هدف اعلام حضور در انتخابات چیست؟/ نگاهی گذرا به تحرکات انتخاباتی در حوزه سیستان

  • کد خبر : 27180
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۳

گندمــــ پرس : نی زار : در چند ماه مانده به انتخابات مجلس افرادی برای حضور در عرصه انتخابات اعلام حضور کرده اند. آنچه محرز است ورود و حضور پر رنگ کاندیدا از طیفهای مختلف در انتخابات حوزه سیستان است. از دیدگاهی; این تعدد و تنوع در کاندیداتوری زمینه انتخاباتی پر شور را فراهم و […]

گندمــــ پرس : نی زار : در چند ماه مانده به انتخابات مجلس افرادی برای حضور در عرصه انتخابات اعلام حضور کرده اند. آنچه محرز است ورود و حضور پر رنگ کاندیدا از طیفهای مختلف در انتخابات حوزه سیستان است.

از دیدگاهی; این تعدد و تنوع در کاندیداتوری زمینه انتخاباتی پر شور را فراهم و قدرت انتخاب مردم را بالا می برد اما با توجه به پتانسیل پایین احتمال جذب آرای مردم از طرف برخی نامزدهای انتخاباتی میتوان این اعلام حضور را تاکتیکی ارزیابی کرد، تا با ورود به عرصه انتخابات زمینه جلب آرا و انسجام طرفدارن و طایفه و نزدیکان و سپس با انصراف به نفع یک کاندیدا، جمع مذکور را بسمت مد نظر گرایش داده و بهره لازم را پس از انتخابات از این حرکت حاصل شود.

هر چند منع قانونی در اجرای چنین تاکتیکی دیده نمیشود اما هرگونه استفاده ابزاری از حسن ظن مردم از نظر اخلاقی مردود است. عموم مردم سیستان علیرغم بینش سیاسی بالا از سیاسی کاری خصوصا زمانیکه موجب سو استفاده از یکرنگی و اعتمادشان شود گریزان و بیزارند.

بنابراین توصیه میشود کسانی که وارد انتخابات آینده میشوند اخلاق مداری را سرلوحه کار قرار دهند و در صورتی که تصمیم به حضور قطعی در انتخابات ندارند اعلام حضور ننمایند. شاید انتخابات زمینه بهره گیری برخی افراد را فراهم کند اما ذکاوت و حافظه تاریخی مردم فرصت را از سودجویان خواهد گرفت.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=27180
  • دیدگاه‌ها برای هدف اعلام حضور در انتخابات چیست؟/ نگاهی گذرا به تحرکات انتخاباتی در حوزه سیستان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.