گندمـــ پرس : صبح امروز مراسم بزرگداشت حماسه بزرگ عملیات ولفجر یک در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه زابل برگزار گردید. دراین مراسم که کیخا امام جمعه زابل , بزی رئیس شورای شهر , راهداری معاونت فرمانداری زابل , اعضای شورای شهر , شهردار زابل , کیخا امام جمعه محمد آباد , جمعی از فرماندهان […]

گندمـــ پرس : صبح امروز مراسم بزرگداشت حماسه بزرگ عملیات ولفجر یک در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه زابل برگزار گردید.

دراین مراسم که کیخا امام جمعه زابل , بزی رئیس شورای شهر , راهداری معاونت فرمانداری زابل , اعضای شورای شهر , شهردار زابل , کیخا امام جمعه محمد آباد , جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی سیستان و جمعی از مردم , ایثارگران , خانواده شهداء نیز حضور داشتند ابتدا بزی رئیس شورای شهر زابل به حاضرین خیر مقدم گفت و روایتی نیز از نحوه برگزاری عملیات والفجر 1 بیان نمود.

 

IMG_0453

 

امام جمعه زابل سخنران ویژه این مراسم بود : وی مجلس را متعلق به شهداء دانست و به مسئولین هشدار داد که متوجه باشند برچه مسندهای تکیه کرده اند , که حاصل خون هزاران شهید این کشور میباشد.

وی در پایان سخنان خود گفت : از برگزارکنندگان این مراسم , سبز پوشان سپاه , جانبازان و ایثارگران , اعضای شورای شهر و شهردار و رئیس دانشگاه زابل که خودشان برادر شهید هستند نیز تقدیر و تشکر می نمایم.

 

IMG_0482

 

بنا براین گزارش در این مراسم راهداری معاون فرماندار زابل ,  به ذکر خاطراتی ازدفاع مقدس پرداخت و بخشی از رشادتهای شهدای این عملیات را برای حضار بیان کرد و در پایان نیز از مشکلات پیش روی خانواده این شهداء نکاتی را بیان کرد.

جانباز ضابطی مسئول برگزاری این همایش نیز گزارشی از نحوه برگزاری این همایش داد و تشکر کرد از حامیان این همایش و گفت : این همایش به پیشنهاد سرهنگ ناظری فرمانده سپاه زابل برگزارگردید.

جا دارد از ریاست و اعضای شورای شهر زابل , شهردار , همکاران شهرداری , صدا و سیمای استان , یعقوبی مدیر رادیو شهری زابل , دکتر اوکاتی ریاست محترم دانشگاه زابل , معاون فرهنگی ایشان دکتر دهمرده و مسئول روابط عمومی دانشگاه زابل دکتر صفدری , ریاست بنیاد شهید زابل و بصورت ویژه نیز باید از امام جمعه زابل تقدیر و تشکر می نمایم.  وی در بخش پایانی سخنانش به ذکر خاطراتی از ایامی که در جبهه های حق علیه باطل حضور داشت بیان کرد.

 

IMG_0490

 

در پایان این مراسم نیز با حضور مسئولین از خانواده شهدای این عملیات و از اعضای شورای شهر به دلیل تلاش برای ترویج فرهنگ شهید و شهادت و امام جمعه زابل به دلیل حمایت از خانواده شهداء , جانبازان و ایثارگران و تلاش برای ترویج فرهنگ شهید و شهادت تقدیر بعمل آمد.

 

درسی که امام جمعه به مسئولین شهر داد

نکته قابل توجه دراین همایش و به هنگام  تقدیر از خانواده شهداء زمانی بود که مادر یکی ازشهداء به جایگاه دعوت شد , وی به علت کهولت سن به سختی به سمت جایگاه درحرکت بود , همه مسئولین ایستاده بودند و منتظر بودند که این مادر به محل جایگاه برسد و لوح تقدیر و جایزه خود را دریافت نماید , اما ناگهان  امام جمعه محترم زابل در یک حرکت ارزشمند و آموزنده از جمع مسئولین جدا و از جایگاه به پایین آمده و به طرف این مادر شهید رفتند و لوح تقدیر وی را اهداء کردند و ضمن تشکر از وی درخواست کرد به محل نشستن خود بازگردند.

 

20150412023949

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه