گندمــ پرس : طوفانی با سرعت 100 کیلومتر به سمت بندر چابهار در حال حرکت است.به گزارش گندمـ پرس  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سرعت این طوفان اگرچه اکنون در اقیانوس هند 75 کیلومتر در ساعت است اما با نزدیک شدن به دریای عمان و دریای چابهار سرعت آن به 100 کیلومتر می رسد. […]

گندمــ پرس : طوفانی با سرعت 100 کیلومتر به سمت بندر چابهار در حال حرکت است.
به گزارش گندمـ پرس  کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سرعت این طوفان اگرچه اکنون در اقیانوس هند 75 کیلومتر در ساعت است اما با نزدیک شدن به دریای عمان و دریای چابهار سرعت آن به 100 کیلومتر می رسد.


آزادمنش گفت: مواج شدن دریا ، باران شدید و رعد و برق از ویژگی این سامانه است و از فردا تا 5 روز در جنوب سیستان و بلوچستان فعال خواهد بود .

 

صیادان از رفتن به دریا خودداری کنند

بر اساس این گزارش به صیادان هشدار داده می شود از رفتن به دریا خودداری کنند و در صورت امکان شناورهای خود را به اماکن امن منتقل کنند .

 

نیروهای امدادی درحال آماده باش

رضوانی دبیرکارگروه مدیریت سواحل و بنادر سیستان و بلوچستان نیز گفت: استقرار تیم های غریق نجات و پایگاههای امدادی هلال احمر در پارک های ساحلی که در اختیار شهرداری است و همچنین نصب علائم هشدار دهنده مانند پرچم های اخطار دهنده در نوار ساحلی به منظور جلوگیری از نزدیک شدن مردم و گردشگران به مناطق پرخطر سواحل از نکاتی است که باید مدنظر قرار گیرد تا از بروز حوادث جلوگیری شود.


همه ساله با بادهای موسمی در ماههای تیر و مرداد از سمت اقیانوس هند به سمت سواحل چابهار می وزد که در این گاهی با طوفان های شدید حاره ای همراه است.(خبرگزاری صدا و سیما)

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه