تاریخ : شنبه, ۵ فروردین , ۱۴۰۲ Saturday, 25 March , 2023

نماینده استان در شورایعالی کشور : سیستان چشم انتظار راه اندازی منطقه آزاد

  • کد خبر : 26188
  • ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۸:۳۸
نماینده استان در شورایعالی کشور : سیستان چشم انتظار راه اندازی منطقه آزاد

  نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها، از منطقه آزاد مصوب شده درکار گروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور سخن گفت. به گزارش گندمــ پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شورای عالی استانهای کشور، بدون شک استان سیستان و بلوچستان یکی از استانهای محروم […]

_______20140111_1646593349  نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها، از منطقه آزاد مصوب شده درکار گروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور سخن گفت.

به گزارش گندمــ پرس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شورای عالی استانهای کشور، بدون شک استان سیستان و بلوچستان یکی از استانهای محروم و پر مشکل کشور محسوب می شود.

 

d1b9ab2d-0d03-4b55-b952-1d6a752d88e6_20150720_113630

 


همواره از مسئولان و یا شورائیان این استان اخبار و گلایه هایی در خصوص مشکلات سیستان و بلوچستان شنیده می شود. یکی از این مشکلات مهاجرت است و افراد از مناطق محروم جهت اشتغال به استانها و مناطق برخوردار مهاجرت می کنند.  

با شنیدن خبر خوش تصویب کلیات منطقه آزاد تجاری سیستان در نشست کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت از منطقه سیستان داشتند منصرف شدن. تقریبا کم تر از یک ماه  می شود که از تصویب این طرح می گذرد و هنوز سیستانی ها چشم انتظار راه اندازی این منطقه آزاد هستند.

مسعود دهمرده نماینده استان سیستان و بلوچستان در شورایعالی استانهای کشور در این رابطه در گفت و گو با اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل شورای عالی استانهای کشور اظهار داشت: زمزمه تشکیل منطقه آزاد تجاری سیستان چند وقتی است که مطرح است و ما امیدواریم که با طی مراحل تصویب و راه اندازی این منطقه آزاد کمکی ماندگار به مردم ولایت مدار سیستان شود.

وی گفت: از آنجایی که ما جزء مناطق مرزی هستیم و دارای مرز با افغانستان، مرز بین المللی میلک و از طرفی دیگر چابهار را داریم؛ تاسیس منطقه آزاد که خوشبختانه به تصویب  دولت نیز رسیده است در سیستان کمک بزرگی در رشد اقتصادی و به تبع آن به مردم این استان می کند.

این عضو شورای عالی استانهای کشور با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان افزود: آقای دکتر روحانی در زابل که بودند مردم به همراه بزرگان، معتمدین و روحانیون در خواست منطقه آزاد شدن را در منطقه سیستان داشتند که این  در خواست به خدمت رئیس جمهور تقدیم شد و وی قول های مساعد را در این زمینه داد و الحمداله این منطقه  در کارگروهی از دولت مورد تائید قرار گرفت و موجب ایجاد امیدی در دل مردم شد.

وی با اعتقاد بر اینکه بسیاری از مردم در حال کوچ به مناطق دیگر بودند که این خبر آنها را منصرف کرد در ادامه در خواست کرد: این طرح به مجلس و تصویب هر چه سریع تر آن انجام شود تا این منطقه نیز هر سریعتر بتواند کار خود را شروع کند.

دهمرده در پایان از استاندار که زحمتهای زیادی را درخصوص این طرح کشید و با فرستادن کارشناسان خود به تهران از این طرح به خوبی دفاع کردند و از همه کسانی که در این طرح نقش موثر داشته اند؛ امام جمعه شهرستان زابل و فرماندار زابل و تمام کسانی که  در این خصوص نظر مثبت داشته اند و آن را حمایت کردند تقدیر و تشکر کرد و متذکر شد که مردم همچنان چشم انتظاران تا  این طرح به مرحله اجرایی برسد

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=26188

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
  1. سلام بر اقای دهمرده عزیز. به نتیجه رسیدن این امورات با انتخاب امیر کبیر سیستان میسر خواهد بود. اون کسی است که استان کرمان و لرستان را اباد کرد و امد .ولی در استان ما قدرش را ندانستیم

  2. ایول

  3. مگه میشه مگه داریم