هـامون از سیاسی‌کـاری محیط زیست رنج مـی‌برد/مــوج بی‌تدبیری در استان

 • کد خبر : 28249
 • ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۳
هـامون از سیاسی‌کـاری محیط زیست رنج مـی‌برد/مــوج بی‌تدبیری در استان

گندمـــــ پرس : نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: محیط زیست به جای سیاسی‌کاری با اقدام عملی باید تدبیری برای حال تالاب خشکیده هامون بیندیشد .   به گـــزارش گندمـــــ پرس حسنیعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مردم انتظار دارند که برای هامون و هامون نشینان اقدام علمی شود تا دیگر […]

گندمـــــ پرس : نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: محیط زیست به جای سیاسی‌کاری با اقدام عملی باید تدبیری برای حال تالاب خشکیده هامون بیندیشد .

 

به گـــزارش گندمـــــ پرس حسنیعلی شهریاری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مردم انتظار دارند که برای هامون و هامون نشینان اقدام علمی شود تا دیگر شاهد این‌همه سختی و پدیده‌هایی که سلامت مردم را تهدید می‌کند نباشیم.

 

وی افزود: سیستان هم جزئی از ایران است، پس نگاهمان را جامع محور و دلسوزانه قرار دهیم، چرا باید مردمان این دیار این‌گونه در سختی غوطه‌ور بوده آن‌وقت چاره‌ای برای آنان اندیشیده نشود.

 

نیمی از جوانان تحصیل‌کرده سیستان و بلوچستان بیکارند

 

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فقر و بی‌کاری متأسفانه معضل اصلی استان سیستان و بلوچستان است و تعداد بیکاران استان هرروز بیشتر می‌شوند و بعد از گذشت ۲ سال از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید متأسفانه اشتغالی در استان به وجود نیامده است و دولت هنوز نتوانسته اقدامی در رابطه با اشتغال جوانان انجام دهد.

 

وی تأکید کرد: معضلاتی که در استان سیستان و بلوچستان به وجود می‌آید به دلیل معضل بیکاری و فقر است.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری جدی دولت در سیستان برای افزایش اشتغال، گفت: بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی در سیستان به دلیل افزایش بیکاری است.

 

شهریاری گفت: البته تعدادی پروژه بزرگ از دولت قبل باقی‌مانده که این دولت قرار بود اقدامات لازم را برای اجرای آن‌ها انجام دهد، هرچند که در خصوص این موضوع هم هنوز تحول قابل‌توجهی رخ نداده است.

 

شهریاری بیان کرد: حتی صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی نیز متأسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی دچار بحران شدند.

 

بی‌تدبیری جدی در سیستان و بلوچستان وجود دارد

 

شهریاری گفت: متأسفانه ما هرروز شاهد این هستیم که تعدادی از هم‌وطنان‌ ما در استان سیستان و بلوچستان به شهادت می‌رسند، چند نفر به دلیل حمل چند گالن گازوئیل در ماشین می‌سوزند یا مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرند، قسمت‌هایی از مرز‌ها مسدود شده‌ و این موضوع موجب سخت شدن زندگی مردم مرزنشین شده‌ است، اکنون شرایط به‌گونه‌ای که یک بی‌تدبیری جدی را مردم در استان احساس می‌کنند.

 

 

 

تجمیع نظر در ایجاد امنیت سیستان و بلوچستان امری ضروری است

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در فضای امنیتی استان به دنبال ایجاد زبان واحد باشیم تا روزبه‌روز امنیت در این خطه از مرزها پایدارتر شود.

رئیس گروه بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: درمجموع امنیت استان شرایط بهتری دارد، اما اختلاف‌ها به سبب گروه‌های افراطی و وهابی است که مسائل را قومی و مذهبی می‌کنند و عده‌ای از مردم بی‌گناه را تحت مسائل مذهبی در این خطه به شهادت می‌رسانند.

وی تأکید کرد: تروریست‌ها تاکنون به‌راحتی با استفاده از مرزهای پاکستان بیش از سه هزار نفر از مردم این خطه را شهید کردند، تنها راه‌نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی ایران ورود به مرزها و تعقیب آنان در خاک پاکستان است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: عده‌ای با تفکرهای افراطی کشتار شیعیان را به‌منظور ایجاد تفرقه و بر هم زدن وحدت در دستور کار قرار داده‌اند که باید در این زمینه هوشیار بود، اگر معلمی و فرزندی از ما شهید شد بازهم با حفظ وحدت نشان دادیم که تحرکات آنان پوچ و بی‌اساس است و این نگاه باید همواره حفظ شود.

وی با تأکید بر خلع سلاح عمومی در استان اضافه کرد: دستگاه‌های نظامی و امنیتی قبل از ارائه سلاح باید تائید صلاحیت افراد را بررسی کنند، دال بر گفته یک ریش‌سفید و معتمد نمی‌شود سلاح در سطوح مختلف جامعه توزیع کرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید هوشیار بود و با رصد جریان‌های افراطی با این توطئه‌ها مقابله کرد و از سوئی نیز رسانه‌ها با توجه به شرایط سیستان و بلوچستان از حالت سکوت خارج‌شده و احقاق حق مردم را در دستور کار خود قرار دهند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=28249

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 34در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳۴
 1. اقای شهریاری زمانی که صدا و تصویر نمایندگان زابل در هیچ جا پیدا نیست, پس چه انتظار باید داشت ایا نمایندگان سیستان رفتند جهت قایم شدن تا صدایشان در نیاید یا رفتند تا صدای مردم باشد ولی مردم محروم سیستان چوب چه کسانی را می خورند اگر نمایندگان زابل را دیدی سلام مردم محروم سیستان را برسانید و بگویید ایا خبر دارید روزانه چه تعداد مردم از شدت طوفان راهی بیمارستان می شوند.

 2. همتون فقط شعار دادن و سخنرانی کردنو خوب بلدید ،حرفاتون فقط شعاره.، فقط شعار توخالی، من کسی هستم که هیچی از سیاست نمی دونم اما فقط اینو میدونم وقتی بعنوان یک دختر زابلی مشکل از دست دادن کارم رو اونهم بعد از قبولی در آزمون کتبی و طی کردن مراحل مختلف مصاحبه و پس از یکسال کار کردن فقط بجرم داشتن مدرک بالاتر از مدرک مورد نیاز ازدست دادم با شما درمیان گذاشتم با بی اعتنایی از کنار این مسئله ای که برای خودم و جوانان امثال من که با تمام این مشکلات و کمبودها به دنبال ادامه تحصیل بودیم و با تلاش فراوان آن هم بصورت قانونی استخدام شده بودیم مهم بود براحتی گذشتید و با لحنی به دور از جایگاه خودتان پاسخم رو دادید، شاید هم حقداشتید من بعنوان یک فرد معمولی بدون واسطه و با لحن ساده ی خودم با شما که یک فرد سیاسی بودیدحرف زدم. بس کنید دیگه شعار دادن ها رو، کنار بزارید دغدغه هاىى که نداریدو ادعا می کنید، ما دیگه خسته شدیم از این دلسوزی های ناعادلانه

 3. باسلام . درودبر سمانه
  واقعیت امر همینه که بیان داشتید .متاسفانه واسطه و واسطه گری راه را برای ورود بسباری از جوانان در عرصه کار و تلاش روزبروز تنگتر می کند .
  همه جا باید برای رسیدن به یک هدف پارتی کلفتی داشته باشی وگرنه به راحتی حقت ضایع میشه .
  در خبری که چند روز قبل از خانم اربابی معاون استاندار در استفاده و برای بهره مندی از امکانات دولتی به واسطه جایگاه اداری نمونه بارزی از بی عدالتی محض در استان ماست که همیشه مرسوم بوده وهست ودر نهایت به شعور وفکر مردم نیز توسط این بانو توهین شد .
  وقتی برای رفع مشکل به هزار نفر متوسل بشی عدالت مفهوم واقعی خود را از دست خواهد داد .
  ویکنفر به راحتی از تمام امکانات استفاده میکنه اونم با یک تماس ، حالا یک فرد عادی برای رفع یک مشکل باید روزهاک تلاش کنه بازم به اون حق قانونیش نرسه
  متاسفانه این روزها مسئولان ما شعار عدالت عدل علی (ع)رو به راحتی بر زبان میارند اما در عمل برخلاف ادعا ها وعدالت عمل می کنند .
  یک جوان سیستانی به چی دلخوش باشه وقتی در باره یک خواسته قانونی که سالها تلاش کرده باید اینگونه کنار گذاشته بشه اما یک آقا زاده که با استفاده از موقعیت اجتماعی اولیا محترم در بهترین دانشگاه بورسیه میگیره و همه کارو جایگاهش هم تضمین شده است .
  شماها هیچکدومتون نه به فکر جوانید ونه به فکر سیستان برای شما تثبت در جایگاه سیاسی تان که به واسطه همین جوانان و مردم بدست آورده اید مهمه وهر روز با سیاسی کاری ودر گیری های جناحی شرایط زندگی مردم روسخت تر می کنید .
  بس کنید دیگه این شعارهای تو خالی رو لطفا ……

 4. جناب شهریاری باز انتخابات نزدیک است وشما طبق معمول به فکر سیستان افتادید خوب رگ خواب مردم را شناختید دراین مدت 12 سال چرا هیچ کاری نکردید مگر ادعا ندارید که نماینده اثر بخش هستید البته انتظاری نیست چون ……..

  • مردم آگاهیشون حتما بیشتر شده و خوب و بد رو میفهمند.
   امیدوارم گول این حرفا رو دیگه نخورن

 5. مسئولین هشدار ما سیستان آباد و آزاد ( منطقه آزاد ) می خواهیم

 6. چرا بدون حب و بغض برای سیستان کاری نمی کنید چرا می خواهید تنگه احد فقیر باشد . مسئولین بی کفایت استعفا استعفا استعفا

 7. شجاعت پرفسور شهریاری همیشه مثال زدنی بوده. از ایشان به عنوان یک سیستانی شجاع و فهیم سپاسگذارم

 8. اقای شهریاری شماخودتتان چه اقدامی جهت رفع مشکلات بعنوان رییس کمیسیون بهداشت ودرمان انجام داده ایدولا تاجایی که ما میدانیم بی توجهی به مردم سیستان ازخیلی خیلی سالهاست اغازشده ومربوط به این دوسال نمیباشد .مردم خوب میدانند سخنانتان تبلیغاتی وانتخاباتی میباشدمردم سیستان نیاز به صداقت شنوی دارند انقدربااصالتندکه
  اگرازگرسنگی بمیرنددست به شرارت نمیزنندتاموردتوجه قراربگیرندواین است افتخارماسیستانیها

 9. برای سمانه،خواهرم،فقط بایدبگم متاسفم،کاری ازدست من وامثال من برنمیایدو….

  • با سمانه باید گفت انقدررر به دنبال حق ضایع شده ات باش و به دادگاه ها و دیوان عدالت اداری شکایت کن تا به حق تغیع شد ات بررسی

 10. آقای رئیس کمیسیون بهداشت و درمان آیا شما خبر دارید در زابل جایگاه اجداد شما هر روز با بیماری های تنفسی و ریوی به خاطر طوفان ها به سر میبرند ؟ چرا در مجلس نمیگید ؟ چرا فقط شعار میدید ؟ کاش که شما در بین مردم زابل می آمدید حتی برای یک بار بهداشت زابل رو میدید . . . .

 11. سروربزرگوار جناب آقای دکتر شهریاری عزیز ،نور چشم وافتخارمن هستی اما به قول عزیزی پنجره کثیف باپارچه کثیف پاک نمی شود.گردوخبار محرومیت ،از چهره سیستان با صادرات ثروت وسکونت فقر امکانپذیر نخواهدبود.خدا وکیلی چقدر وام اشتغال برای سیستان آمده تورا به خدا بررسی کن چقدر درسیستان هزینه شده است وچقدر درشهرهای خوش آب وهوای کشور هزینه شده است آیا به افراد واقعی وحقدار وام تعلق گرفته است.آدمهایی هستندکه سیستان فقیر را به نفع خود می دانند(اگر سیستان فقیر باشد به نوایی خواهند رسید)2-آب از زابل با چند مرحله پمپاژ به زاهدان انتقال داده می شود ولی برای شهرک عشایری میل نادر امکانپذیر نیست درصورتی که در سایر شهرهای استان برای عشایر مزرعه کشاورزی مهیا ودرحال بهره برداری هستند(نورچشمم چند نفر دلسوز وپولدار سیستانی در سیستان منزل سکونتی داردحتی شما بزرگوار پس خود نخبگان درویرانی سیستان نقش دارند

 12. جناب اقای پرفسور. چندین سال نماینده سیستانی استان بودید. برای سیستان چه کار کردید؟ یرای ازموش پزشکی سیستان چی؟ وزیر بهداشت که با خطوط جنابعالی همخوانی ندارند می آیند و در شهر زابل جراحی چشم انجام میدن در طی همون دوسالی که به چشم جنابعالی و دوستانتان نمی آید. اما شما در مدت این سالها حاضر شدید در سال حتی یکبار به شهر پدری خودتون بیایید و از این دست کارا بکنید؟شما رییس کمیسون پزشکی مجلس هم بودید! مشکل هامون در طی همین دو سال بود که شما را رنجیده خاطر کرد؟ سالها بی تدبیری ها برای شما مفهومی نداشت که فریاد برآورید. موسم انتخابات و این دست حرفا طبیعی به نظر میرسد. در سایه حق پایدار باشید جناب اقای شهریاری.

 13. سمانه عزیز برای شما، خودم و تمام جوانان تحصیلکرده ی بیکار سیستانی اندوهگینم، تا مادامی که مباحث قومی گرایی و بی عدالتی هایی از این قبیل در سیستان وجود داشته باشد صدای افرادی همچون ما به گوش هیچ یک از مسئولین نخواهد رسید. بنظر شما چرا باید جناب دکتر شهریاری و نمایندگان سیستانی قدمی برای رفع مشکلات امثال ما بردارند؟ برای ما که نه نسبتی با ایشان و نه سودو منفعتی برایشان داریم. فقط می توانم بگویم متأسفم برای تمام کسانی که سکوت اختیار کرده و برای ادای حق جوانان این سرزمین قدمی برنداشتند، این روزها نیز بگذرد!

 14. سلام
  آقای رئیس کمیسیون بهداشت و درمان
  تا حالا چکار کردی برای سیستان خواهشنآ کمتر شعار بده

 15. اقای دکترشهریاری ما مردم سیستان به شما افتخار می کنیم واز خدمات ارزشمند تان هم تشکر . اما برادر گرامی در این سالها که سیستان با بیچاره گی وفلاکت دست وپنجه نرم می کند جنابعالی نماینده این استان بوده اید سوالم از ان بزرگوار اینست که ایا حق مطلب را برای مردم فقیر سیستان که بخش اعظم انها در زاهدان همراهتان بوده اند وپدران انها در سیستان در فقر ادانموده ایدیا فقط خودرا نماینده زاهدان دانسته وهیچ کاری انجام نداده ایدخواهش می کنم از روی انصاف جواب دهید

 16. انتظار ما از شما خیلی بیشتر بود اقای دکتر

 17. جناب دکتر روزی که تمام تلاش شما و ان برادر دیگر سیستانی در زاهدان بردن خط دوم اب زابل به زاهدان بود باید فکر این روز ها را می کردید.

 18. خدا پدرت رو بیامرزه
  الان که معاون اول میاد زابل ببین که چه آبی نوراب زابل میبره من هفته پیش شمال بودم هیچ رودی تو شمال اینقدر آب نداره
  مسئولین واسه ………. آب و رو رها کردن
  از شما می پرسم واقعا آقای جهانگیری که بیاد این همه آب و ببینه که این موقع سال توی شمالش با اون همه بارون نیست باور میکنه مردم اینجا آب ندارن و خاک براثر کمبود آب بر سرو صورتشون میباره

 19. ماآب داریم برنامه نداریم به اندازه استان خراسان جنوبی آب داریم مشکل ما برنامه و نظارت است این دو مهم حل شود دیگر مشکلی نداریم

 20. ما مشکل آب نداریم ما مشکل مدیریت ،برنامه ریزی ونظارت داریم

 21. دکتر جان بس کنید سیستان را افرادی ………………..خراب کردند ظاهر سازی دیگر جواب نمیدهد اگر شماهابزرگ شدید از قوت مردم است به فکر مردم باشید

 22. باسلام فقط میخام اینجا درد دل کنم وگلایه کنم ازمسولین همشهری خودم که چرا دارند زابل شهر دارالولایه رو با پنبه سرمیبرند چرا؟؟؟؟؟چرا باز مثل جریان چندسال پیش که اقای روحانی امدند زابل از10 روزپیش جلوی اب روباز کردند که چی …….که اقای روحانی بیاد وببینه زابل سرسبزه اما ازدل ما که خبرنداره که بعداز اینکه اقای روحانی رفتند بازجلوی اب روبستند الان هم که اقای جهانگیری قراره بیاد بازجلوی اب روبازکردند چرا نمیزارین محرومیت های ماروببیند و یک فکراساسی بکنندخواهش میکنم نکنید اینکارو باما چرا باید همیشه محروم باشیم

 23. با سلام در جواب به شخصی به نام خانم سمانه من اصولا نظرات رو مطالعه میکنم و در بخش نظرات چیزی نمیگم اما حرف های شما یک مقدار برای بنده سنگین بود و قیافه حق به جانب شما من را اذیت کرد صرفا جهت اطلاع .شما فرمودید به صورت کاملا قانونی استخدام شدید ولی بنده به شما میگم کاملا غیر قانونی مشغول به کار بودید و پس از استعلام مدرک تحصیلی شما و مشخص شدن کذب بودن اطلاعات مندرج شما اخراج شده اید این فرایندی که برای شما اتفاق افتاده قانونی بوده نه نوع استخدامی شما از آنجایی که در کلیه آزمونهای استخدامی ادارات دولتی ذکر شده است که اگر میزان تحصیلات شما بالاتر از میزان تحصیلات مورد نیاز آزمون باشد در هر مرحله از استخدام باشید فرایند اسخدامی شما باطل محسوب میشود شما این جمله رو نادیده گرفتید و حق یک جوان بیکار که تحصیلاتش با آزمون برابری داشته را با خودخواهی تمام ضایع کرده اید (حق الناس)بعد توقع دارید خدا از حق مخلوقش گذشت کند و جای عدل نباشد و شما را رها کند خدا شاید از حق خودش گذشت کند اما از حق الناس هیچ زمان گذشت نمیکند و انتظار بی جایی است که نماینده محترم شهر زاهدان جناب دکتر شهریاری هم از خطا و خلاف شما حمایت کنند . یا علی

 24. شما پس چکاره میکنی مشکل سیاسی کاری رو حل کن.

 25. اقای دکتر دیگه وقت اون رسیده بری کنار حماقت هست دوباره پا به عرصه ی رقابت بذاری

 26. اقای شهریاری چه شده به فکر سیستان شده اید؟
  شما به دریاچه کاری نداشته باشید به سوالات زیر پاسخ دهید.
  1. در قبال مقام اول سیبستان در بیماریهای سل و ریوی و قلب و روانی چه اقدامی به عنوان رییس کمیسیون بهداشت در مجلس انجام داده اید؟
  2. چرا سهمیه پزشکی بومی دانش اموزان سیستان کم شده این سهمیه به کدام شهرها واگذار شده است؟
  3. نقش شما در تعطیلی دبیرستان بهیاری سیستان چه بوده و است؟
  4. شما در بستن مرز زابل و ممنوعیت واردات دام از این مرز چه نقشی داشته اید؟
  5. و در کل برای رفع مشکلات سیستان چه اقدامی انجام داده اید؟
  و در اخر اگر جواب ندادید وای بر فهم ما مردم سیستانی که به شما رای داده ایم و خواهیم داد:::؟

 27. البته ما هم مقصر هستیم باید ازجاهای دیگر یاد گرفت 1-ابتدا درخواست حل مشکل از مسئول داشته باشیم 2-اگر پاسخ ندادند درخواست برقراری تامین امنیت برای راهپیمایی بکنیم 2-تحصن جلو قوه مجریه داشته باشیم 4-تاوصول حقوق ساکت نباشیم ما چه کارکردیم

 28. بلوچستان خواستند دولت خیلی خوب جواب داد کدام پنجره شکسته شد تا بررسی شود

 29. اگر جوانان مابیکارند برند تهران جلو مجلس بنشینند یا پاسخ می دهند یا زندان می فرستند اگر پاسخ دادند بسیار پسندیده واگر زندان کردند از گرسنگی نجات می کنند

 30. از شما صدایی بلند شده تا دکتر مظلوم دفاع کند شما که خوابید ودر عالم خواب در خواست کمک می کنید قبل از 19بهمن کاشانی چه کفته بود بپرسید