایگاه های سوخت اختصاصی خودروهای سنگین، اگر نفت گاز موجود در مخازن خود را عرضه می کرد با ۶۰ لیتر سهمیه روزانه، می توانستند به ۵۱۶ خودرو سنگین سوخت ارائه کند.

وی بیان کرد: اگر طی ۲۴ ساعت گذشته موجودی مخازن سوخت جایگاه ها توزیع می شد، نه تنها هیچ صفی نداشتیم بلکه هیچ کمبودی از لحاظ عرضه نیز احساس نمی شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زابل ادامه داد: برخی از جایگاه های سوخت علی رغم وجود سوخت قابل توجه از توزیع سوخت امتناع می کردند، در این بازدید رئیس شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی زابل، رئیس اداره تعزیرات حکومتی، اداره صمت، فرماندهی انتظامی و اداره استاندارد شهرستان خواسته شدند و مقرر شد مسائل را بررسی کنند، امتناع از عرضه سوخت قابلیت پیگیری دارد و اداره تعزیرات حکومتی برخورد مقتضی انجام خواهد داد.

وی تصریح کرد: تعدادی از نازل های تمام جایگاه‌ها فعال نبودند که مقرر شد شرکت توزیع و پخش فرآورده های نفتی علت قطعی را بررسی کنند و در اسرع وقت باید نسبت به رفع خرابی و فعال کردن نازل ها اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر نازل های سوخت وارد چرخه توزیع شود، در صورت عدم کمبود سهمیه، صف بنزین در شهرستان زابل نخواهیم داشت.

پورنگ گفت: سهل انگاری تمام دستگاه های متولی امر نظارت بر توزیع و عرضه سوخت محرز است، عدم نظارت مصداق ترک فعل مدیران است، برای دستگاه های خاطی تشکیل پرونده دادیم و مسئله عدم نظارت دستگاه های متولی به استان اعلام خواهد شد.

وی اذعان کرد: اگر بر روند توزیع سوخت در جایگاه ها نظارت شود به طور یقین شاهد صف های طولانی نخواهیم بود، دستگاه‌های نظارتی نباید به ارائه یک گزارش اکتفا کنند.

وی افزود: مقرر شد تعطیلی جایگاه ها باید با نظارت مستقیم اینجانب باشد و نماینده این مرجع عدم موجودی را باید تایید کند و سپس جایگاه اعلام تعطیلی کنند.

جاوید پورنگ تاکید کرد: از رسانه ها تقاضا دارم که تعطیلی جایگاه ها را شبانه روزی رصد و در صورت تعطیلی مراتب را به اینجانب اعلام کنند.

گندم خبر، و اما یک سوال مطرح است کار دستگاه های نظارتی و متولی امر در چنین مواقعی چیست؟ چرا تا زمانی که دستگاه قضایی برای رفع و رجوع برخی مشکلات و معضلات که مردم را دچار سختی میکند، ورود نکند آن معضل حل نمی شود؟

بازدید میدانی خبرنگار ما از جایگاه های عرضه سوخت بیانگر کاهش صف ها می باشد اما این مسئله نیازمند نظارت همیشگی می باشد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=48360

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. باسلام
    لطفاً یک شماره بزارید که اگه با مواردی این چنینی مواجه شدیم زنگ بزنیم و خبر بدهیم