گندمـــ پرس :همزمان با جاری شدن سیلاب به سمت کشور و ورود آب قابل توجهی به هیرمند و هامون کهن مردم سیستان از عدم مدیریت صحیح آب ورودی به کشور نگران هستند و در محافل عمومی و خصوصی شنیده می شود که این مهم مورد تاکید مردم قرار دارد , البته نگرانی مردم بی راه […]

گندمـــ پرس :همزمان با جاری شدن سیلاب به سمت کشور و ورود آب قابل توجهی به هیرمند و هامون کهن مردم سیستان از عدم مدیریت صحیح آب ورودی به کشور نگران هستند و در محافل عمومی و خصوصی شنیده می شود که این مهم مورد تاکید مردم قرار دارد , البته نگرانی مردم بی راه هم نیست و در سالهای گذشته شاهد بوده ایم که متاسفانه آب ورودی به کشور به دلیل عدم مدیریت صحیح , هدر رفته و درنهایت حتی بخش کوچکی از هامون بزرگ نیز احیاء نشده است .

در همین رابطه مسعود دهمرده عضو شورای عالی استانهای کشور در مهار بخشی از ریز گردهای منطقه سیستان بر مدیریت صیح آب دریاچه هامون تاکید کرد.

 

bf5489fd-39c6-4ab0-81b8-cc0aecce27a7_20150411_152220

 

مسعود دهمرده  در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانهای کشور اظهار داشت: طی چند روز گذشته مخصوصا در بارندگی اسفنده ماه باعث شد، آب از رودخانه هیرمند از افغانستان در منطقه سیستان جاری شود.

وی گفت: می طلبد مدیران، مسئولین و دست اندرکاران در بحث آب و کشاورزی با برنامه ریزی صحیح و درست و در نشستی مشترک با یکدیگر این آب را مدیریت کرده تا قسمتی از مشکلات دریاچه هامون رفع شود.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استانهای کشور افزود: اگراین آب به درستی مدیریت نشود همانند سالهای قبل این محیط زیست و مردم هستند که ضرر می کند.

دهمرده در پایان تصریح کرد: اگر آب در دریاچه هامون ماندگاری داشته باشد تا حدود زیادی طوفانهای خانمان سوز 120 روزه این استان به طوری طبیعی وهمچنین بخشی از عدم اشتغال این منطقه حل خواهد شد

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه