تاریخ : جمعه, ۷ بهمن , ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023

ورزش استان در گیرودار ضعف مدیریت ها !

 • کد خبر : 30692
 • ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۷:۳۹
ورزش استان در گیرودار ضعف مدیریت ها !

گندمـــ پرس : از برگزاری ضعیف،بدون نظم و هماهنگی مسابقات رالی کویر -در روز اربعین- که منجر به کشته شدن یکی از شرکت کنندگان شد و هیچ یک از مدیران و دست اندر کاران هم مسئولیت برگزاری آن را به دوش نگرفتند و با اظهار بی اطلاعی از بار این اشتباه شانه خالی کردند…… – تا قعر […]

گندمـــ پرس : از برگزاری ضعیف،بدون نظم و هماهنگی مسابقات رالی کویر -در روز اربعین- که منجر به کشته شدن یکی از شرکت کنندگان شد و هیچ یک از مدیران و دست اندر کاران هم مسئولیت برگزاری آن را به دوش نگرفتند و با اظهار بی اطلاعی از بار این اشتباه شانه خالی کردند……
 – تا قعر نشینی تاسف بار تیم والیبال استان با منفی دو امتیاز در لیگ والیبال، به دلیل عدم برنامه ریزی و تمرینات مناسب، فقدان تمکن مالی و شرکت نکردن در مسابقات خارج از استان….
 – تا بنزین فروشی مربی تیم ملی کریکت
 همه و همه نشانه های بارز عدم توجه و ضعف مدیریتی  در ورزش استان است.

 استانی که سرزمین پهلوانان و رادمردان نام می نهیمش ،استانی که پهناورترین و جوانترین استان کشور است و جوانانش به دلیل بهره وری از تابش همواره نور خورشید و دریافت طبیعی ویتامین D از چالاکی و ورزیدگی خدادادی برخوردارند ،متاسفانه به دلیل نبود برنامه ی مدون و درست ورزشی و سهل انگاری و عدم درایت و نداشتن نگاه دلسوزانه ی متولیان ،به حال خود رها شده و جز موفقیت های معدود در ورزشهای انفرادی که حاصل تلاش فردی جوانان بوده و دستاوردهای جوانان غیرتمند تیم کبدی که آنهم این روزها دستخوش تحولات و بی مهری های مسولین شده و حال و روز خوشی ندارد و به زحمت توانست بر جایگاه سوم کبدی جوانان کشور در قم بایستد، هیچ سند افتخاری را بر دیوان ورزشی سیستان و استان حک نکرده است.

– سیستان، هیچ تیمی در  لیگ فوتبال کشور ندارد و این در حال ست که بسیاری از استان ها مثل کرمان و آذربایجان و خوزستان و اصفهان چندین تیم  در لیگ برتر و لیگ دسته 1 و 2 دارند.
– مدیران ورزشی ما حتی نتوانسته اند کوچکترین  سهمی برای علاقه مندان به ورزش استان کسب کنند.
-سیستان و بلوچستان بعنوان جوانترین استان کشور ، در ورزشهای تیمی به دلیل ضعف حاکم بر مدیریت هیچ جایگاهی در ورزش ملی ندارد.

دردناک و اسف بار است که با وجود پتانسیل بسیار بالای نیروهای جوان،سالم وتوانمند استان، عرصه ی ورزشی ما آنقدر خالی از پرورش،تربیت و تبلور استعدادهای نهفته ی نوجوانان و جوانان بوده و هست که در شبکه های ملی و اجتماعی، به جای معرفی ورزشکاران و تیم های ورزشی به کشفیات مواد مخدر و ناامنی  پرداخته می شود.

افسوس و حسرت و دریغای مان زمانی بیشتر می شود که شهری که با تکیه بر داشته های موجود، می توانست با کمی فقط کمی،درایت،دور اندیشی، تدبیر و تدبر در میدان ورزش،تاریخ ساز شود امروز در نگاه نامهربان رسانه ها به مرکز اعتیاد و…….بدل می شود.

این نقطه چین های برای این است که حتی از بازگو کردن آنچه در این روزها برما گذشته و بی مهری مدیران بر ما عرضه داشته شرممان می آید.
از وجدان بیدارتان می پرسیم؛ جایگاه سیستان و سیستانی اینجاست؟؟؟؟!!
و اینکه چه کسی مسول و پاسخگوی این خاموشی های بی گاه و بی تدبیری های مداوم  و مکرر است؟
 
 تربیت بدنی استان در فعالیتهای خود در کنار گستردگی جغرافیایی و پراکندگی جمعیتی  با ؛ عدم ثبات مدیریتی ، انتصابات سیاسی ، مشکلات و موانع اقتصادی،نبود مکان های کافی و مجهز دولتی و کمبود اعتبارات ورزشی، و… روبروست و ادارات تربیت بدنی جایی برای جولان دادن به افراد خاص شده، به عنوان مثال در دوره ی مدیرکل جوان  که امید می رفت پیشرفت خوبی حاصل شود، اداره ی ورزش و جوانان زابل سومین رئیس خود را تجربه می کند که اگر کمی ریز بینانه و نکته سنجانه موضوع را پیگیری و بررسی نماییم، هریک از انتصابات رنگ بوی سیاسی خاصی دارد.

امیدواریم ورزش منطقه سیستان و استان که خاستگاه سلامت و تبلورگاه غرور آفرینی و پردازش شخصیت جوانان است از سیاست زدگی خارج شده و اندکی به فکر آنچه باید و بایسته است،باشد.

انتظار می رود با تدبیر و برنامه ریزی و استفاده از ظرفیتهای مختلف و نیروهای ورزشی مستعد در کنار جذب اعتبارات ،برای ورزش استان و جوانانی که از ابتدایی ترین نیازهای ورزشی محروم مانده اند روزهای روشنی را رقم زده و شاهد پدیدار شدن روزنه های امید در این زمینه باشیم. به یاری حق

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=30692

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 12در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۲
 1. بسیار ناراحت کننده و غمبار است که چند ساله هیچ گونه مسابقه ورزشی ” منطقه ای و ملی در زابل برگزار نمی شود . جوانان منطقه دیگر آن نشاط و سرخوشی سالهای گذشته را ندارند ” نه تفریح سالمی نه مکان ورزشی مناسبی نه امکانات حتی خیلی معمولی ورزشی . نمیدانم مسئولین ورزش شهرستان و بخصوص استان چرا اینقدر بی تفاوت و بی خیال نسبت به منزلت و جایگاه جوانان غیور و ولای سیستان عزیز تشریف دارند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مسئولین ارشد استان تا شرایط روحی و روانی جوانان این مرز و بوم بحرانی تر نشده شما را بخدا اقدام در خور شان آنها بکنید !!!!!!!

  • آقای ……مدیر محترم پرس گندم : الحق که بی انصاف هستی . مطالبی که در مورد ورزش نوشتی زیاد زیبنده نیست . من مربی ورزش آموزش وپرورش بودم که بازنشسته شدم . ورزشکار بودم واطلاعات کافی نسبت به ورزش استان وخصوصا مدیران کل دارم . درزمات مدیریت آقای علی غلامی وضعیت ورزش استان خوب بود. ولی مدیریت بعد از ایشان وضع ورزش به زیر صفر رسید وکسی هم اعتراضی نکرد .باورکن حدود 30 هیات با سرپرست اداره می شدندومشکلاتی دیگر ………ولی آقای ثوری که 1 ساله روی کار آمده . 1- برگزاری مسابقات ووشو غرب آسیا 2- مسابقات بین المللی بوکس 3- برگزاری ده ها مسابقه کشوری در استان 4 اعزام ده ها تیم به مسابقات قهرمانی کشور 5- برگزاری حداقل 50 جلسه هم اندیشی 6- برگزاری مجمع انتخابات 25 هیات 7- بازدید ازشهرستانها -بخشها وروستاهای استان 8 – گرفتن قول بالغ بر 1 میلیاردتومان ازوزیر ورزش وجوانان برای کارهای عمرانی 9- گرفتن قول 150 میلیون برای هیات ها و………… بی انصاف نباشید

 2. اگر تدبیر می داشتند در ورزش و اگر مدیریتی در ورزش استان بود تیم والیبال را به خاطر شش میلیون پول هتل گروه نگه نمی داشتند مسولین هیت والیبال استان خسته نباشند بهتر اینه که هر کجا بروند یک بازیکن را گروه بزارند تدب……کنند.

 3. مقام معظم رهبری خطاب به مسولین میفرمایند برای ورزش تا میتوانید خرج کنید .خرج کردن در ورزش اسراف نیست

 4. حذف نیروهای قوی سیستانی و جایگزینی آنها با افراد ضعیف طرفندی است برای ناتوان جلوه دادن مردم سیستان ، قومی که سالها در سراسر ایران در سمتهای مختلف توانمندی خود را به اثبات رسانده چگونه میشود بیش از 3 ماه است اداره ورزش و جوانان زابل بدون رییس است؟ چند نفر از انتصاب شدگان افراد دارای پیشینه قوی هستند؟ متاسفانه مسایل قومیتی به شدت در استان پیگیری میشود

 5. بخدا دارید سیاه نمایی میکنید. مسابقات رالی روز اربعین نبوده ، با هماهنگی بخشداری نصرت آباد بوده ، ضمنا مثلا اگر تیم فوتبال پرسپولیس تهران قعر جدول لیگ باشد تربیت بدنی تهران مقصر است؟ آخر این چه تحلیلی است که شما میکنید تیم والیبال اگر در قعرجدول باشد چه ربطی به تربیت بدنی استان دارد ؟مگر تربیت بدنی اجازه باشگاه داری دارد ؟ شما بدون اینکه نقاط مثبت را ببینید نقاط منفی را بزرگ میکنید .کمی رعایت اصول اخلاقی بد نیست

 6. اقاب سیستانی عزیز چرا از واقعیت دور میشید نه تنها در بحث وررش بلکه در خیلی از قسمت های مدیریتی ما مشکل و ضعف داریم خوب دلیلش چیست مگر غیر از اینکه یک فرد را می گذاریم که تابع ما باشد حالا هر چه می خواهد باشد علاوه بران تیم والیبال بر مسابقات رفته بخاطر پول هتل گروه گرفته شده ان هم شش میلیون خوب این که تقصیر پدر پیرمرد من که کشاورزی میکنه نیست تقصیر ان اقای مدیریست که در راس هرم ورزش استان نشسته و تجربه…..

 7. آقا ملک اطلاعات شما از ورزش اندک است ، بخصوص ورزش قهرمانی . به قول ما سیستانیها دیوار حاشا بلند است . اگر بحثی میکنید بر اساس اخلاق مداری و واقعیتهای موجود در استان باشد . شما بگرد اگر توانستی یک ارگان پولدار پیداکن تا والیبال را حمایت کند . وقتی نیست نهایتش همین میشود که میبینید .

 8. برادر بزرگوار که فرمودید سیاه نمایی میشه، بنده از طرفدارای پر و پا قرص تیم والیبال هستم، تقریباً تمام بازی ها رو از نزدیک شاهد بودم، دقیقاً خاطرم هست سال گذشته بعد از بازی جواهری گنبد که در سالن استانداری برگزار میشد وقتی شهرداری بازنده شد همین آقای …… نعره زنان به مدیرعامل باشگاه حمله کرده بود و دقیقاً جمله ای که به کار میبرد این بود: من… نمیدم این مدیرعامل ببره چرا، کی این تیم داده به این بچه!
  حاضرم قسم بخورم دقیقاً همین جملات می گفت. اولاً متاسف شدم که …. دستگاه متولی جوانان که باید حامی مدیر جوان باشه تخریبش می کنه. دوماً چطور اون موقع باشگاه ربط داشت به ایشون، الان نداره. سوماً دقیقاً بعد همون قضیه زمزمه انصراف شهرداری شدت گرفت و این بلا سر تیم اومد.

 9. به قول خیلی از افراد اقای سیستانی اگر نخوردیم نان گندم ولی دیدیم دست مردم ان مدیران یک شبه ایی که شما از کمبود بودجه از انها حرف میزنی چرا هزاران نفر را واسطه می کنند که حمایتم کنید تا من زاهدان را تهران کنم مگر از بودجه خبر نداشت چرا ،خسته نباشید

 10. سلام دوستان اینجانب تشکرمیکنم ازگندم پرس مدیریت ایشون دراین سمت خیلی ضعیفه

 11. سلام متاسفانه انتصابهای مدیریتی در این استان سیاسی است و بر پایه شایسته سالاری نمیباشد.