گــنــدمـــ پــرس : محسن باقری فعال جنبش دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در سخنرانی 16آذر دانشگاه زابل با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری رحلت پیامبر اسلام و شهادت امام رضا و امام حسن و تبریک روز دانشجو اظهار داشت. دانشجو موتور محرکه پیشرفت کشور است،هر جا دانشجو در وسط میدان بوده موفقیت هایی نصیب […]

گــنــدمـــ پــرس : محسن باقری فعال جنبش دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در سخنرانی 16آذر دانشگاه زابل با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری رحلت پیامبر اسلام و شهادت امام رضا و امام حسن و تبریک روز دانشجو اظهار داشت.

دانشجو موتور محرکه پیشرفت کشور است،هر جا دانشجو در وسط میدان بوده موفقیت هایی نصیب کشور شده است.

وی اظهار داشت: 16آذر 32 زمانی اتفاق افتاد که گفتمان غالب دانشگاهی کشور گفتمان امثال حزب توده بود و صرفا به علت کودتای 28مرداد بود یعنی حتی ان دو نفر حزب توده نیز منطقشان بخاطر یک جنایت آمریکا ایجاب می کرد که مقابل آمریکا و سفر نیکسون به ایران بایستند.

چه شده است که امروز در جمهوری اسلامی ایران آن هم بعضی مسئولان نظام منطقشان بخاطر این همه جنایت آمریکا ایجاب نمی کند مقابلش ایستادگی کنند. و آمریکا را کدخدا و قدرت بزرگ می دانند و چهره اش را بزک می کنند.باید گفت منطقشان از آن دانشجوی حزب توده هم پایین تر شده است.

وای بر بچه مسلمان ایرانی که چشمش را بر این همه جنایت آمریکا بپوشاند.جریان دانشجویی در مقاطع مهم انقلاب اسلامی تاثیر گذار بوده و این تاثیر گذاری مرهون افق دید و نگاه بزرگ انقلاب اسلامی به دانشجوست.

برخلاف آن که جوامع غربی دانشجو را صرفا ابزاری برای رسیدن به منافع قدرت های استکباری می داند. دانشجوی غربی در محیطی مسموم و ناسالم تغذیه می شود و نامه های اخیر رهبری برای بیدار باش آنهاست.

کدام اندیشمند غربی نگاهی مانند نگاه شهید بهشتی به دانشجو دارد که می فرماید دانشجو موذن جامعه است اگر خواب بماند نماز امت قضاست..دانشجو در گفتمان انقلاب اسلامی اهمیت بالایی دارد.

و اولین فریضه دانشجویی آرمانخواهی است. آرمانخواهی به معنای واقعیت را دیدن و حرکت کردن است. یکی از واقعیت های امروز جامعه ما خطر تحریف خط امام است. خط امام خطی که آمریکا را شیطان بزرگ می پندارد و تحریف ها را تحفه ی آسمانی می داند.

اما خطی بدلی در کنار خط امام رو به رشد است که آمریکا را شیطان بزرگ نمی پندارد و تحریم ها را تحفه ی آسمانی نمی داند. آرمانخواهی یعنی حفاظت از واقعیت های اصلی خطوط امام.. امروز دانشجویان باید نگاهبان اصیل اصول انقلابی باشند.

واقعیت امروز جامعه ما اشتباه محاسباتی مسئولان که منجر به تصمیم گیری نادرست مسئولین در عرصه بین الملل شده .جریان دانشجویی باید از اشتباه محاسبات مسئولین جلوگیری کند.

امروز سفارت آمریکا در کشور نیست اما تفکری که چهره آمریکا را بزک می کند و آمریکا را شیطان نمی پندارد در کشور هست امروز تسخیر این ذهنیت ها توسط دانشجوی نسل سوم یعنی تسخیر همان سفارتخانه توسط نسل اول انقلاب.. جریان دانشجویی باید غفلت نکند و نباید روزی در تاریخ بنویسند دانشجوی نسل اول آمریکا را از در بیرون کرد و در غفلت دانشجوی نسل سوم از پنجره وارد شد. جریان آرمانخواه دانشجویی نباید اجازه نفوذ آمریکا را در کشور در زمینه اقتصادی. فرهنگی و سیاسی بدهد.

آرمانخواهی یعنی بدانیم در کجای تاریخ ایستاده ایم. یعنی سیستان تنگه احد جمهوری اسلامی ایران است. چه کسی و کدام مسئول به این مسئله پی برد و تلاش کرد اوضاع سیستان به اینجا نرسد. مسئولان هم در سطح منطقه و هم سطح استان جریان دانشجویی سیستان را ندیدند و میدان ندادند.این مهم ترین مسئله است.

حتی نمایندگان محترم سیستان در مجلس نیز جریان دانشجویی را ندیدند

حتی به اندازه نصف ساعاتی که رهبری برای دانشجویان در یک سال دارند. نمایندگان محترم سیستان به دانشجویان ندادند. با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود با گفتن منطقه آزاد مسئله سیستان حل نمی شود . وقتی زیر ساختی مهیا نباشد و پتانسیل های اقتصادی آزاد نشده باشد.

وقتی به جریان آرمانخواه دانشجویی اهمیت نمی دهند. حتی نمایندگان سیستان با دعوت ما از آمدن به جلسه روز دانشجو خودداری کردند. کدام نماینده مجلس سیستان می تواند ادعا کند به جریان دانشجویی اهمیت داده و فلان مسئله جامعه دانشگاهی زابل را رفع کرده است.

پروژهای عمرانی دانشگاه زابل پیشرفت نداشته نمایندگان مجلس چرا چشمشان را به ایم امر بستند. و در آخر انتظار داریم از مسئولان دانشگاهی که بیش از پیش به جریان دانشجویی اهمیت دهند.

به امید سربلندی و پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی.

و اسلام علیکم و الرحمه الله و برکاته

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه