هیچ محدودیتی برای ایجاد بازارچه مرزی وجود ندارد

  • کد خبر : 28286
  • ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۴

گندمــــ پرس : استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ محدودیتی برای ورود 54 اقلام کالای مرزنشینان و بازارچه مرزی در استان وجود ندارد و تا پایان مهر 94 شیفت گمرک و پایانه های مرزی 24 ساعته می شوند.   علی اوسط هاشمی در نشست با فرمانداران شهرهای منطقه سیستان ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد […]

گندمــــ پرس : استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ محدودیتی برای ورود 54 اقلام کالای مرزنشینان و بازارچه مرزی در استان وجود ندارد و تا پایان مهر 94 شیفت گمرک و پایانه های مرزی 24 ساعته می شوند.

 

علی اوسط هاشمی در نشست با فرمانداران شهرهای منطقه سیستان ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع) اظهار کرد: بزودی برای مذاکرات مسائل اقتصادی و زیست محیطی به کشور افغانستان سفر خواهد کرد.

 

استاندار در ادامه بیان کرد: این اولین حضوری است که با وقفه طولانی در کشور افغانستان انجام می‌شود و امیدواریم حلقه وصلی برای تسهیل بین امور دو کشور باشد.

 

وی اظهار کرد: باید بپذیریم توسعه منطقه سیستان ایران و نیمروز افغانستان در تدبیر و تعامل دو کشور است و این توسعه تنها با همکاری متقابل ایجاد می شود .

 

هاشمی افزود: سرمایه های مشترک دو کشور ایران و افغانستان را باید پایه توسعه روابط اقتصادی،اجتماعی قرار داد و فرهنگ را مبنا کار قرار دهیم.

 

وی گفت: امروز سیستان ایران و نیمروز افغانستان برای ماندگاری باید به یک اشتراک بیندیشند.

 

استاندار تصریح کرد: باید سرمایه انسانی منطقه را مبنای کار قرار داد چرا که پیشگام و توسعه هر منطقه به کمک ملت ،نخبگان و گروه های مرجع صورت می گیرد.

 

وی بیان کرد: اگر دولت افغانستان و ایران با هم هماهنگ باشند می توانند دولت را به حرکت وادار کنند.

 

استاندار با بیان اینکه هر دولت عمر کوتاهی دارد و عمر پایه دار برای ملت است عنوان کرد: باید نقش فعال و سازمان یافته مردم را درون دولت برای تسهیل کار دولت جاری کنیم.

 

وی در ادامه گفت: تالاب هامون یک سرمایه مشترک بین دو کشور ایران و افغانستان است که باید برای احیای آن بکوشیم چرا که زینت مرز استان هامون است که تاریخ را جاری می کند و تنها نباید به مسیر جاری شدن آب تالاب هامون توجه داشت بلکه باید به سمت یک تعامل مشترک برویم.

هاشمی افزود: فرهنگ ایرانی را که مشترک بین دو کشور ایران و افغانستان است باید مبنای کار قرار دهیم تا تعاملات توسعه ایی بهتری صورت گیرد.

 

وی با بیان اینکه مباحث تجاری در سفر وی به افغانستان به شکل جدی پیگیری می شود گفت: تجارت خرد از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی تصریح کرد: در همین راستا به همه فرمانداران ابلاغ شده در هر مکانی که شرایط ایجاد بازارچه مرزی وجود دارد اقدام به ایجاد بازارچه مرزی دو طرفه داشته باشند.

 

وی بیان کرد: اگر بتوانیم تجارت را در استان توسعه دهیم می توانیم کاروانسراهایی که در گذشته داشته ایم را احیا کنیم.

استاندار در پایان گفت: گام برداشتن به سمت توسعه صنعتی و پیشگیری از تبخیر آب 77 درصدی منطقه از مهمترین برنامه های دولت در سیستان است./ایسنا

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=28286
  • دیدگاه‌ها برای هیچ محدودیتی برای ایجاد بازارچه مرزی وجود ندارد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.