گندمـــ پرس : یکی از شهروندان سیستانی با ارسال تصاویر و متنی از وضعیت بد مطب یکی از پزشکان شهر زابل گلایه کرده است . این نامه بهانه ای شد تا مطلبی کوتاه دراین خصوص بنویسیم و گلایه های بحق شهروندان سیستانی را منتقل نماییم تا شاید . . . . . . . متاسفانه […]

گندمـــ پرس : یکی از شهروندان سیستانی با ارسال تصاویر و متنی از وضعیت بد مطب یکی از پزشکان شهر زابل گلایه کرده است . این نامه بهانه ای شد تا مطلبی کوتاه دراین خصوص بنویسیم و گلایه های بحق شهروندان سیستانی را منتقل نماییم تا شاید . . . . . . .

متاسفانه موضوعی که مطرح شده , یعنی وضعیت بسیار نامناسب مطب پزشکان از لحاظ نوع مبلمان در بیش از 80 درصد این مکانها صدق می کند و علت هم مشخص نیست که قشر پزشک جامعه که باید دراین موارد الگوی دیگران باشند چرا و به چه دلیل اینگونه با مردم برخورد می کنند و اوضاع محل کارشان چرا اینقدر بهم ریخته و آشفته است وچگونه اجازه می دهند منشی آنها با مردم بد رفتاری کند , انهم مردمی که از مظلوم ترین مردمان زمینند ؟ و دستگاههای ناظر هم دراین خصوص کوتاهی می کنند.

اگر خوب توجه شود , برخی ازمسائلی که در سریال درحاشیه مهران مدیری رخ میداد و موجبات دلواپسی و نگرانی برخی از جامعه پزشکان را نیز فراهم آورد در شهر زابل بخوبی قابل مشاهده است .

 

bfc9c335624db4dbdd80170b973f96aeb3f1f922

 

 

عدم نظارت و عدم توجه به حقوق بیماران

گندمــ پرس : در ادامه خواهید خواند که همانگونه که منشی این خانوم دکتر هم فرمایش کرده اند دراین خصوص مطالب بسیاری نوشته شده است , آیا با توجه به وضعیت نامطلوب مطب ها در چهار راه دکترا نباید فکر کنیم که درعدم نظارت صحیح و برخورد با متخلفانی که حقوق بیمار را رعایت نمی کنند به عمد برخوردی صورت نمیگیرد ؟

سوال دیگری که مطرح میشود این است که به واقع چه تفاوتی میان پزشک شاغل در سیستان با پزشک شاغل در دیگر شهرهاست که چنان مطبهای زیبایی دارند و حقوق بیماران را رعایت می کنند و به آنان احترام می گذارند و برخی پزشکان شاغل در سیستان حتی امکانات اولیه را برای بیماران خود فراهم نمی کنند ؟ آیا وقت آن نرسیده که با پزشکان متخلف سیستان نیز برخوردی صورت گیرد ؟ آیا تخلفی بالاتر از توهین به مردم وجود دارد ؟ اینها تماما سوالاتیست که مدتهاست بی جواب مانده و اراده ای هم نه تنها برای رفع این توهین ها و نه برای پاسخ به این سوالات مشاهده نمی شود.

 

آنچه مطالعه میفرمائید مشت نمونه خروار است و به قول نگارنده این نامه کوتاه , ما به امید زنده ایم و البته اگر تدبیری باشد امید هم در پی خواهد داشت ان شالله.

20150423130714

 

متن نامه ارسالی بدین شرح است

با سلام : امروز عصر مورخ ۲/۲/۹۴ مریضی داشتم ، مطب خانم دکتر ر – ب متخصص …. ، متاسفانه در سالن انتظار  صندلی ها شکسته و تخته زیرین آن را نیز بر عکس گذاشته بودند ,  بطوری که سر دو عدد پیج سر تیز هر کدام حدود ۷ میلیمتر به سمت بیرون مشاهده می شد و چنانچه کسی روی صندلی  می نشست بی شک زخمی و لباسش پاره می شود.

 

201504231142132

 

به منشی ایشان عرض کردم , این صندلی میخ دارد ، گفت میخ نیست پیچ دارد گفتم این پیچ ها سر تیز هستند , چرا تعمیر یا تعویض نمیکنید ایا به دکتر گفتید ، گفت دکتر میداند و گفتم من از این ها عکس میگیرم و در سایت و روزنامه ها میگذارم , گفت قبل از شما هم خیلی ها عکس گرفتند و رفتند دوباره گفتم دکتر چیزی نگفت بابت تعمیر این صندلی ها ، و منشی محترم بمن گفت من وقت ندارم با شما صحبت کنم , ایا واقعا حق ما مردم سیستان همین است که اینگونه برخورد شود و اینگونه محیط های زندگی کنیم ؟ از مسئولین امر خواهشمندیم دراینخصوص رسیدگی نمایند.

 

با بیان نظرات و دیدگاههای ارزشمندتان مـا را در ساخت قسمت بعدی این سـریـال یـاری فـرمائید .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه