هرس زمستانه درختان

  • کد خبر : 31582
  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۸
هرس زمستانه درختان

گندم پرس: با توجه به فرا رسیدن نوبت هرس زمستانه،پرسنل فضای سبز شهرداری برنامه هرس درختان را با نظارت و رعایت نکات فنی لازم ازجمله پارک ها ومیادین وبلوارها سطح شهرزابل آغاز نمودند. خانم میرشکار سرپرست واحدفضای سبز اظهار داشت: اجرای عملیات هرس زمستانه درختان درسطح شهر، با هدف تقویت وبهبود رشد گیاهان، رسیدگی به […]

گندم پرس: با توجه به فرا رسیدن نوبت هرس زمستانه،پرسنل فضای سبز شهرداری برنامه هرس درختان را با نظارت و رعایت نکات فنی لازم ازجمله پارک ها ومیادین وبلوارها سطح شهرزابل آغاز نمودند.

IMG__ -

خانم میرشکار سرپرست واحدفضای سبز اظهار داشت: اجرای عملیات هرس زمستانه درختان درسطح شهر، با هدف تقویت وبهبود رشد گیاهان، رسیدگی به فضای سبز، آراستگی محیط ومناظرشهری وفضاهای سبز سطح شهر انجام می شود.

SDC10106

این اقدام به منظور:

-محدود کردن رشد و کوتاه کردن ارتفاع درخت جهت تسهیل در عملیات سم پاشی و…

-جوان کردن درختان مسن از طریق حذف شاخه های بیمار و همچنین آراستگی وتقویت درختان

-ایجاد تعادل بین شاخه و ریشه

-حذف شاخه های خشک،مزاحم،آفت زده و بیمار،شکسته

-ایجاد شرایط مناسب جهت ورود نور و هوا به درون شاخه ها و پراکندگی نقاط متراکم به منظور زیبایی

هم اکنون دو اکیپ مشغول شاخه زنی و هرس درختان سطح شهر می باشند.

SDC10125

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31582

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. با سلام . ضمن خدا قوت و خسته نباشید به کارگران زحمتکش شهرداری از مسئولین محترم شورای شهر و شهرداری زابل تقاضا داریم با توجه به نزدیک شدن فصل بهار نسبت به ایجاد فضای سبز مناسب و درخت کاری خیابانها و پاکسازی و زیبا سازی پارکها و میادین و بطور کل تمام شهر از همین الان اقدام کنید تا برای استقبال از مهمانان و مسافران نوروزی مهیا باشیم و چهره شهر زابل که به نوعی مرکز سقل سیستان بزرگ میباشد و همه از هرجا که بیایند در گام نخست پا به شهر زابل خواهند گذاشت باید شایسته و بایسته حضور این عزیزان باشد . لطفا بطو ویژه و خیلی مهم و ضروری به وضعیت ترمینال مسافربری رسیدگی کنید که شرایط فعلی ترمینال به خرابه بیشتر شبیه است تا ……… فصل مسافرت نزدیک است و این شرایط موجود زیبنده شهری با قدمت زیاد و گذشته درخشان همچون زابل نیست . پس آستین همت بالا زنید و آنچه شایسته است رقم زنید . یا علی مدد

  2. با سلام چه خوب است که با نزدیک شدن به روز درختکاری همه شهروندان را در غرس درخت در شهرمان سهیم کنیم (برنامه ریزی جهت تشویق و مشارکت مردم )تا یک انقلاب در فضای سبز شهر ایجاد شود به خدا ما شایسته بهترین ها هستیم .

  3. باسلام
    کدوم فضای سبز ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    منظورشان از هرس ،هرس گلهای خرزره هست آقا بفرما درخت بکار بعد هرس کن بجز گل خرزره دیگه درختی نیست توزابل اوناروهم که بلد نیستن هرس کنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!