تاریخ : سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 31 January , 2023

نمایندگان سیستان در مجلس در سه سال دوران نمایندگی نصف رهبری دریکسال برای دانشجویان وقت نگذاشتند.

 • کد خبر : 30590
 • ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۳
نمایندگان سیستان در مجلس در سه سال دوران نمایندگی نصف رهبری دریکسال برای دانشجویان وقت نگذاشتند.

گــنــدمـــ پــرس : محسن باقری فعال جنبش دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در سخنرانی 16آذر دانشگاه زابل با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری رحلت پیامبر اسلام و شهادت امام رضا و امام حسن و تبریک روز دانشجو اظهار داشت. دانشجو موتور محرکه پیشرفت کشور است،هر جا دانشجو در وسط میدان بوده موفقیت هایی نصیب […]

گــنــدمـــ پــرس : محسن باقری فعال جنبش دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در سخنرانی 16آذر دانشگاه زابل با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری رحلت پیامبر اسلام و شهادت امام رضا و امام حسن و تبریک روز دانشجو اظهار داشت.

دانشجو موتور محرکه پیشرفت کشور است،هر جا دانشجو در وسط میدان بوده موفقیت هایی نصیب کشور شده است.

وی اظهار داشت: 16آذر 32 زمانی اتفاق افتاد که گفتمان غالب دانشگاهی کشور گفتمان امثال حزب توده بود و صرفا به علت کودتای 28مرداد بود یعنی حتی ان دو نفر حزب توده نیز منطقشان بخاطر یک جنایت آمریکا ایجاب می کرد که مقابل آمریکا و سفر نیکسون به ایران بایستند.

چه شده است که امروز در جمهوری اسلامی ایران آن هم بعضی مسئولان نظام منطقشان بخاطر این همه جنایت آمریکا ایجاب نمی کند مقابلش ایستادگی کنند. و آمریکا را کدخدا و قدرت بزرگ می دانند و چهره اش را بزک می کنند.باید گفت منطقشان از آن دانشجوی حزب توده هم پایین تر شده است.

وای بر بچه مسلمان ایرانی که چشمش را بر این همه جنایت آمریکا بپوشاند.جریان دانشجویی در مقاطع مهم انقلاب اسلامی تاثیر گذار بوده و این تاثیر گذاری مرهون افق دید و نگاه بزرگ انقلاب اسلامی به دانشجوست.

برخلاف آن که جوامع غربی دانشجو را صرفا ابزاری برای رسیدن به منافع قدرت های استکباری می داند. دانشجوی غربی در محیطی مسموم و ناسالم تغذیه می شود و نامه های اخیر رهبری برای بیدار باش آنهاست.

کدام اندیشمند غربی نگاهی مانند نگاه شهید بهشتی به دانشجو دارد که می فرماید دانشجو موذن جامعه است اگر خواب بماند نماز امت قضاست..دانشجو در گفتمان انقلاب اسلامی اهمیت بالایی دارد.

و اولین فریضه دانشجویی آرمانخواهی است. آرمانخواهی به معنای واقعیت را دیدن و حرکت کردن است. یکی از واقعیت های امروز جامعه ما خطر تحریف خط امام است. خط امام خطی که آمریکا را شیطان بزرگ می پندارد و تحریف ها را تحفه ی آسمانی می داند.

اما خطی بدلی در کنار خط امام رو به رشد است که آمریکا را شیطان بزرگ نمی پندارد و تحریم ها را تحفه ی آسمانی نمی داند. آرمانخواهی یعنی حفاظت از واقعیت های اصلی خطوط امام.. امروز دانشجویان باید نگاهبان اصیل اصول انقلابی باشند.

واقعیت امروز جامعه ما اشتباه محاسباتی مسئولان که منجر به تصمیم گیری نادرست مسئولین در عرصه بین الملل شده .جریان دانشجویی باید از اشتباه محاسبات مسئولین جلوگیری کند.

امروز سفارت آمریکا در کشور نیست اما تفکری که چهره آمریکا را بزک می کند و آمریکا را شیطان نمی پندارد در کشور هست امروز تسخیر این ذهنیت ها توسط دانشجوی نسل سوم یعنی تسخیر همان سفارتخانه توسط نسل اول انقلاب.. جریان دانشجویی باید غفلت نکند و نباید روزی در تاریخ بنویسند دانشجوی نسل اول آمریکا را از در بیرون کرد و در غفلت دانشجوی نسل سوم از پنجره وارد شد. جریان آرمانخواه دانشجویی نباید اجازه نفوذ آمریکا را در کشور در زمینه اقتصادی. فرهنگی و سیاسی بدهد.

آرمانخواهی یعنی بدانیم در کجای تاریخ ایستاده ایم. یعنی سیستان تنگه احد جمهوری اسلامی ایران است. چه کسی و کدام مسئول به این مسئله پی برد و تلاش کرد اوضاع سیستان به اینجا نرسد. مسئولان هم در سطح منطقه و هم سطح استان جریان دانشجویی سیستان را ندیدند و میدان ندادند.این مهم ترین مسئله است.

حتی نمایندگان محترم سیستان در مجلس نیز جریان دانشجویی را ندیدند

حتی به اندازه نصف ساعاتی که رهبری برای دانشجویان در یک سال دارند. نمایندگان محترم سیستان به دانشجویان ندادند. با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود با گفتن منطقه آزاد مسئله سیستان حل نمی شود . وقتی زیر ساختی مهیا نباشد و پتانسیل های اقتصادی آزاد نشده باشد.

وقتی به جریان آرمانخواه دانشجویی اهمیت نمی دهند. حتی نمایندگان سیستان با دعوت ما از آمدن به جلسه روز دانشجو خودداری کردند. کدام نماینده مجلس سیستان می تواند ادعا کند به جریان دانشجویی اهمیت داده و فلان مسئله جامعه دانشگاهی زابل را رفع کرده است.

پروژهای عمرانی دانشگاه زابل پیشرفت نداشته نمایندگان مجلس چرا چشمشان را به ایم امر بستند. و در آخر انتظار داریم از مسئولان دانشگاهی که بیش از پیش به جریان دانشجویی اهمیت دهند.

به امید سربلندی و پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی.

و اسلام علیکم و الرحمه الله و برکاته

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=30590

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 27در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲۷
 1. سلام والا به این دانشجوها زیادی بها دادند…همه بدبختیها هم با همنها است طفلکیا زود جو گیر میشن …دانشجویی که تماما لباسشان بر گرفته از غرب هست و تفکر ات اکثریت حول خود محوری می چرخد گرچه همه یک جور نبودند و نیستند زیادی خوشون رو باور کردند …

  • بله ظاهرا همه بدبختی های عده ای از اقدامات همین دانشجویان فعال و پیگیر و مطالبه گر است. شما نگران نباش لباسشان غربی نیست. فقط حرف دلشان این است که به فکر سیستان و مشکلاتش باشند. من نمی دانم مشکل شما کدام حرف این دانشجویان عزیز است ؟

  • فکر نمی کردم صحبت های ایشان اینقدر به مذاق برخی ها تند بیاید.
   مهمترین خواسته دانشجویان پاسخگویی است.

 2. ای گندم پرس جاااان.
  اشکال نداره با کمی صبر همه چیز …

  • ان شالله رونق سیستان نزدیک است. اسفند ماه ان شالله روزی تاریخی در سیستان خواهد بود

 3. اقای حسینی چند ماه قبل در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان در دانشگاه زابل شرکت کردن و در آن جلسه با توجه به نیامدن دیگر نماینده سیستان،، دانشجویان و مجریان برنامه بارها از حضور سید و احترامی که به دانشجو قایل است تشکر کردند،، اقای باقری فعال دانشجو گویا در جلسه پرسش و پاسخ غیر فعال بودند که چنین سخنی ایراد فرمودند،،،، در ضمن دکتر حسینی جهت تدریس در دانشگاه زابل هر دو هفته یک بار حضور داشته و با دانشجویان در ارتباط هستند،

  • فرمایش شما چون از طرف دفتر آقای حسینی نیست قاعدتا نمی توان با قطعیت در باره اش صحبت کرد. اگر نیازی باشه دفتر ایشون مطلب مورد نیاز رو بیان می فرمایند

 4. عزیزم وقتی روزانه چند نفر فوتی در سیستان داریم و انهمه پرسه/مگر نماینده وقت دارد به مسائل اساسی بپردازد/انهم نماینده ای که فقط تخصصش پرسه رفتن است

 5. باسلام باتشکر از محسن آقای باقری بابصیرت جریان غرب زده بداند که ما تا آخر پای آرمانهای انقلاب ایستاده ایم

 6. ما از هر دو تاشون گلایه داریم.واسه مغازه داران چیکار کردند

 7. درد زابل و دانشجوهاست رو مدتهاست که شنیده شده است. ما اگر حاج آقای کیخا امام جمعه رو نمی داشتیم که وضع امروزمان از این هم بدتر بود. ما مرد عمل می خواهیم که در میدان عمل حاضر باشد و باری از مشکلات زابل بر دارد.
  ان شالله پرسه ها هم به وقتش

  • احسنت . ما منطقه آزاد رو مدیون حاج آقا کیخا می دانیم. اگر سخنان ایشان در نماز جمعه ها نمی بود کار به این سرعت پیش نمی رفت.

 8. امروز سیستان با مشکلات انباشته ای مواجه است. هیچ مشکلی با سخنرانی و همایش و بزرگداشت و …. حل نخواهد شد. سیستان کسی را نیاز دارد که به جای وقت گذاشتن برای پرسه ها مانع مرگ امید سیستانی ها شود. این کارها از کسی بر می آیند که مقام معظم رهبری جمله ای مشهور در باره اش فرموده اند

  • در استانداری ایشون فقطمرز سیستان بسته شد وآب چاه نیمه با لوله به زاهدان رفت.یادته؟؟؟

   • امیدوارم این سئوال را پاسخ دهی سیستانی جان
    1- اگر خط آب بد بود چرا خط دوم در حال احداث است ؟ اگر بد است چرا مانعش نمی شوند ؟ چه کار عملی برای توقفش کرده اند ؟
    2- اگر دیوار مرزی بد بود چه اقدامی برای برداشتنش انجام شد ؟
    3- هامون خشکیده چه توقعی داشت جز یادآوری اش ؟ مگر معاش مردم از هامون نبود ؟ الان وضع هامون نشینان چطور است ؟
    برادر و یا شاید خواهر بنده اگر توجه مقام معظم رهبری برای طرح انتقال آب و پیگیری های حاج آقا کیخا امام جمعه نبود که دیگر چیزی برای سیستان باقی نمی ماند.
    از کدام کار دفاع می کنی ؟ سیستان چندین سال است منتظر اسفندماه است.
    ما آبادی هامون و سیستان را در اسفندماه رقم خواهیم زد متفاوت از چند سال قبل

    • فرا فکنی نکن و با یک اسم نظر بده.

     1. چرا مرز در دوره این استاندار بسته شد؟

     2. چرا لوله اول انتقال آب در دوره وی انجام شد؟

     3. چرا دهمرده اهل مشورت نیست؟

     4.چرا بقیه باید جوابگوی خرابکاری دهمرده باشن؟

     • اولا بنده سئوال کردم و آداب بحث حکم می کرد اول پاسخ پرسش های خودم رو می شنیدم و بعد پرسش های شما مطرح می شد.
      من منتظرم اول پاسخ شما رو بشنوم و بعد با شجاعت جواب سوال های شما رو خواهم داد.
      شما رو نمی دونم ولی بنده با یک نام نظر می گذارم . باز هم شما رو نمی دونم ولی من از شخص خاصی دفاع نمی کنم
      به عنوان یک سیستانی که حق رای دارم برای بنده این سئوالات مطرح است خوشحال می شم که شما هم پاسخ استدلال های من رو بدهید چون این سئوال ها برای همه سیستانی ها مطرح شده چرا با این همه ادعا وقتی یک نفر خودش مورد سئوال واقع میشه حرفی نداره ؟

     • اومدی نظر دادی و رفتی ؟ پس جواب سئوالای این بنده خدا چی شد ؟
      سئوالا رو می بینی و جواب نداری و هیچی ؟ تا انتخابات صبر کن

    • بله آقا جان چرا جوابی برای این سئوال ها نداری ؟
     چیه چون حرف حسابه جواب نداره ؟

   • راست می گه خط دوم کی رفت ؟ چرا ؟ کسی که ادعا می کنه خط اول نباید می رفت نباید جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟

   • سیستانی جان
    حالا دیگه مردم آگاه شدن. می دونی چی شده ان سئوالا برای همه مردم پش اومد. برای منم جالبه شما که اینقدر انتقاد می کنی چرا جوابی نداری ؟ معلومه که هدفت تخریبه و حرفهات بدون استدلاله
    ما جوابی از شما نمی خواهیم ان شالله رای ما در اسفندماه سیستانی متفاوت از این سال ها رو درست کنه.
    به امید خدا

 9. باسلام
  وقتی نماینده ای نمیتونه در جمع دانشجویی حاضر بشه اونم دانشگاهی مثل زابل ک وقتی تعطیل میشه زابلو تبدیل میکنه به شهر ارواح ،واقعن فک میکنید جز خودش به کس دیگه ای فکر میکنه وقتی حقوق آنچنانی میگیرن واقعن فکر میکنید میتونن درک کنن با45هزارتومن زندگی کردن یعنی چی ؟نماینده ای ک به دانشجوی خودش……..

 10. باز آقای دانشجو ما را از خواب بیدار کردیید بزار بخوابیم

 11. احسنت به دکترسیدباقرحسینی…. در جلسه پرسش و پاسخ در جمع دانشجویان خود همین باقری مجری برنامه بود آلزایمر گرفته

  • مگه باقری گفت جلسه نبوده ؟ گفته وقت کم گذاشته شده. راس می گن کسی که خودش رو به خواب زده نمی شه بیدار کرد

 12. به صحبت های اقای باقری دقت کنید , نگفتند وقت گذاشته نشده , موضوع این است که کم وقت گذاشته شده , شاید جلسه ای هم بوده ولی دقت کنید حضرت اقا چقدر برای دانشجویان وقت می گذارند. ایا با یکی دو جلسه می توان مشکلات دانشجویان رو کامل بررسی کرد ؟ قطعا خیر ,در ضمن در جواب اونی که گفته بود مشکلات بخاطر دانشجوها هست باید بگم نخیر دانشجویان فهیم و منطقی سیستان باید ازشون کمک گرفته بشه نه اینکه همچین طرز فکری داشته باشیم

 13. همه می ایند می گویند ومی روند
  سال هاست که کار سیستانی ها گوش کردن به یک سری حرف ها ووعده های بیهوده ی مسولین شده.ما مردمی شدیم دهن بین.اهل مطالبه و حق خواه وحق جو نیستیم.به کدام حق خود رسیدید؟هامونتان خشک شد چه کردید؟فرزندانی مدیر وراستگو وبا وفا تربیت نکردید.دارالولایه می خواندنتان…ایا سیستانی هایی که دارند درجزئی ترین پست ها تا حساس ترین پست ها کار می کنند حداقلهای ولایی بودن رامیدانند؟چقدر به حرف های سید علی خامنه ای گوش کرده اید.اگر میگویید دارالولایه چرا ولی تنهاست؟روی حرفم با همه سیستانی هاست(ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیر ما بانفسهم)