گندمــــ پرس : رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: عملیات تکمیلی واکسیناسیون سرخک وسرخجه از 23 آبان برای یک میلیون و صد هزار کودک 9 ماه تا 15 سال در استان سیستان و بلوچستان آغـاز می شود.   به گزارش گندمـــ پرس به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت درمان […]

گندمــــ پرس : رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: عملیات تکمیلی واکسیناسیون سرخک وسرخجه از 23 آبان برای یک میلیون و صد هزار کودک 9 ماه تا 15 سال در استان سیستان و بلوچستان آغـاز می شود.

 


به گزارش گندمـــ پرس به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر سید محسن زهرایی در نشست اعضای هیات علمی و هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این خبر افزود: مرز مشترک با افغانستان و پاکستان باعث شده که با جدیت بیشتری واکسیناسیون سرخک را عملیاتی کنیم.

 


وی تصریح کرد: اجرای برنامه واکسیناسیون MR برای مقابله با بیماری سرخک و سرخجه، عملیات گـسترده ای است که یک میلیون و100 هزار کودک را در حوزه جنوب شرق کشور شامل می شود.

 


دکتر محمود رضـا میری رییس دانشگـاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برای اجرای طـرح واکسیناسیون سرخک از دانشجویان پزشکی، داوطلبین سلامت، از همکاران نظام پزشکی و آموزش و پرورش استفاده می کنیم تا عملیات ماندگاری را در استان رقم بزنیم.

 


دکتر سید مهـدی طباطبایی معـاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهــدان با بیان اینکه هزار و 440 تیم سلامت عملیات واکسیناسیون سرخک و سرخجه را از 23 آبان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انجام خواهند داد از مردم استان در خواست کرد در این طرح با تیم های سلامت همکاری کنند.

 


نشست اعضای هیات علمی، اعضای هیات رئیسه دانشگاه و کارشناسان با حضور دکتر زهرایی رئیس اداره بیماری های پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگـزار شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه