شهرگندمــــ : پس از انتصاب مهندس هاشمی بعنوان استاندار سیستان و بلوچستان و جدا شدن معاونت امنیتی از سیاسی و انتصاب علی اصغر میرشکار که یکی از قوی ترین و زیرک ترین مدیران دوران خود بوده است , رگه های از امید جهت بهتر شدن اوضاع امنیتی در جنوب استان و حل بسیاری از مشکلات […]

شهرگندمــــ : پس از انتصاب مهندس هاشمی بعنوان استاندار سیستان و بلوچستان و جدا شدن معاونت امنیتی از سیاسی و انتصاب علی اصغر میرشکار که یکی از قوی ترین و زیرک ترین مدیران دوران خود بوده است , رگه های از امید جهت بهتر شدن اوضاع امنیتی در جنوب استان و حل بسیاری از مشکلات در مردم زنده شد , به نظر می رسد استاندار با این جدا سازی و گماردن شخصی با تجربه به این پست دارای برنامه و هدف جهت حل این مشکلات بود .

 

اما آنچه دراین مدت و در عمل مشاهده می شود اینکه نه تنها وضع بهتر نشد بلکه وخیم تر از گذشته نیز شده است و معاون امنیتی استاندار نیز تنها نقش سخنگو جهت بیان نوع حوادث تروریستی را ایفا کرده و از آنها اظهار تاسف می کند , با توجه به شرایط موجود به نظر می رسد میرشکار از آزادی عمل کافی درحوزه مدیریتی خود برخوردار نیست و الا توان وی حداقل در گذشته بیش از این بوده است. و عدم کاهش به اصطلاح خرده شرارتها خود نشان از نقش کمرنگ این معاونت در این مساله دارد.

متاسفانه در حال حاضر اخبار شهادت فرزندان پاک ایران زمین در مرزهای جنوبی استان به یک  خبری تکراری تبدیل شده و هر از گاهی شنیده می شود که در فلان منطقه , چند تن از جان برکفان غیور ایران اسلامی شهید شدند.

علاوه براین , آنچه تاسف آور است اینکه این مسائل  و بخصوص مساله اخیر که منجر به شهادت سه تن از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد در منطقه ای  رخ داده که مرز به اصطلاح عامیانه باز است , حال چرا تصمیمی عاجل جهت انسداد کامل این مرز پرخطر گرفته نمی شود؟؟؟

مرز در آنجا باز و همواره هم شاهد هستیم که مشکلات این چنینی بوجود می آید و در مقابل مرز در سیستان کاملا مسدود است (البته برای مردم عادی) و حتی از بازارچه ها و گذرهای رسمی نیز به مردم عادی اجازه مبادله کالا داده نمی شود.

 

یادداشت : دلسوز سیستانی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه