گندمـــــ پرس : گردانندگان صفحه ی فیسبوکی سیستان فراموش شده یکی از رسانه های فعال در زمینه های مختلف زیست-محیطی و اجتماعی و فرهنگی و مسائل مربوط به شهر ‫زابل‬ و منطقه ی ‏سیستان با انتشار پیامی از نیمه فعال بودن گروه خود خبر دادند.     به گـــزارش گندمـــــ پرس متن این پیام به […]

 گندمـــــ پرس : گردانندگان صفحه ی فیسبوکی سیستان فراموش شده یکی از رسانه های فعال در زمینه های مختلف زیست-محیطی و اجتماعی و فرهنگی و مسائل مربوط به شهر ‫زابل‬ و منطقه ی ‏سیستان با انتشار پیامی از نیمه فعال بودن گروه خود خبر دادند.

 

Facebook-icon

 

به گـــزارش گندمـــــ پرس متن این پیام به شرح زیــر مــی باشــد :

 

قال الله الکریم فی کتابه:
فَانَّ مَعَ العُسرِ یُسرا…

 

سلام عرض شد. به جمله ی بالا خیلی معتقدیم اما فکر می کنیم که گفتنیها گفته شد و آن کسانی که باید می شنیدند، شنیدند. از فرماندار و استاندار گرامی تا سرکارخانم ابتکار و الحمدلله، مقام معظم رهبری.

 

به شهادت آرشیو فیسبوک و صفحه ی موفق و روسفید سیستان فراموش شده، پس از تقریبا دوسال و نیم تلاش (قبل از آغاز فعالیت بسیاری از صفحات مجازی کنونی،) در زمینه های مختلف زیست-محیطی و اجتماعی و فرهنگی و مسائل مربوط به شهر ‫زابل‬ و منطقه ی ‏سیستان‬ ، آنچه که باید، گفته شد و ادامه ی مطالبات و پیگیری آنها به نظر این حقیر و گردانندگان صفحه، تکرار مکررات و تقریبا بی نتیجه خواهد بود.

از مشکلات زیست-محیطی و ‫هامون‬ بزرگ و تنها، تا مسائل مربوط به معیشت این مردم دلخون و صبور؛ از طرحهای وعده داده شده تا برنامه های انجام شده و انجام نشده؛ از گزارشهای ساعت به ساعت طوفان و ‏ریزگردها‬ تا گزارشهای مصور ورود آب و خشک شدن هامون؛ از وضع نابسامان مردم سیستان تا برنامه های امیدوارکننده ی دستگاههای مختلف؛ از پرنده های نیمه جان تا پرواز رویاهای کودکان پابرهنه ی سیستانی؛ از جفای تعدادی از کارمندان تعدادی از اداره جات به مردم آماده به فرار سیستان، تا وعده و وعیدهای نماینده های محترم سیستان در هرموضوعی که می توانست برایشان بار تبلیغاتی به همراه بیاورد؛ از ارائه ی راهکارهای مختلف برای برون رفت از وضع موجود تا دعوت به کمک و همکاری از دوستان داخل و خارج کشور…

 

در این راه آماج انواع تهمت و توهین قرار گرفتیم و البته در مسیر کارمان که خدا حاضر و ناظرش بود خللی وارد نشد (و نخواهد شد…) در حد توانمان و شاید به اندازه ی 20 سال تلاش کردیم.

 

از حالا و تا اطلاع ثانوی، این گروه بصورت نیمه فعال، به تماشای روزگار خواهد نشست و منتظر شنیدن و دیدن خبرهای خوب خواهد ماند. این حرکت شاید و حتما تعدادی از دوستان را ناراحت و تعدادی از دوست نماها را خوشحال خواهد ساخت و البته از این گـریزی نیست.

 

البته درفرصتهایی، از طبیعت سیستان تصاویری خدمت دوستان ارائه خواهیم نمود و به همین بسنده خواهیم کرد.

 

یا حق

گردانندگان صفحه ی فیسبوکی سیستان فراموش شده

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه