همایش بزرگداشت استاد عباس باقری در زابل برگزار میشود

 • کد خبر : 19596
 • ۳۰ دی ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۰
همایش بزرگداشت استاد عباس باقری در زابل برگزار میشود

شهرگندمــــ :  سازمان بسیج هنرمندان شهرستان زابل  به پاس چهل سال اندیشه ورزی و هنر آفرینی در سنگر پاسداری از ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس برگزار می نماید: همایش بزرگداشت استاد قلم و ادب  , دکتر عباس باقری.از افتخارات کسب شده توسط ایشان:چاپ بیش از سی مجموعه شعر و بیش از سی جلدکتاب در حوزه […]

شهرگندمــــ :  سازمان بسیج هنرمندان شهرستان زابل  به پاس چهل سال اندیشه ورزی و هنر آفرینی در سنگر پاسداری از ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس برگزار می نماید:

IMAGE635180660802448793

همایش بزرگداشت استاد قلم و ادب  , دکتر عباس باقری.
از افتخارات کسب شده توسط ایشان:
چاپ بیش از سی مجموعه شعر و بیش از سی جلدکتاب در حوزه تاریخ،ادبیات،پژوهش و دفاع مقدس،برگزیده مقام اول پنجمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس کشور،برگزیده مجموعه شعر روزهای مندرس بعنوان کتاب فصل،مجموعه شعر خاک نغمه ها اثر برگزیده سال87 و برنده ششمین دور جایزه قلم زرین کشور،اخذ درجه دکترای افتخاری ادبیات،بهترین سراینده شعر ایران در جشنواره تولیدات صدا و سیمای کشور،شاعر برگزیده ملی در سال 85،معرفی بعنوان چهره پیشکسوت و اثر گذار در سومین جشنواره سراسری شعر فجر سال 87،معرفی بعنوان چهره پیشکسوت در جشنواره بین المللی شعر انقلاب در سال

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=19596

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 13در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۳
 1. تلاش های ارزشمند ایشان در حوزه شعر،ادب و فرهنگ قابل تقدیر است امیدوارم همواره قدردان بزرگان و مفاخرمان باشیم….زنده باد سیستان و سیستانی

 2. درود بر استاد باقری که در روزهایی که اخبار خوبی از سیستان نمی رسد افتخار آفرینی ایشان مایه دلگرمی سیستانیان می گردد

 3. استاد باقری میراث داراصحاب قلم ونوشته های ماندگارسجزیان “آمده” ونام نیک برای روزگار نیامده ی سیستان عزیزاست.زندگانی اش دراز باد.

 4. سالیه یصعد الکلم الطیب و العمل الصالح یرفعه
  صعود کلام نکو سوی اوست / اگر روی اعمال بر سوی اوست
  استادامقامت زعرش برترباد / همیشه توسن اندیشه ات مظفر باد
  به نکته های دلاویز و گفته های بلند / صحیفه های سخن از تو علم پرور باد
  استاد نادره گوی و نغز گفتارسرورارجمند جناب آقای عباس باقری
  زبان از ابزارهای بنیادی پیوندو هم اندیشی بین انسان ها از روزگاران کهن تا به امروز بوده و هست. پیشرفت های دنیای امروز متاثراززبان وقدرت ارتباطی آن بوده و زبان های بزرگ دنیا که حاصل اندیشه، فرهنگ و باورهای عمیق بوده اند، نقش موثری در شکل گیری وضع کنونی داشته اند.
  زبان فارسی از جمله زبان هایی است که توان تفهیم و تفاهم در علوم گوناگون بشری را داشته و دارد. زبان فارسی وسیله ی انتقال تمدن های بزرگ بوده و به دلیل محتوا،فحوا و پیشینه ی درخشان خود،بخش مهمی از فرهنگ جهانی است.
  ادبیات جاودانه و جادوانه ی ایران که حاصل عقل و ذوق و هنر و حکمت است با ستارگان علم وادب این تبار، اعتبار می یابد.
  بدین وسیله، ضمن نکوداشت زیت فکرت، شموخ همت و رسوخ درایت حضرت عالی که جامعه ی ادیبان را نکو دولتی است ، در کمال محبت و مّودت از مقام ارزنده، سخنان سازنده، تحقیقات وسیع و تالیفات وثیق شما استاد فرهیخته و فرزانه که با گلگشتی جان فزاازذوق و کلام نقاب از چهره ی عروس معارف و حقایق برمی گشایید و دارالملک آسمان زیبای اندیشه ها را منور می سازید، ومایه افتخار وعزت برای سرزمین کهن دارالولایه سیستان بوده وهستید،لذا به رسم تعظیم و تکریم این حقیر ناچیز شایسته وبرخود لازم می دانم از تلاشهای خستگی ناپذیر سالها در عرصه فرهنگی صمیمانه قدردانی نموده توقیقات بیش از پیش حضرتعالی را از درگاه ایزد هستی تمنا دارم.پاینده وموفق باشید.

 5. ای بلند سرفراز ایران من…
  لطفاَ تاریخ برگزاری همایش اطلاع رسانی شود.

 6. درود آقای سرحدی

 7. برگزاری کنسرت موسیقی پاپ پس از 13 سال در زابل با حضور آقای شهرام شکوهی یکی از برجسته ترین کار های ایشون به حساب میاد.از همین جا تشکر ویژه ای دارم از ایشون.

 8. با عرض تبریک خدمت آقای باقری
  خیلی جالبه؟ اما چند سوال از همه عزیزان ..
  1. بعد از عباس باقری ما جای گزینی داریم؟
  2. آقای باقری چند فرد را در زمینه شاعری در سیستان تربیت کرده است؟
  3. در زمینه شعر وشاعری آیا بالاتر از عباس باقری در سیستان نداریم؟
  4. چرا در این 30 سال کسی به جز باقری نتوانست در ادبیات سیستان ظهور کند؟
  5. چرا……………………………………………….. اثر قابل تاملی از بقیه چاپ نشد؟
  دوستان همیشه سعی کنید واقعیت ها را ببینید.اقای باقری در این زمانه حساس چرا در کنار مردم سیستان نایستاد و از آنها دفاع نکرد؟چرا یک شعر برای هامون و دفاع از مردم نگفت؟چرا ……………. ؟ چرا از حسین (ع) گفت و از یزیدهای زمان هیچ نگفت؟ ………………؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • به پاس چهل سال اندیشه ورزی و هنر آفرینی در سنگر پاسداری از ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس سازمان بسیج هنرمندان معرفی می کند
   ترانه عزیز سخت بر خودت و ما نگیر که ما انتخاب فرشته معصوم نمی کنیم بلکه با توجه به سوابق ذکر شده این استاد بزرگوار مجلس و همایش نکوداشتی برگذار میشود شاید بعدی شما باشی به آینده فکر کن و دوستان و هنرمندان بسیارمان و اینکه باید از هر نخبه و الگوی برتراستقبال کنیم .

 9. استاد واقعا لیاقتشو داری ایشون شعرش واقعا معنا داره نه اینکه کلمات رو ردیف کنن و اسمشم بزازن شعر قابل توجه اونایی که جو شاعری دارن

 10. همه میدانند ……………….
  ……………..
  ………………………..
  ……………………………
  …………………………………………………………………………

 11. استاد باقری بزرگ بوده ، بزرگ هست و بزرگ خواهد بود . فرخی زمانه که با کاروان حله نرفته است

 12. ترانه عزیز : دکتر شریعتی فرمایشی دارند به این مفهوم:«ارزش انسانها به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد.» حرف نگفته وگفته های مچاله شده در بغض وانگشوده تمام سیستانی ها ، اندوه غربتی است که قابل بیان نیست کار ما از گفتن گذشته است . وانگهی بزرگداشت گرفتن برای باقری فرهیخته،تعیین سطح برای شاعران استان نیست،بلکه تشکری است از باقری ها و رییس الذاکری ها و فرخی ها و … واین خود مهمی است برجگر سوخته سیستانی ها.