تاریخ : جمعه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۱ Friday, 2 December , 2022

ورود دادستانی به حوزه مالیات در سیستان

 • کد خبر : 44222
 • ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۰۰
ورود دادستانی به حوزه مالیات در سیستان
مؤدیان محترم شاغل در صنوف مختلف در صورتی که از رهگذر عدم اجرای صحیح موارد فوق الذکر متضرر شده اند می توانند با مراجعه به دفتر دادستان مطالبه حقوق خود را پيگيري نمايند .

مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان زابل گفت: پیرو اعتراض جمع زیادی از کسبه شهر زابل در خصوص عملکرد اداره امور مالیاتی با دستور دادستان محترم شهرستان زابل به منظور رفع هر گونه ابهام و تبعیض احتمالی و با تاکید بر ماده ۶۰۰ قانون مجازات اسلامی مواردی به اداره امور مالیاتی شهرستان زابل در خصوص نحوه اجرای وصول مالیات در حوزه شهرستان ابلاغ گردید .

 

گندم خبر; سعید غفاری مقدم در مصاحبه با خبرنگار گندم خبر اظهار داشت: یکی از حقوق متقابل دولت و مردم حق دریافت مالیات برای دولت و تکلیف پرداخت از جانب مردم است، لیکن اجرای آن حق نیز تابع قواعد خاص خود می باشد .

 

وی افزود: در این خصوص دادستان محترم شهرستان زابل در نامه ای خطاب به اداره امور مالیاتی شهرستان زابل و با تاکید بر ماده ۶۰۰ قانون مجازات اسلامی که مقرر می دارد : «هر یک از مسئولین دولتی و مستخدمین و مأمورانی که مامور تشخیص یا تعیین یا محاسبه یا وصول وجه یا مالی به نفع دولت است بر خلاف قانون یا زیاده بر مقررات قانونی اقدام و وجه یا مالی اخذ یا امر به اخذ آن نماید به حبس از دو ماه تا یک سال محکوم خواهد شد مجازات مذکور در این ماده در مورد مسئولین و مامورین شهرداری نیز مجری است.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه پس از ارسال نامه فوق الذکر جلسه ای با حضور مدیر کل محترم امور مالیاتی استان و ریاست محترم اداره امور مالیاتی شهرستان زابل در دفتر دادستان زابل تشکیل ، که مقرر گردید موارد فوق الاشاره با جدیت بیشتر پیگیری شود تا ان شاءالله منافع مردم و حاکمیت بهتر تامین گردد .


 

سعید غفاری مقدم در ادامه بیان کرد: مؤدیان محترم شاغل در صنوف مختلف در صورتی که از رهگذر عدم اجرای صحیح موارد فوق الذکر متضرر شده اند می توانند با مراجعه به دفتر دادستان مطالبه حقوق خود را پیگیری نمایند .

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=44222

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
 1. این چرندیات چیه

  دو تا طلا فروش که نشدن کسبه

   

  اگه آقای سرگزی هنر داشت بخاطر  دوتا طلافروش ادعا دار نمی شد

  چرا از چارتا خواروبارفروش و مکانیک و آدم کم دست حمایت نکرد

  طلا فروشی که همشون ماشینای چندصد میلیونی دارن و مشهدو آباد کردن

  مشکلات امنیتی مردمو حل کنن مالیات پیش کش