تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023

نگرانی و گلایه مردم از رها سازی فاضلاب خانگی به داخل معابر عمومی

  • کد خبر : 19730
  • ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۲:۲۴
نگرانی و گلایه مردم از رها سازی فاضلاب خانگی به داخل معابر عمومی

شهرگندمــــ : رها سازی فاضلاب خانگی در کوچه و خیابانهای شهر یکی از معضلاتیست که متاسفانه بسیاری از محلات شهر زابل بدان گرفتار هستند و گاه و بی گاه مشاهده  میشود که برخی از شهروندان بصورت کاملا غیرقانونی حقوق دیگران را زیر پاگذاشته و اقدام به رها سازی فاضلابهای خانگی خود در معابر عمومی میکنند. […]

شهرگندمــــ : رها سازی فاضلاب خانگی در کوچه و خیابانهای شهر یکی از معضلاتیست که متاسفانه بسیاری از محلات شهر زابل بدان گرفتار هستند و گاه و بی گاه مشاهده  میشود که برخی از شهروندان بصورت کاملا غیرقانونی حقوق دیگران را زیر پاگذاشته و اقدام به رها سازی فاضلابهای خانگی خود در معابر عمومی میکنند.

این مساله علاوه برمسائل زیست محیطی و بهداشتی که بوجود می آورد , موجبات اذیت و آزار همسایه ها نیز میشود , که باید بدین مساله توجه ویژه ای صورت گیرد و سازمانهای مربوطه از جمله شهرداری و آب و فاضلاب به این مساله رسیدگی و به این افراد تذکرات لازم بدهند تا از این عمل ناپسند که موجبات زشت شدن چهره شهر میشود جلوگیری کنند.

IMG-20150124-WA0004

برای مثال اهالی خیابان شهید پهلوانی (کوچه روبروی بانک ملی و اولین کوچه بعد از پارکینگ انتهای کوچه) از این مساله و از رها سازی فاضلاب خانگی به داخل کوچه توسط یکی از اهالی کوچه ناراحت هستند و خواستار رسیدگی به این مساله میباشند.

با توجه به اینکه اهالی محل تلاش خود را جهت حل این مشکل بکار گرفته اند بنظر میرسد در چنین مواردی باید برخورد قهری از سوی مسئولین امر صورت گیرد و جریمه های برای افرادی که بهداشت و محیط زیست را بخطر می اندازند درنظر گرفته شود تا شاید ……………

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=19730

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۵
  1. بلاخره مردم شهر ازدست این مسئولین……………………… شهر را خالی میکنن ازچ بگیم از شورای شهر.ازشهرداری.ازمالیات.ازفضای سبز.ازفاضلاب.وهزار از دیگه………..

  2. تا فاظلاب شهری برای همه خیابونا وکوچه ها درست نشه وضع همینه.حالاشما پیدا کنین مقصر این وسط کیه .حالاهی بگین مسئولین مقصرن .خود ما مردم مقصریم اصلا”یه راه حل :نفری یه 200 لیتری بگیریم بزاریم توخونمون فاظلابمون رو بچپونیم توش پر که شد مثل یه شهروند وظیفه شناس ببریم درجایی بیرون از شهر که کسی هم شاکی نشه خالی کنیم اینجوری حقوق شهروندی رعایت میشه هیچ مسئولی هم نگران فاظلاب شهری نمیشه .اصلا شهر ما خانه ما که میگن همینه رعایت نظافت از طرف مردم ،آبادانی وزیبا سازی شهر از طرف مسئولین البته اون تیکه اخریش رو الان از کلیه کتب حذف کردن همون بند اولی مد نظر هست.مردم عزیز همون بند اولی رو رعایت بفرمایند با دومیش کاری نداشته باشین گفتن خطرناکه نمیدونم شاید برق داشته باشه.

    • علیرضای عزیز در محلاتی که فاضلاب شهری اجرا نشده است دلیل نمیشود که شما فاضلاب خانگی خود را به درون کوچه هدایت کنی , برای مثال بنده در منزل مسکونی خود از شبکه فاضلاب فاصله و از آن استفاده نمیکنم اما چاه خانگی وجود دارد و حتی آبی که درحیاط منزل نیز مورد استفاده قرار میگیرد را به درون چاه هدایت کرده ایم که مشکلی برای اهالی محتر م بوجود نیاید , بهتر است به جای بهانه جویی کمی به خودمان احترام بگذاریم

  3. متاسفانه همه یادگرفتن مشکلات چطورگردن همدیگه بندازن

  4. به به جناب دهمرده خوشم میاد یکی پیداشد بیاد از مسئولین حمایت کنه .برادر من مگه روستا که نیست که چاه داشته باشیم یه خورده بروزتر باید فکر کنیم گذشت اون موقع چاه الان دیگه باید بفکر فاضلاب کشی داخل شهرمون باشیم،البته الان که نه خیلی وقتا پیش باید این کارو میکردیم. مگه چیه ما از بقیه شهرای نمیگیم متوسط ،کوچیکشم ما قانعیم کمتره که تمام خیابونا وکوچه پس کوچه هاشون فاظلاب کشیه ما همون خیابونای اصلیمونم بعضی جاهافاضلاب نداره .بحث بهانه جویی نیست .اگه بحث احترام هم باشه بله موافقم برای خودمون باید ارزش وشخصیت قائل باشیم اصلا”حرکت صحیحی نیست ولی انتظار نداشته باشی مسئولی وقتی قدمی برنمیداره ما براش هواپیما بسازیم .اکثر جاها آبی که تو کوچه ها میبینید مال همین شیر درب حیاطه که هدایت نشده داخل چاه که اینم اگه فرهنگ سازی بشه حل میشه ولی کی باید اینکارو بکنه….