گندمـــ پرس :  همزمان با آخرین پنجشنبه سال 93، نهمین یادواره شهدای روحانی و شهدای مظلوم فاجعه تروریستی تاسوکی در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهرستان نیمروز برگزار می شود. به گزارش گندمـــ پرس , مسئول اطلاع رسانی نهمین یادواره شهدای تاسوکی در رابطه با اهداف برگزای این مراسم گفت: ترویج فرهنگ ایثار و […]

گندمـــ پرس :  همزمان با آخرین پنجشنبه سال 93، نهمین یادواره شهدای روحانی و شهدای مظلوم فاجعه تروریستی تاسوکی در گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهرستان نیمروز برگزار می شود.

به گزارش گندمـــ پرس , مسئول اطلاع رسانی نهمین یادواره شهدای تاسوکی در رابطه با اهداف برگزای این مراسم گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی است که امروزه با توجه به دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه و تاکید قرار بگیرد.

مهدی لک زایی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه راه را می توان با این ستارگان –شهدا- پیدا کرد، اظهار داشت: اندیشه پاک و فرهنگ شهدا نیز در پرتو فعالیت و فرهنگ سازی مستمر و برگزاری این گونه یادواره های مردمی است که یاد این ستارگان فروزان تاریخ ساز، هرگز فراموش نخواهد شد؛ و این شهادت است که دُر گرانبهایی است که خداوند تبارک و تعالی به بندگان صالح و مجاهدان خویش عطا می نماید و اوج بندگی خدا و شهد شیرین رضای الهی و والاترین عطیه او به عاشقانش می بخشد.

وی با بیان اینکه این مراسم از سنت های حسنه به یادگار مانده از سردار سرتیپ پاسدار شهید حاج حبیب لک زایی رئیس هیأت امنای گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهرستان نیمروز است، ادامه داد: در بعد از حادثه تاسوکی شهید لک زایی به جنگ تفکر تروریستی رفت و با گرامیداشت حادثه تاسوکی یک عملیات فرهنگی و روانی بسیار ظریف، مدبرانه و قوی برای افشای ماهیت تروریست ها و ایجاد انسجام و همبستگی با تقویت وحدت و همدلی میان اقشار مختلف در استان سیستان و بلوچستان آغاز کرد.

images

وی تصریح کرد: آنچه موجب خشم دشمنان نظام اسلامی می شود، وحدت بین شیعه و سنی است و در برگزاری یادواره شهدای تاسوکی اقشار مختلف مردم اعم از شیعه و سنی مشارکت دارند و این مهم نشان از وحدت کلمه و برادری بیش از پیش بین قومیتهای مختلف این استان می دهد.

لک زایی گفت: نهمین سالگشت شهیدان روحانی و شهدای مظلوم فاجعه تروریستی تاسوکی و شهدای شهرستان نیمروز پنجشنبه 28 اسفندماه ساعت 14 در محل گلزار شهدای حضرت رسول اکرم (ص) شهرستان نیمروز با حضور خانواده معظم و والامقام شهدا، علمای شیعه و سنی، میهمانان مدعو، مسئولین، بسیجیان و امت ولایتمدار و شریف استان سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد.

مسئول اطلاع رسانی این یادواره ضمن تقدیر از حضرت آیت الله سلیمانی به پاس حضورشان در هشت یادواره گذشته شهدای فاجعه تروریستی تاسوکی، عنوان کرد: امسال نیز مفتخریم که حضرت آیت الله سلیمانی نماینده محترم ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه معزز زاهدان در این مراسم حضور دارند و سخنرانی خواهد نمود.

وی ادامه داد: یادگار هشت سال دوران دفاع مقدس، سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه نیز سخنران دیگر این مراسم خواهند بود.

وی گفت در این مراسم از آخرین آثار منتشره درباره شهدای منطقه که توسط مؤسسه فرهنگی و هنری عرشیان کویر تاسوکی تهیه و چاپ شده است، رونمایی خواهد شد.

لک زایی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم در هشت یادوارۀ گذشته افزود: انتظار داریم مردم امسال نیز یکپارچه و با شکوه در نهمین یادوارۀ شهدا شرکت نمایند و بر ادامه راه این شهیدان که به دلیل حب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) غریبانه جان داده اند، تاکید کنند.

گفتنی است در تاریخ 25 اسفند ماه سال 1384 اعضای گروهک تروریستی جندالشیطان با راهبندی در محور زابل ـ زاهدان، بیش از 20 تن از مردم بی‌گناه منطقه را شهید و چند نفر را مجروح کرده و تعدادی را به گروگان گرفتند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه