تاریخ : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023

هامون جهانی شد

 • کد خبر : 32339
 • ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۳
هامون جهانی شد

گندم پرس: در پی تلاش دکتر احمدعلی کیخا نماینده مردم سیستان و تیم زیست محیطی کشور عزیزمان ایران اسلامی در لیما، در واپسین ساعات سال ۱۳۹۴ و نوروز باستانی ۱۳۹۵ ، تالاب بین المللی هامون به ثبت جهانی رسید .     این عیدانه را به مردم صبور سیستان شادباش می گوییم و از زحمات تلاشگران […]

گندم پرس: در پی تلاش دکتر احمدعلی کیخا نماینده مردم سیستان و تیم زیست محیطی کشور عزیزمان ایران اسلامی در لیما، در واپسین ساعات سال ۱۳۹۴ و نوروز باستانی ۱۳۹۵ ، تالاب بین المللی هامون به ثبت جهانی رسید .

 

IMG_20160319_205240

 

این عیدانه را به مردم صبور سیستان شادباش می گوییم و از زحمات تلاشگران و دلسوزان منطقه قدردانی می نماییم.
به امید پیشامدهای نیک و سیستان آباد

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=32339

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 9در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۹
 1. با تشکر از دکتر کیخا ، ولی از ایشان درخواستی داریم . در صورت شروع به کار در مجلس حتماً پیگیر عزل مدیرکل محیط زیست استان که با مشت و لگد به جان همشهریمان افتاده اند باشند .

 2. اگر تصویر دکتر کیخا در این اجلاس به دستمان نرسیده بود . احتمالاً نمایندگان فعلی سیستان با ارسال پیامک و مصاحبه ، جهانی شدن تالاب هامون را به اسم خودشان می زدند .

 3. دکترکیخا عزیز و دکتر دهمرده عزیز/درود بر شما /همچنان استوار همت کنید بعد از خدا مردم محروم سیستان چشم به شما دوخته اندتا از فرصت های نظام مقدس جمهوری اسلامی با هوشمندی برای نجات سیستان بهره ببرید / سال نو قهرمانان سازندگی سیستان مبارک.

 4. باسلام وتبریک سال نوبه تمام هم میهنان گرامی ام واقعا دست مریضاد میگم به جناب دکتر کیخاانشاءالله خداوند به ایشان وتمامی خدمت گزاران واقعی اسلام ونظام جمهوری اسلامی ایران توفیق عمل عنایت بفرماید

 5. دست به دست هم بدهیم و فارغ از هر گونه لجاجت از این فرصت جهت احیای هامون برای همراهی کردن جامعه بین المللی استفاده کنیم

 6. حالا ببینید چقدر فرق بین انتخاب یک نفر متخصص و یک نفر غیر متخصص در انتخاب نماینده هست . آیا نمایندگان فعلی ما می توانستند مثل دکتر کیخا در جهانی شدن تالاب هامون موثر باشند و از ثبت جهانی شدن تالاب حمایت کنند . با این حال درخواست اصلی ما سیستانی ها از دکتر کیخا و دکتر دهمرده این است که پس از شروع به کار در مجلس اولویت اصلی خودشان را روی منطقه آزاد شدن سیستان بگذارند . چون بعید به نظر می رسد که کشور افغانستان به ما آبی بدهد . شیر آب دست اونهاست اگر هم بدهند هر وقت بخواهند می بندند . ولی منطقه آزاد یک چیز قطعی و ماندگار است که بهبود وضعیت اقتصادی سیستان را برای همیشه تضمین می کند .

 7. هامون پر آب یا هامون خشکیده ثبت جهانی شده؟
  بهتر بود ریزگردها و کوچ مردم از منطقه ثبت جهانی میشد

 8. باسلام و تبریک سال نو
  هامون ، شاهرگ حیاتی سیستان ،تا زمانی خشکیده باشه ثبت جهانی کردن هم دردی از هزاران دردش نمی کاهد ، جناب آقای دکتر کیخا درود بر غیرت و تعصب سیستانیتان ان شاءالله با پیگیری های مجدانه شما و جناب آقای دهمرده شاهد رونق و آبادی سیستان بزرگ باشیم . سیستان مایه فخر و مباهات ایران است نباید مسئولان اینقدر بی تفاوت از سیستان و سیستانی باشند.

 9. سلام.متاسفم برای سایت گندم پرس که از دکتر محمودی مدیرکل محترم حفاظت محیط زیست استان فقط در اخبار منفی اسم میبره و این موفقیت بزرگ که حاصل تلاش ایشون بوده را به حساب دکتر کیخا میزاره.جر و بحث دکتر محمودی و ذیحساب دقیقا بابت همین سفر بوده که آقای دهمرده با ندادن پول قصد کارشکنی و ممانعت از انجام این سفر را داشته.اگه تلاشهای دکتر محمودی و تسلط ۱۰۰% ایشون به زبان انگلیسی و سرسختی ایشون نمیبود، ۱۰۰ تا دکتر کیخا هم نمیتونست این موفقیت را بدست بیاره.پس بهتره غرض ورزی را بزاریم کنار و دنبال حاشیه سازی نباشیم.