بعد از انتشار گلایه های مردمی توسط رسانه های منطقه سیستان از آلودگی های بصری ایجاد شده توسط دیوار نویسان, شهرداری زابل در اخطاریه ای هشدار داد .

به گزارش گندم خبر: در ادامه متن آخرین اخطار به افراد دیوار نویس که توسط روابط عمومی شهرداری منتشر شده است را خواهید خواند:

 

بسمه تعالی

آخرین اخطار به افرادی که دیوارنویسی می کنند

 

طبق ماده ۹۲ قانون شهرداری ها، نوشتن هر نوع مطلب و یا الصاق هر نوشته ای  بر روی دیوارها و در معابر عمومی به جز اماکنی که شهرداری آنها را مجاز شناخته ممنوع می باشد.

 

برطبق ماده فوق الذکر ، آگهی‌ها و دیوار نویسی‌های غیر مجاز نوعی نقض آشکار حقوق شهروندی بوده و بر همین اساس، دیوارنویسی های غیرمجاز و غیرقانونی جریمه می‌شود .

 

بسیاری از دیوارنویسی‌های صورت گرفته بدون اخذ مجوز و غیرقانونی است و طبق قانون باید در راستای زیباسازی بصری و حفظ منظر شهری نسبت به پاکسازی این موارد اقدام شود. پس از شناسایی و ارسال اخطاریه مبنی بر پرداخت جریمه و در صورت عدم پرداخت آن، پرونده از طریق کمیسیون ماده ۷۷ پیگیری و در نهایت از طریق دادگستری شهرستان نسبت به دریافت جریمه اقدام می شود .

 

هدف از اجرای این طرح، حذف آلودگی‌های بصری، آراستگی و ارتقای زیبایی نمای شهری میباشد. لازم است که شهروندان قبل از هرگونه اقدام به دیوارنویسی، آگهی و پوسترهای تبلیغاتی مجوزهای لازم را اخذ نمایند .

 

امید است شهرداری زابل در ادامه راه هم همچون این اخطاریه به ضوابط عمل نماید و بداند در این راه هر کمکی که رسانه گندم خبر در راستای فرهنگ سازی لازم باشد در کنارشان تا زمان رفع این معزل خواهد بود .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه