گندمــــ پرس : روز گذشته تالار فردوسی دانشگاه سیستان وبلوچستان میزبان مردمان رنج دیده و صبوری بود که به پاس قدر دانی از استانداری که مسیر تصویب منطقه آزاد سرزمین شان را با مجاهدت بسیاری پیموده بود ، به آنجا آمده بودند .   آنگونه که دهمرده فرماندار نیمروز می گفت بسیاری از معتدمین ، […]

گندمــــ پرس : روز گذشته تالار فردوسی دانشگاه سیستان وبلوچستان میزبان مردمان رنج دیده و صبوری بود که به پاس قدر دانی از استانداری که مسیر تصویب منطقه آزاد سرزمین شان را با مجاهدت بسیاری پیموده بود ، به آنجا آمده بودند .

 

آنگونه که دهمرده فرماندار نیمروز می گفت بسیاری از معتدمین ، ریش سفیدان ، موثرین و شهروندان سیستانی بی آنکه وسیله ی ایاب و ذهابی برای آنان تدارک دیده شده باشد تنها از آن روی که فرهنگ سترگ شان را به نمایش بگذارند به زاهدان آمده بودند .

 

درست یک سال و یازده ماه و هفت روز است که  علی اوسط هاشمی مهمان سیستان وبلوچستان برای سکانداری استانداری شده است . در طول این مدت ، بسیاری بر طبل نمک نشناسی سیستانیان در قبال خدمات دولت کوبیدند و بسیاری اگر دغدغه ای نیز از سر خیر خواهی، مطرح می شد آن را به عناد های شخصی مرتبط می کردند . عده ای نیز که در روزهای نخست صدای بلند تری داشتند نیز ، هرچه دلشان خواست گفتند و به پای همه ی مردم گذاشتند .

 

اما حضور گسترده طیف های مختلف مردمی در آیین تقدیر از استاندار از برچسب نامبارک نمک نشناسی سیستانیان در قبال خدمات دولت پرده برداشت . شور خالصانه ای که بی هیچ ریبی خود نشان دهنده شعور بالای مردمان سرزمین اساطیری مان بود .

 

این حضور ، چند پیام را با خود به همراه دارد که نباید از آنان غافل بود ، نخست آنکه مردم رنج دیده ی سیستان با انکه این روزها،  هیچ داشته ی اقتصادی ارزشمندی ندارند اما همواره همراه و هم گام با آنانی که قدمی برای شان بردارد خواهند بود و دیگر آنکه به دولت مردان نشان داد که اقدمات موثر دولت در جذب اندیشه ی همه ی سیستانیان بسیار موثر تر از هر چیز دیگری خواهد بود .

 

در هر روی منطقه آزاد سیستان با همت دولت و پشتکار قابل تقدیر استاندار به فرجام شایسته ای نزدیک شده است و از همین روی بر خود بایسته می دانم که از جناب هاشمی به پاس اینکه توانست دولتمردان را مجاب به این کند سپاس گزاری کنم .

 

اگر عده ای این روزها می گویند  چرا دکتر روحانی در سفر به زابل علی رغم خواسته های مردمی سخنی بر زبان نیاورد و قولی نداد، متوجه باشند که ” دوصد گفته چون نیم کردار نیست “!

 

به امید انکه بهارستان نشینان استان نیز به رسالت خود عمل نموده با تصویب منطقه ازاد سیستان در مجلس شورای اسلامی ، خود را در شادی مردم شریک کنند .

 

این اقدام ارزشمند بر همه ی آنانی که خود را در تحقق آن سهیم می دانند نیز مبارک !

 

داود صیاد

هفت آبان ۹۴

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه