گندمـــ پرس : از برگزاری ضعیف،بدون نظم و هماهنگی مسابقات رالی کویر -در روز اربعین- که منجر به کشته شدن یکی از شرکت کنندگان شد و هیچ یک از مدیران و دست اندر کاران هم مسئولیت برگزاری آن را به دوش نگرفتند و با اظهار بی اطلاعی از بار این اشتباه شانه خالی کردند…… – تا قعر […]

گندمـــ پرس : از برگزاری ضعیف،بدون نظم و هماهنگی مسابقات رالی کویر -در روز اربعین- که منجر به کشته شدن یکی از شرکت کنندگان شد و هیچ یک از مدیران و دست اندر کاران هم مسئولیت برگزاری آن را به دوش نگرفتند و با اظهار بی اطلاعی از بار این اشتباه شانه خالی کردند……
 – تا قعر نشینی تاسف بار تیم والیبال استان با منفی دو امتیاز در لیگ والیبال، به دلیل عدم برنامه ریزی و تمرینات مناسب، فقدان تمکن مالی و شرکت نکردن در مسابقات خارج از استان….
 – تا بنزین فروشی مربی تیم ملی کریکت
 همه و همه نشانه های بارز عدم توجه و ضعف مدیریتی  در ورزش استان است.

 استانی که سرزمین پهلوانان و رادمردان نام می نهیمش ،استانی که پهناورترین و جوانترین استان کشور است و جوانانش به دلیل بهره وری از تابش همواره نور خورشید و دریافت طبیعی ویتامین D از چالاکی و ورزیدگی خدادادی برخوردارند ،متاسفانه به دلیل نبود برنامه ی مدون و درست ورزشی و سهل انگاری و عدم درایت و نداشتن نگاه دلسوزانه ی متولیان ،به حال خود رها شده و جز موفقیت های معدود در ورزشهای انفرادی که حاصل تلاش فردی جوانان بوده و دستاوردهای جوانان غیرتمند تیم کبدی که آنهم این روزها دستخوش تحولات و بی مهری های مسولین شده و حال و روز خوشی ندارد و به زحمت توانست بر جایگاه سوم کبدی جوانان کشور در قم بایستد، هیچ سند افتخاری را بر دیوان ورزشی سیستان و استان حک نکرده است.

– سیستان، هیچ تیمی در  لیگ فوتبال کشور ندارد و این در حال ست که بسیاری از استان ها مثل کرمان و آذربایجان و خوزستان و اصفهان چندین تیم  در لیگ برتر و لیگ دسته 1 و 2 دارند.
– مدیران ورزشی ما حتی نتوانسته اند کوچکترین  سهمی برای علاقه مندان به ورزش استان کسب کنند.
-سیستان و بلوچستان بعنوان جوانترین استان کشور ، در ورزشهای تیمی به دلیل ضعف حاکم بر مدیریت هیچ جایگاهی در ورزش ملی ندارد.

دردناک و اسف بار است که با وجود پتانسیل بسیار بالای نیروهای جوان،سالم وتوانمند استان، عرصه ی ورزشی ما آنقدر خالی از پرورش،تربیت و تبلور استعدادهای نهفته ی نوجوانان و جوانان بوده و هست که در شبکه های ملی و اجتماعی، به جای معرفی ورزشکاران و تیم های ورزشی به کشفیات مواد مخدر و ناامنی  پرداخته می شود.

افسوس و حسرت و دریغای مان زمانی بیشتر می شود که شهری که با تکیه بر داشته های موجود، می توانست با کمی فقط کمی،درایت،دور اندیشی، تدبیر و تدبر در میدان ورزش،تاریخ ساز شود امروز در نگاه نامهربان رسانه ها به مرکز اعتیاد و…….بدل می شود.

این نقطه چین های برای این است که حتی از بازگو کردن آنچه در این روزها برما گذشته و بی مهری مدیران بر ما عرضه داشته شرممان می آید.
از وجدان بیدارتان می پرسیم؛ جایگاه سیستان و سیستانی اینجاست؟؟؟؟!!
و اینکه چه کسی مسول و پاسخگوی این خاموشی های بی گاه و بی تدبیری های مداوم  و مکرر است؟
 
 تربیت بدنی استان در فعالیتهای خود در کنار گستردگی جغرافیایی و پراکندگی جمعیتی  با ؛ عدم ثبات مدیریتی ، انتصابات سیاسی ، مشکلات و موانع اقتصادی،نبود مکان های کافی و مجهز دولتی و کمبود اعتبارات ورزشی، و… روبروست و ادارات تربیت بدنی جایی برای جولان دادن به افراد خاص شده، به عنوان مثال در دوره ی مدیرکل جوان  که امید می رفت پیشرفت خوبی حاصل شود، اداره ی ورزش و جوانان زابل سومین رئیس خود را تجربه می کند که اگر کمی ریز بینانه و نکته سنجانه موضوع را پیگیری و بررسی نماییم، هریک از انتصابات رنگ بوی سیاسی خاصی دارد.

امیدواریم ورزش منطقه سیستان و استان که خاستگاه سلامت و تبلورگاه غرور آفرینی و پردازش شخصیت جوانان است از سیاست زدگی خارج شده و اندکی به فکر آنچه باید و بایسته است،باشد.

انتظار می رود با تدبیر و برنامه ریزی و استفاده از ظرفیتهای مختلف و نیروهای ورزشی مستعد در کنار جذب اعتبارات ،برای ورزش استان و جوانانی که از ابتدایی ترین نیازهای ورزشی محروم مانده اند روزهای روشنی را رقم زده و شاهد پدیدار شدن روزنه های امید در این زمینه باشیم. به یاری حق

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه