تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022

نیروی انتظامی رفتار نرم امنیتی را در دستور کار خود قرار دهد

  • کد خبر : 21922
  • ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۱

گندم پرس: خبرگزاری مهر، علی اوسط هاشمی ظهر امروز در نشست ستاد دائمی تسهیلات نوروزی اظهار داشت: ناجا باید با اقدام های نامحسوس ضمن افزایش احساس امنیت، کنترل امنیت را در ایام نوروز در سرتاسر استان به طور کامل به دست بگیرد. وی افزود: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های فراوانی در بعد فرهنگ، تمدن، طبیعت […]

گندم پرس: خبرگزاری مهر، علی اوسط هاشمی ظهر امروز در نشست ستاد دائمی تسهیلات نوروزی اظهار داشت: ناجا باید با اقدام های نامحسوس ضمن افزایش احساس امنیت، کنترل امنیت را در ایام نوروز در سرتاسر استان به طور کامل به دست بگیرد.

وی افزود: سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های فراوانی در بعد فرهنگ، تمدن، طبیعت الهی و جاذبه های گردشگری است که باید با ایجاد اتاق فکر ما بین این استان و استان های همجوار در زمینه معرفی هر چه بهتر داشته ها سیستان و بلوچستان کوشید.

وی ایجاد میزگردشگری سیستان و بلوچستان در استان های کرمان، یزد و خراسان جنوبی را امری مهم و کارآمد در توسعه صنعت گردشگری استان دانست و گفت: با ایجاد این میزها در قالب نصب چادر و اجرای برنامه های فرهنگی زیبا می توان ظرفیت های بالای گردشگری استان را به مسافران معرفی کرد و به بهترین شکل ممکن داشته ها فرهنگی را به آن سوی مرزهای استان سوق داد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در این راستا نقش ارزنده رسانه به ویژه رسانه ملی و رادیو بر هیچ کس پوشیده نیست و باید به بهترین شکل با برنامه جذاب و شنیدنی از رادیو استان، مکان ها و غنای تاریخی استان را به مسافران معرفی کرد.

هاشمی بر ایجاد استراحت گاه های موقت در فواصل کوتاه مسیرهای استان تاکید کرد و گفت: با توجه به فاصله زیاد مناطق شهری در سیستان و بلوچستان، روستاییان در مسیر تردد مسافران و گردشگران نوروزی می توانند با همکاری دهیاری ها با پختن غذاهای محلی درآمدزایی خوبی برای خود ایجاد کنند چرا که مسافران نوروزی از داشته های بومی محلی مناطق استقبال چشمگیری دارند.

استاندار با تاکید بر کاربردی کردن ظرفیت تورهای گردشگری در استان یاد آور شد: بسیاری از گردشگران به دلیل نداشتن شناخت از مناطق جذاب طبیعی، تاریخی و نبود تورهای مناسب برای اجرای سفر حضور خود در استان را فقط محدود به مناطق شهری شناخته شده می کنند.

هاشمی با اشاره به اینکه چابهار یکی از نقاط مهم گردشگری در این استان است خواستار برطرف شدن مشکلات اسکان مسافران نوروزی و تامین آب مورد نیاز آن‌ها در ایام اقامت شد.

وی همچنین بر خدمت رسانی مطلوب شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان و چابهار به مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت: ارائه خدمات به مسافران نباید محدود به بازه زمانی خاص باشد، بلکه باید کلیه خدمات رفاهی به صورت ۲۴ ساعته در اختیار مردم قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ۳۷ واحد اقامتی، هتل، مهمانپذیر و هتل آپارتمان با داشتن هزار و ۲۰۳ اتاق و دو هزار و ۹۴۲ تخت و ۱۱۶مدرسه برای مسافران و گردشگران نوروزی در سیستان و بلوچستان آماده شده است.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21922
  • دیدگاه‌ها برای نیروی انتظامی رفتار نرم امنیتی را در دستور کار خود قرار دهد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.