گندمـــ پرس  : نیشگون که این روزها  حسابی مشهور شده و عکسش دست به دست می شود و گروهی او را لعن و نفرین و گروه کثیری نیز او را تحسین میکنند , عاقبت مطمئن هستیم این شهرت که برخی از دوستانمان موجبش هستند موجب خواهد شد که نیشگون به اعلی حضرت همایونی تبدیل شود […]

گندمـــ پرس  : نیشگون که این روزها  حسابی مشهور شده و عکسش دست به دست می شود و گروهی او را لعن و نفرین و گروه کثیری نیز او را تحسین میکنند , عاقبت مطمئن هستیم این شهرت که برخی از دوستانمان موجبش هستند موجب خواهد شد که نیشگون به اعلی حضرت همایونی تبدیل شود و آخر از دست بدهیمش , البته نیشگون قصه ما ظرفیتش بالاست , اما خوب دیگر حب جا است و مقام , که خیلی ها که چه بگویم همه گرفتارش شدند , حال از نیشگون هم بعید نیست که گرفتار این مساله زمینی شود و راه را گم کند .

نیشگون اینبار به سراغ اصل مشکل رفته و نیشی هم بخودش زده است , توصیه میکنم ادامه ماجرا را حتما مطالعه بفرمائید .

نیشگـــــون : سلام … سال نو مبارک
آقاجان بالاخره کار ما به نتیجه رسید و ما هم به آرزوی معروف شدن خودمان رسیدیم و دیگر هم لازم نیست برای شهرت هی یقه این مدیر و آن مدیر را بگیریم … آخر ما می خواستیم مشهور شویم که شدیم حالا چرایش بماند…
باورکنید آن قدر مشهور شدیم که تمام گروه های اجتماعی نظیر نمی دانم چی چی گرام و غیره … به لطف شهرت نیشگونیمان به قول معروف « لایک خورشان» بالا رفت و ما هم تصمیم گرفتیم تا اطلاع ثانوی قلم را ببوسیم و بگذاریم یک گوشه اما…
واقعیت این است که یکی از دوستان گلِ انتقاد پذیر !!!! که از مطالب نیشگونی ما خوشش !!!! آمده بود , عکسی را در گروه های اجتماعی منتشر کرده و توضیح داده که این عکس همان نیشگون است که مردم زابل را به سخره گرفته(البته سخره گرفتن حالت مودبانه اش بود که ما گفتیم)و از این حرف ها و این پست هی در گروه های اجتماعی دست به دست شد و جواب های محکمی هم به ایشان داده شد و به این ترتیب نیشگون شد ورد زبان مردم و ما معروف شدیم و به حکم وظیفه نیشگونی مان لازم دیدیم از این دوست خوبمان کلی تشکر کنیم.

اما در همین جا باید دو مورد را یادآور شویم و بعد به سوژه مورد نظرمان بپردازیم:
اول این که درست است ما قلم به دستیم اما پایش بیفتد کمی هم زور داریم و از همین جا اعلام می کنیم نیشگون گردن هرکسی که به مردم سیستان چپ نگاه کند را می شکند چون این مردم شایسته بهترین ها هستند . مدارکی هم دال بر این وطن پرستی مان داریم.

دوم این که جادارد توجه دوستان تخریب چی گرامی را جلب کنیم به حال و روز فعلی سیستان که بابا جان عاقبت نقد و انتقاد و سوال و جواب نکردن از مدیران این است که می بینید … بالاغیرتا بیایید و بی خیال منافع شوید و فقط دغدغه های مردم را ببینید.

 

اما سوژه اصلی نیشگون:
از قدیم گفته اند«سالی که نکوست از بهارش پیداست» و بهار امسال با بارندگی هایش نوید روزهای خوشی برای سیستان دارد البته ما که نبودیم ببینیم ولی دوستان می گفتند حتی به دلیل بارندگی شدید سیزده به در امسال شده بود «سیزده به خانه» و باران و آب گرفتگی حسابی از خجالت معابر عمومی در آمده بود (البته آب گرفتگی معابر در تمام شهر های ایران حتی پایتخت هم مسبوق به سابقه است) تا این که دو روز بعد از «سیزده به در» معروف مسیرمان افتاد به خیابان های شهر و دیدیم که ای بابا هنوز بقایای باران خیابان ها را تحت تاثیر قرار داده و عـزیـزان تلاشگر شهرداری مشغـول کشیدن آب معابر با استفاده از ماشین های تخلیه هستند!!!!

 IMG-20150405-WA0001

 

یک خداقوت درجه یک از ته دل نثار زحمتکشان شهرداری کردیم و رد شدیم و خواستیم بی خیال از این موضوع رد شویم اما حس نیشگونی ما نگــذاشت…

 

تفاوت نهضت آسفالت و نهضت سواد آموزی
با خودمان گفتیم آخر این چه بارانی بود که با گذشت دو روز هنوز هم حلقوم خیابان های شهر را رها نکرده و انصافا این چه زیرساختی است که معابر ما دارند باور کنید حتی این تخریب بارانی نسخه نهضت آسفالت معروف را پیچید و آخرین آسفالت باکیفیت!!! انجام شده روبروی مدارس نمونه دخترانه را تخریب کرده و دوستان با کمی سیمان سر و ته آن را هم آورده اند… بقیه جا ها را هم که خودتان بهتر می بینید…

آسفالت روبروی این مدرسه را که مشاهده میکردیم , ناخودآگاه بیاد نهضت سواد آموزی افتادیم و به این فکر کردیم اگر نهضت سواد آموزی هم مانند نهضت آسفالت می بود , معلوم نبود امروزه چه برسر کشور می آمد. خدا را شکر که آن نهضت که از سالها قبل درکشور آغاز شد با برنامه بود و سرانجامی خوش برای مردم و کشور داشت.

 

مشـکل اصـلـی امام جمعه شهـر است !!!
گفتیم دنبال مقصر نگردیم بهتر است چرا که این مشکل شهرداری و دستگاه های مرتبط براثر بارندگی بر می گردد به امام جمعه محترم زابل … یکی نیست به این حاج آقای دلسوز بگوید : آخر پدر من … بزرگ من … سرور من … بیکاری می روی یک عده آدم پاک نیت و دین دار را جمع می کنی دور میدان یعقوب لیث و نماز باران می خوانی ؟؟؟

 

نماز باران

 

آخر دوستان که نمی دانند پاکی و خلوص نیت شما و همان مردم دعایتان را زود برآورده می کند و به همین دلیل آماده مقابله با این مشکل نمی شوند … آخر حاج آقا نمی گویی اگر باران ببارد چه می شود و چه بلای سر معابر شهر می آید؟؟؟

وقتی امکانات و توان مدیریتی دوستان یک دهم شعارهایشان نیست… و آب باران چند روز پس از بارندگی هم چنان برای مردم مشکل آفرین می شود , نماز باران را کجای دلمان بگذاریم آخر ؟

حاج آقا لطفا کمی هم به فکر مدیران ما باشید اصلا ممنون خواهیم شد اگر لطف کنید و در کنار نماز باران دو رکعتی هم نماز با نیت اصلاح سوء مدیریت برخی مدیران شهری ما بخوانید , تاکید می کنم برخی مدیران…

 

اما توصیه نیشگونی: فرغون و چکمه مکمل یکدیگر
اگر دوستان یادشان باشد چندی پیش یکی از فرمانداران پیشنهاد داده بود برای حل مشکل طوفان به هر نفر یک فرغون بدهند , حالا هم به پیشنهاد نیشگــــون یک چکمه پلاستیکی ساق بلند را در سبد مقابله با مشکلات مردم قراد دهند تا بتوانند با این مشکل  هم مقابله کنند.

یعنی وقتی قرار است فرغون بدست گیرد و به جنگ ریزگردها برود , خوب چه اشکالی دارد  چکمه هم بپوشد , اینطور مجهزتر به نظر می رسد و شاید ریزگردها حساب کار بیاید دستشان و یا وقتی باران می آید نیز برای عبور و مرور از فرغون استفاده نماید.

اصلا آقا جان چه می شود مردم در روزهای بارانی مثل روزهای طوفانی از خانه هایشان بیرون نیایند آسمان که به زمین نمی رسد !!!! آخر تا کی مردم به فکر مسئولین نباشند؟؟؟

در پایان امیدوارم روزی برسد که سوال پرسیدن مردم و پاسخگویی مسئولین در جامعه رواج یابد و جای تخریب را بگیرد

انشاءالله
با تشکر ـ نیشــگون

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه