هیچ کـدام از وعده های دولت عملی نشد/مسئولان غـرق در مسائل جناحـی

 • کد خبر : 27526
 • ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۶
هیچ کـدام از وعده های دولت عملی نشد/مسئولان غـرق در مسائل جناحـی

گندمـــــ پرس : نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ریه های مردم از خاک کف دریاچه هامون خشک شد، با این همه سختی تحمیل شده وقت آن رسیده که ستاد بحران کشور در سیستان تشکیل جلسه دهد. به گزارش گــندمـــــ پرس ، توفان شدید شن صبح امروز سیستان را بار دیگر با ۷۰ […]

گندمـــــ پرس : نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ریه های مردم از خاک کف دریاچه هامون خشک شد، با این همه سختی تحمیل شده وقت آن رسیده که ستاد بحران کشور در سیستان تشکیل جلسه دهد.

به گزارش گــندمـــــ پرس ، توفان شدید شن صبح امروز سیستان را بار دیگر با ۷۰ کیلومتر سرعت غلظت ریزگردها را به هفت برابر حد مجاز رساند.

این توفان که بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود لحظه به لحظه بر میزان غلظت گرد و غبار افزوده شود، یک هفته مهمان این دیار بوده و طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده از لحاظ سرعت به اوج خود خواهد رسید.

تکرار این تراژدی غمناک در حوزه سیستان، واکنش نماینده مردم این دیار را در مجلس شورای اسلامی در بر داشت به طوری که دکتر حلیمه عالی گفت: غلظت گرد و خاک در هوای سیستان بیش از هفت برابر حد مجاز بوده که دلیل اصلی آن خاک های کف دریاچه هامون است، بنابراین باید کسی پاسخگو به رسیدگی به وضعیت پیش آمده باشد، اما سکوت مسئولان درد این سختی ها را دو چندان می کند.

حلیمه عالی مهر افزود: دولت باید ستاد بحران تشکیل دهد، زیرا همین توفان چندی پیش مسیرها و گذرگاه ها را مسدود کرد، ۹۰۰ نفر را مهمان بیمارستان شدند و بسیاری از پروازها لغو؛ این همه سختی به مردم سیستان دردناک است.

 

مهاجرت مردمان سیستان تهدیدی برای امنیت ملی است

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۸۰ درصد شغل مردم سیستان وابسته به هامون بوده که به سبب ۱۸ سال خشکسالی، در حال حاضر بیکار شدند، بدانید اگر مردم به گزینه ترک وطن برسند، این مهاجرت مردم به طور حتم کل کشور را ناامن می کند.

عالی تاکید کرد: هیچ کدام از وعده های دولت عملی نشد، هنوز کارگاه و کارخانه‌ای در مناطق مختلف استان به ویژه سیستان تاسیس نشده و مهاجرت مردم این استان همچنان ادامه دارد، باید برای این پدیده اجتماعی چاره اندیشی جدی شود.

 

مسئولان استانی غرق در مسائل جناحی هستند

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستان در بحران فرو رفته، در جایی که مقامات سیاسی و مسئولان استانی غرق در مسائل جناحی و تسویه حساب‌های شخصی هستند، هرگز نمی‌توان مشکلات را مرتفع کرد.

وی افزود: آقای رئیس جمهور از شما تقاضا می‌شود شخصا به وزرا دستور فرمایید کـارگروه تشکیل دهند و به داد مردم ستم دیده سیستان برسند.

وی افزود: شخص رئیس جمهوری نگاه ویژه ای به سیستان دارد اما مسئولان ارشد استانی سیستان و بلوچستان همسو با راس هرم دولت نمی توانند حرکت کنند، باید چرائی این موضوع را پرسیده شود چرا که این فرآیند بر مشکلات و سختی های شمال استان می افزاید.

 

منبع : مهر

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=27526

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 23در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲۳
 1. سرکار خانم نماینده شما چی؟؟؟ آیاوعده هایتان را که موقع انتخابات دادید عملی کردید؟؟

  • اشتغال زایی ، امنیت ، فقرزدایی ،حق بدی آب وهوا ، حق مرزی ، معافیت مالیاتی بخصوص برای کسبه ، از بین رفتن مشکلات مردم منطقه و …!!!!!!!!!
   کاش کمی ؛ فقط کمی به حرف امام جمعه معزز زابل گوش می کردید.
   در همین سایت از طرف ایشان به شما نمایندگان، در خصوص نحوه پیگیری مشکلات مردم رهنمودهایی ارائه گردید. کاش فقط کمی گوش می دادید!

 2. به خانوم عالی بفرمایید با این متن ها نمیتوانید از مسئولیت خویش بکاهید
  متاسفم از چنین نماینده ای
  انگار دولت میتونه معجزه کنه و طوفان رو خاموش اگر میتوانستید دوسال که قبل این دولت بودید کاری به نفع مردم انجام میدادید فقط شعار

 3. معلوم نیست مقصر اصلی این اهمال کاری ها کیست . جناب استاندار به عنوان بالاترین مقام دولت در استان باید پاسخگو باشند که نیستند . وقتی جناب استاندار در یک اظهارنظر غیرکارشناسانه می آیند و می گویند که احداث خط لولۀ دوم بین زابل و زاهدان هیچگونه مشکلی برای کم آبی منطقۀ سیستان به وجود نخواهد آورد چه انتظاری از این شخص برای بهبود وضعیت کم آبی منطقه سیستان می توانید داشته باشید . حتی یک آدم کم سواد هم به راحتی می تواند این موضوع را درک کند که برداشتن آب از منطقه ایی که خودش با معضل کم آبی مواجه است چه پیامدهایی را می تواند برای آن منطقه داشته باشد . کسی که خودش را به خواب زده است شما نمی توانید از خواب بیدار کنید . جمعیت شهر زاهدان رو به رشد است و به همین نسبت هم آب بیشتری را طلب می کند . به استاندار پیشنهاد می کنیم که یک سفری به شهر اصفهان و پل سی و سه پل انجام بدهند و از نزدیک تماشا کنند که زاینده رود در این منطقه خشک است . علتش این است که سمت استان چهارمحال و بختیاری و سرچشمه زاینده رود اجازه نمی دهند آب به این طرف جاری شود و آب را برای مصارف کشاورزی خودشان ذخیره نموده اند . حالا در استان ما و در سیستان چکار می کنند آب رابه جای آنکه به کشاورزان بدهند در چاه نیمه ها ذخیره می کنند تا برای تأمین آب شرب شهر زاهدان استفاده شود .

 4. ما از سرکار خانم دکتر عالی بابت تذکرشان تشکر می کنیم . اما باید به نکته ایی هم اشاره نمود ، که در سالهای گذشته که شما نمایندۀ سیستان بوده اید آیا وضعیت سیستان از لحاظ کم آبی و خشکسالی بهتر امسال بوده است که شما قبلاً هیچ اشاره ایی به این موضوع نداشته اید . تا جایی که ما می دانیم و مشاهده نموده ایم وضعیت سیستان از لحاظ خشکسای در سال های گذشته به همین منوال بوده است . و این تذکر دیرهنگام شما هم این تصور را ایجاد می کند که چون انتخابات مجلس نزدیک است شما این صحبت ها را مطرح نموده اید . اما امیدواریم که این صحبت ها و تذکرات شما در سال پایانی خدمتتان به علت جنبه های انتخاباتی و تبلیغاتی آن نباشد .

 5. مگه شما هم از مسائل جناحی ………..

 6. ………. حتما یادت رفته وقتی………… شد چه به به و چه چهای میکردی که من عوضش کردم/بعد از چندماهگفتی …..را در …………..گماشته / بعد از چند ماه گفتی …….خوبی نیست / و ایشان هم در پایان د………. گزارش عملکردش را تعویض چند تابلو در محور جاده زابل به زاهدان اعلام کردند و رفتند.
  سر کار خانم عالی اگر به همین عملکرد………….. رجوع میکردی باید تا ابد و الدهر حرف نمی زدی /مدیریت این اداره که در اختیار …………….شماست.

 7. دوستان عزیز بنده بنده هم به نمایندگان انتقاداتی دارم اما باید بدانیم مسئولیت کار اجرایی با مسئولین اجرایی نظیر فرماندار و استاندار است. باید به حکم منطق از آنان بخواهیم چه کرده اند.

 8. دروغ دروغ دروغ .خودشان خوب می فهمند دروغ می گویند .نماینده ای که برای مردم مظلوم سیستان یقه چاک نباشد مدیون است مدیون .نمی دانم معنی مدیون را می دانند یا نه.این نماینده ها به دردبورک پخته نمی خورند .

 9. همه سیستان منتظر ……… هست

 10. خانم دکتر عالی لطفا تسریع روند استخدامی ناظرین کشاورزی را از جناب آقای نجفی و استاندار محترم پیگیری فرمایید. خواهشمندیم ما را فراموش نفرمایید.

 11. ما میگوییم ……….. تجربه اولش است ولی صدایش در می اید ولی به …………. خسته نباشید میگیم چون دارد دور خیز می کند ………. خودت سیستانی هستی به خدا مردن در را خاک و دیار خود نعمت است چه برسد به اینکه ما دلمان برای دیدن تصاویر نمایندگانی از دیارمان که به ما قول ابادانی دادند تنگ و چشم به راهشان هستیم وگر نه کسانی که در راه خدمت به سیستان کوتاهی کنند ما با انها خشم خدا را وعهده می دهیم که بترسند از خشم و خدا در برابر گریه یتیمان و محرومان سیستان

 12. انصاف را در مورد نماینده رعایت کنیم.
  همشهریان نماینده قدرت اجرایی نیست. کار او قانون گذاری و بازگو کردن مشکلات حوزه انتخابیه اش است. پیشنهاد می گردد گندم پرس تذکرات نمایندگان گذشته و حال را جمع آوری کند تا مشخص شود خانم عالی بیشتر در مجلس سخنرانی داشته و مشکلات را بازگو کرده یا باقی. دوستان قضاوت بجا با گوش کردن مزاکرات مجلس از طریق پخش زنده امکان پذیر است. با امید سرفرازی همه سیستانیان عزیز

 13. دوستان عزیز فرمودند که کار نماینده قانون گذاری و بازگو کردن مشکلات حوزۀ انتخابیه است . اما تا جایی که ما داریم می بینیم اختیارات یک نماینده خیلی بیشتر از اینها است . تلاش نمایندگان برای گرفتن و تصویب بودجه برای طرحهای حوزه انتخابیه اشان به شرط داشتن نفوذ خیلی مهم است . نمایندگان سیستان در سال های اخیر دچار …………….. شده اند به همین علت هم در ابتدای روی کار آمدن جدید در مقابل خیلی از مسائل سکوت اختیار کردند . حالا هم اگر تلاشی و تحرکی می بینید به ……………… است . وگرنه ………………. و با این شرایط در دور بعدی انتخابات به طور حتم ……………… داشت . مشکل از مردم سیستان هم هست که هنوز دست از سیستم طایفه گری برنداشته اند . مردم دار بودن و شرکت در مراسمات خوب است ولی به شرط آنکه نماینده از شرایط دیگر هم برخوردار باشد .

  • دوست گرامی :
   آیا در بودجه بندی مجلس فقط نماینده این شهر هست یا نماینده همه شهرهای ایران ؟
   در بسیاری موارد بودجه اختصاص داده شده به درستی مدیریت نمی شود.
   مطالبه گری از نمایندگان خوب و پسندیده است اما به شرطی که فلان مسئول در حیطه وظایفش کاملا و صد درصد بدون نقص عمل کرده باشد و مثلا با همان بودجه مشکلات فرهنگی یا شهری زابل را مثلا 10 یا 20 درصدش را رفع کند و بعد ساز کمبود بودجه بزند. برخی ادارات را دقت کنید عملا خروجی قابل توجهی از کارشان نخواهید دید ! چرا ؟

 14. سؤال چه تعداد از وعده هایی که شما در زمان انتخابات قولش را به مردم داده بودید عملی شده اند .

 15. متخصصینی که می دانند وعمل نمی کنند ومیبینند سیستان از بین میرود مدیون مردم مظلوم وصبور سیستان هستند وجواب خواهند داد.

 16. سلام
  شما در طول مدت نمایندگی مجلس چه کار مفیدی انجام دادی
  نه اینکه برای خودت …………….

 17. باسلام تلاش خانم عالی ستودنیست ای کاش ………..صراحت وشفا فیت بامردم حرف میزد

  • حتما شما از اطرافیان ایشان هستید ولی اگر میشود فقط یه مورد از تلاشهای ایشان برای مردم سیستان را نام ببرید؟!!!!!!!!

   • ارتباط وتعامل بین نماینده مردم ومسولین ازعوامل موفقیت وابزار کاراست که متاسفانه درسیستان محقق نشده است دوست عزیزخانم دکترهم تلاش وزحمات زیادی کشیده اند امافقرومحرومیت درسیستان دراین دوره بیشترازپیش میباشدومیبایست این واقعیت راقبول کنیم واقعااگرخودتان درحال حاضرنمابنده میبودیدچه راهکاریی داشتیدپس ازماست که برماست اندکی واقع بین باشیم

 18. تامین اعبار جهت عمران و شهر وظیفه ی نماینده ان منطقه در مجلس هست.
  یک شهردار یا یک فرماندار نمیتونه از حقوق یک مردم توی مجلس دفاع کنه.در سفری که هر 5 سال به زابل دارم متاسفانه از 20 سال گذشته وضعیت خیلی بهرانی شده.راه ارتباطی.همران. و….
  کاش مسئولین یاد بگیرن کنار معضلات و حتی چاله های کوچه و خیابان عکس یادگاری بگیرند.

 19. سلام دوستان
  همه خوب میدانید و در طی ایام ثابت شده که تنها نماینده واقعی سیستان مهندس ..بوده اگر به فعالیتها و عملکردها توجه شود فقط ایشان بودند که به دور از مسائل جناحی و فامیلی فعالیت کردند…. تمامی طرحهای بزرگ سیستان حاصل تلاش ایشان است کاش یکبار دیگر ایشان در صحنه انتخابات حضور پیدا میکردند.ما که از ایشان راضی هستیم انشاالله خداوند نیز از ایشان راضی باشند.