هشدار به دیوار نویسان در زابل

  • کد خبر : 45184
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰:۰۰
هشدار به دیوار نویسان در زابل
بعد از انتشار گلایه های مردمی توسط رسانه های منطقه سیستان از آلودگی های بصری ایجاد شده توسط دیوار نویسان, شهرداری زابل در اخطاریه ای هشدار داد .

به گزارش گندم خبر: در ادامه متن آخرین اخطار به افراد دیوار نویس که توسط روابط عمومی شهرداری منتشر شده است را خواهید خواند:

 

بسمه تعالی

آخرین اخطار به افرادی که دیوارنویسی می کنند

 

طبق ماده ۹۲ قانون شهرداری ها، نوشتن هر نوع مطلب و یا الصاق هر نوشته ای  بر روی دیوارها و در معابر عمومی به جز اماکنی که شهرداری آنها را مجاز شناخته ممنوع می باشد.

 

برطبق ماده فوق الذکر ، آگهی‌ها و دیوار نویسی‌های غیر مجاز نوعی نقض آشکار حقوق شهروندی بوده و بر همین اساس، دیوارنویسی های غیرمجاز و غیرقانونی جریمه می‌شود .

 

بسیاری از دیوارنویسی‌های صورت گرفته بدون اخذ مجوز و غیرقانونی است و طبق قانون باید در راستای زیباسازی بصری و حفظ منظر شهری نسبت به پاکسازی این موارد اقدام شود. پس از شناسایی و ارسال اخطاریه مبنی بر پرداخت جریمه و در صورت عدم پرداخت آن، پرونده از طریق کمیسیون ماده ۷۷ پیگیری و در نهایت از طریق دادگستری شهرستان نسبت به دریافت جریمه اقدام می شود .

 

هدف از اجرای این طرح، حذف آلودگی‌های بصری، آراستگی و ارتقای زیبایی نمای شهری میباشد. لازم است که شهروندان قبل از هرگونه اقدام به دیوارنویسی، آگهی و پوسترهای تبلیغاتی مجوزهای لازم را اخذ نمایند .

 

امید است شهرداری زابل در ادامه راه هم همچون این اخطاریه به ضوابط عمل نماید و بداند در این راه هر کمکی که رسانه گندم خبر در راستای فرهنگ سازی لازم باشد در کنارشان تا زمان رفع این معزل خواهد بود .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=45184

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. ایول به شهرداری زابل داره پیشرفت میکنه

  2. در این قضیه اگر دادستان محترم هم ورود پیدا کنند و تلفنهایی که روی دیوار نوشته میشه رو تا زمانی که محو نشده مسدود کنند عالی میشود