گندم پرس : عصر هامون: حسینعلی کیخا مسئول برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی شهدای تاسوکی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اهداف برگزاری این همایش است، اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری که “زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست” همایش پیاده روی شهدای روحانی تاسوکی جهت زنده نگه […]

گندم پرس : عصر هامون: حسینعلی کیخا مسئول برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی شهدای تاسوکی با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اهداف برگزاری این همایش است، اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری که “زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست” همایش پیاده روی شهدای روحانی تاسوکی جهت زنده نگه داشتن یاد شهدا و همدردی با خانواده‌های شهدا به ویژه خانواده شهدای تاسوکی برگزار شد.

 

n00066594-b

 

وی افزود: این حرکت از سال 90 با به صورت خودجوش توسط کارمندان جهاد کشاورزی آغاز شد که مسیر 105 کیلومتری را به مدت سه روز و نیم  پیاده روی کردند.

کیخا ادامه داد: از سال 91 این همایش با اقبال بیشتر مردم، مسئولان و خانواده‌ها روبه‌رو شد و بسیاری از مردم به صورت خانوادگی جهت زیارت شهدای تاسوکی به این محل مراجعت می کردند.

مسئول برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی شهدای تاسوکی با بیان اینکه پیاده روی از مسیر پل شیله به سمت یادمان شهدای تاسوکی آغاز شده است، تصریح کرد: هر حرکتی که تجدیدمیثاق با شهدا باشد، ارزشمند است.
وی اضافه کرد: صبح امروز جمعیت زیادی با اتوبوس و خودرو های شخصی به صورت خودجوش در گلزار شهدای تاسوکی حضور یافتند.
کیخا بیان کرد: این مراسم با مداحی حاج یوسف ارجونی برگزار می شود.
گفتنی است در فاجعه تروریستی تاسوکی بیست و دو نفر از هموطنانمان در شامگاه 25 اسفند ماه 1384 توسط گروهک تروریستی جندالشیطان به سرکردگی «عبدالمالک ریگی» در منطقه تاسوکی به شهادت رسیدند. این فاجعه همچنین هفت زخمی و هفت گروگان داشت، که بعدها یک گروگان هم به جمع شهدا پیوست و شش گروگان دیگر آزاد شدند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه