گندمـــ پرس : متخصص سیستانی در دومین نوشته خود اینبار نقدی برگفتاری که در مستند فاجعه پنهان بیان شد نوشته و کلامی با مدیرانی که دراین مستند حرف از سوء مدیریت در مشکلات سیستان می زدند داشته است که خواندنیست و قابل تامل .   ( عزیزانی که هر گفتاری به آنها برمی خورد لطفا […]

گندمـــ پرس : متخصص سیستانی در دومین نوشته خود اینبار نقدی برگفتاری که در مستند فاجعه پنهان بیان شد نوشته و کلامی با مدیرانی که دراین مستند حرف از سوء مدیریت در مشکلات سیستان می زدند داشته است که خواندنیست و قابل تامل .
 
( عزیزانی که هر گفتاری به آنها برمی خورد لطفا به کلمه برخی و بعضی ها دراین نوشتار توجه داشته باشند)
 
 
مستند فاجعه پنهان
 
 
سلام
اول کلامم باید سخنی کوتاه با مهندس کردستانی رئیس سازمان صدای و سیمای استان داشته باشم و بگویم : چند سالی بود که دیگر امیدی به سیمای استان نداشتیم . !   ولی اکنون و پس از چند مرحله پخش واقعیت های اطراف مان در استان آن هم از شبکه استانی (شبکه هامون) به مدیریت بی گرایش سیاسی و بدون غرض و با انصاف شما ، امیدوار شده و خوشحالیم ، و شکر گذار خدای یکتا و ممنونیم از شما مدیر دلسوز و هم از تمام دست اندر کاران تهیه کننده گی مستند فاجعه پنهان ، که چه زیبا درد دل مردم و مشکلات مردم سیستان را به نمایش گذاشتند . ولی دوست داشتیم به همراه شما و همکاران زحمت کش شما ، ماهم سهم بسیار ناچیزی در بیان برخی مشکلات  و درد نامه های مردم منطقه سیستان و سیستانیان صبور داشته باشیم.
 
آقایان مسئول !! منظورم ، آنهائی که در جلوی دوربین مستند فاجعه پنهان آمدید و سخن گفتید و راهکار نشان دادید و برخی مسئولینی که فرصت عرض اندام تبلیغاتی برای شما در این مستند عمیق که زیبا هم تهیه و تدوین شده بود  ، به مثل برخی بزرگواران مدیر و مسئول و نماینده و رئیس ،  برایتان مهیا نشد … !!
مدیرانی که شــــکیــــــل و شــــیـــــــــــــــک !!  بیان کردند و بیان داشتند ، همان چیزی را که مردمان صبور سیستانی اعم از مرد و زن ، در این مستند و درد دل نامه تصویری ،  از سیستان و سیستانی ، سخن گفتند.
 
اما مردمان سیستانی ، چه زن و چه مرد آن  ، ساده گفتند و بی گرایشات سیاسی نگری ، ساده گفتند و نه علمی مثل شما !
ساده گفتند و منزل ، خانه و کاشانه خود را نشان دادند , ساده گفتند نه با تبلیغ در کنار جمعی که عاشق سادگی هستند ولی به دور شخصیت هایی سیاسی جمع می شوند و سیاسی حرف می زنند !! بدون آنکه چیزی ته دل داشته باشند ..!!
ساده گفتند و از کنار منزل و ریگ ها و بادهای سیستان و بی آبی اش سخن می گفتند و نه از درون اتاق های با اسپیلت های دو زمانه و نشسته برصندلی های نرم و مبله شان  !!
 
تقریبا همه گفتند , مشکل اصلی سیستان نبود مدیریت کارآمد  می باشد !!! فاجعه پنهان در سیستان نتیجه همین مدیریت تعداد معدودی از مدیرانی هست که برخی از آنها در این مستند سخن گفتند ، چون بیش از چندین سال است مدیر هستند و بر منطقه حکم می دهند و  …
 
آقایانی که مدیر بودید و هستید …!! و در مستندی که چه زیبا فاجعه سیستان را تحلیل و تفسیر نمودید .. جالب است خود شماها در آن منطقه مسئولید !! و مسئول هستید !! و بوده و هنوز هم ادامه دار هست مدیریت و مسئولیت تان ..!!
 
آن هم مدیریتی که شما دارید ..!! مدیریت و مسئولیت بر اداراتی هست که بسیار مهم هستند ، و از فوق استراتژیک ترین تشکیلاتهای با اهمیت منطقه  و استان و صد البته در کشور به حساب می آید ..!!
 
آیا به گفته های خودتان اعتقادی داشتید که بدین شکل آرام و به راحتی آنها را به زبان می آوردید ؟  یا نه !!  فقط قصد داشتید شکافتن و تجزیه مشکل را بیان کنید ؟ ! و به قول معروف بگوئید که شما هم می دانید که اساس مشکل چیست !! و می خواستید عرض اندامی داشته باشید در نمائی سیمایی ..!! آن هم سیمای استان ! که حتما در سطح کشوری هم بسیاری این مستند خوب را دیده اند و چون شما می دانستید که چنین استقبالی از آن می شود ..پس قصد نمودید تا یک تبلیغ خوب برای خود و کارهایتان انجام داده باشید …!!  شاید هم می خواستید بگوئید مدارک تحصیلی تان چیست ؟ تا بهتر شناخته شوید و البته فکر کاندیداتوری مجلس هم که این روزها دیگر عمومی شده است گویا.
 
اگر به حرفهایتان اعتقادی داشتید ، پس چرا در حوزه های مدیریتی و مسئولیتی شما و در اداراتی که مسئولیت دارید چیزی از این تحولات و سخنان موشکافی مشکل و حل و راهکار دیده نمی شود ! ؟ چرا ؟؟ (منظور مان اداراتی هست که چند سال است در آنها حضور دارید ، که اگر چیزی دیده شود باید حتما نمایانش کنید تا همگان بدانند و بفهمند که متاسفانه آنطور که مشخص است هیچ چیزی بجز حقوق های آن چنانی نیست و نبوده.
 
چرا در زمان مدیریت خود ، تاکید می کنیم مدیریت خودتان در اداره ای که مدیریت داشته اید ، هیچ بویی و  روزنه امیدوار کننده ای از یک دیسیپلین و یک فرمت و یا یک پایلوت کوچک که نشان دهده حرفهای شما باشد و مشکل گشا و راهکاری کاربردی دیده نمی شود ..؟!
 
 چرا برخی از شما که سالهاست مدیر هستید ، کاری بس بزرگ و خاص نکرده اید ؟! حداقل کاری که فقط حرف زدن و جلوه های گفتاری نباشد ؟ و بشود حداقل یکبار از نزدیک هر چند کوتاه و کوچک اما بالاخره با دو چشم آن را دید ؟ ! چرا در مدیریت شما چیزی از آن حرف و سخنان سیاسی و نماشی  که در این مستند زده شد , دیده نمی شود ؟  بواقع چرا ؟
 
ناراحت نشوید ! چون خودتان از عدم مدیریت و عدم برنامه ریزی دقیق صحبت می کردید و دیگران را نقد می کردید و سوالات فراوانی که مطرح شد !! و جالب است که شما همه مدیرانی بودید و هستید که چندین و چند سال است بر مسندی تکیه نموده اید که این مسندها ، میز و صندلی مدیریتی ، بسیار مهم (تاکید می کنم ..مهم هم برای منطقه و هم استان ) و استراتژیکی خاص ، بدست شما مدیری که در برنامه های این چنین کاسه داغی می شوید ، داغ تر از آش درونش !! .. برای گفتن مشکلات ، دارای بیشترین درد سرهای منطقه ای بوده ، و مردم و منطقه را دچار تزلزل نموده ، گرفتار کرده و آیا این مشکلاتی که بدین زیبائی ، قشنگی و شکیلی  عنوان نمودید بر گرفته از سوء مدیریت خود شما نبوده ؟! آیا خود را نیز مصداق همان سوء مدیریتی که از آن سخن می گفتید میدانید ؟
 
 
 باید حتما شخص خود ریاست محترم جمهوری بیایند و  در استان یا منطقه بنشیند و راسا حل مشکلی را که از زبان شما در این مستند بسیار زیبا ،  جاری شد را حل و رفع نماید ؟ !
 
آقای مدیری که دم از الگوی کشت می زدی ! و توصیه می کنی که الگوی کشت را تغییر دهیم .. ( تاکید می کنم تغییر دهیم ..!!) یعنی ما مردم عمومی باید تغییر دهیم ..؟! پس نقش شما که در دستگاه متولی این امر مشغول بکار هستید و تصمیم گیر و تصمیم سازید چیست ؟
 
 
آقای مدیری که سیستان را با تاریخش بیان می کنی که افتخار داشته و کشوری و دنیایی به آن فخر داشته اند ..! نقش شما در برجسته کردن این امتیاز چه بوده و چه کرده اید دراین سالها ؟ آیا وظیفه دیگریست که این مشکل را حل کند ؟  و اگر مشکل در جایی دیگر است چرا علتش را بیان نمی کنید و به کلی گویی بسنده می شود ؟
 
 
 
خدا را حاکم و ناظر بر اعمال خود بدانیم چون که به حق ناظر است …
 
خدا را ناظر بدانیم و قسم به همان خدائی که همه ما هم قبولش داریم این رسمش نیست ..
 
به خدا این رسمش نیست ..
 
خدا ناظر بر اعمال همه ماست …ناظر است … ناظر و می بیند چه می کنیم ، چه می خوریم ، چه می پوشیم و چه می گوئیم …
 
به همه و اول به خودم یادآور می می شوم که بدترین اعمال دروغ است وریا کاری … و صد البته خوردن از بیت المالی که حق ما نباشد
به نظر شما :
چند حدیث ، توصیه ، و آیه و ….. می شود برای جملات بالا از مکتب و دین قشنگ و زیبای اسلام آورد …سخنانی ارزشمند از ائمه و معصومین و کتاب پر محتوای الهی ، قرآن کریم …، چند تا ..؟؟؟ خدا ناظر بر اعمال ماست …
 
 
جوان متخصص سیستانی
 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه