شهرگندمـــ : به دعوت یکی از دوستان در جلسه ای که با حضور صفراسلامی یکی از اصلی ترین لیدرهای اصلاح طلبان استان و مشاور استاندار سیستان و بلوچستان درمحل فرمانداری زابل با جمعی از سازمانهای مردم نهاد در حال برگزاری بود , شرکت کردیم. از سوی نمایندگان سازمانهای مردم نهاد پیشنهاداتی جهت ارائه به مرعشی […]

شهرگندمـــ : به دعوت یکی از دوستان در جلسه ای که با حضور صفراسلامی یکی از اصلی ترین لیدرهای اصلاح طلبان استان و مشاور استاندار سیستان و بلوچستان درمحل فرمانداری زابل با جمعی از سازمانهای مردم نهاد در حال برگزاری بود , شرکت کردیم.

از سوی نمایندگان سازمانهای مردم نهاد پیشنهاداتی جهت ارائه به مرعشی که فردا را در زابل حضور دارد مطرح شد , همه دلسوزانه سعی داشتند مشکلات را بیان و راه حلی منطقی ارائه نمایند , در این بین اشکی که از گوشه چشمان یکی از فرزندان سیستان , از گروه سیستان فراموش شده درحین سخنرانیش سرازیر شد بسیاری را اندوهگین کرد .

پس از صحبتهای مردمی نوبت به جناب اسلامی رسید تا سخنرانی کنند , همه به نوعی از مشاور استاندار  منتظر شنیدن حرفهای بودند امیدوار کننده , اما متاسفانه صحبتهای ایشان اکثر حاضرین در جلسه را ناامیدانه به منازل فرستاد , درپایان جلسه طبق معمول میهمان نوازی سیستانیها همه آنهایی که ناراحت هم بودند جلسه را در سکوت ترک کردند , قصد داشتم سکوت کنیم و به رسم مهمان نوازی سیستانیها شما را با سخنان خوب بدرقه کنیم , اما وقتی ناراحتی وافر دوستان و دلسوزان سیستان را مشاهده کردیم  , تصمیم بر آن شد که نقدی بر سخنان حکیمانه ایشان بنویسیم و کمی هم با وی که این روزها دستی در دولت دارد درددل کنیم شاید کارگر افتد و گوش شنوایی پیدا شود.

 بنام خدا

جناب آقای اسلامی عزیز مشاور محترم استاندار سیستان و بلوچستان

نزدیکان دولت و توصیه های از جنس ناامیدی از دولت!!!!!!

فرمودیدتا کی باید منتظر دولت باشید , خود مردم باید دست بکار شوند , اما آیا تا بحال به این مهم توجه کرده اید که شهرهای بزرگ کشور را چه کسی ساخته است ؟ آیا فکر کرده اید که اراک و اصفهان و یزد و …. چگونه اراک و اصفهان و یزد شده اند ؟ آیا از همان روزهای اول انقلاب مردم سرمایه گذاری کرده اند یا دولتها پیشقدم شده اند و کارخانه ساخته اند و آبادانی ایجاد کرده اند , آنهم با دلارهای هفت تومانی و  زمانی که سیاستها به سوی خصوصی سازی رفت , این کارخانجات به مردم واگذار شد

حال به سیستان که رسید مردم دست بکار شوند ؟ مگر دولتمردان امروز همان منتقدان دیروز نبودند که میگفتند چرا دولت توجهی به مناطق محروم ندارد ؟ پس چه شد آن همه توجه , چه شد آن همه برنامه و طرح ؟؟

مگر امروز در دیگر شهرهای همین استان خودمان مردم برای ساخت پتروشیمی و یا قطب خودروسازی سرمایه گذاری میکنند یا دولت دست به کار شده است ؟

 و یا بهتر آن است که با مردم شفاف تر سخن بگویید که چه شده است که شما بعنوان نزدیکان دولت مردم را توصیه میکنید , امیدی به دولت نداشته باشند و خود دست بکار شوند , بهتر است بگویید این مردم تحمل شنیدن هر خبر بدی را دارند که بارها از این اخبار بد شنیده ایم و صبورانه تحمل کرده ایم , پس بگویید.

 

 توصیه به تفکر دسته جمعی و عدم توجه به پیشنهادات دسته جمعی !!

فرمودید تفکر جمعی داشته باشید و گلایه کردید از ضعف سازمانهای مردم نهاد در سیستان در مقابله با بلوچستان !!!!

اما آیا به این فکر کرده اید که چگونه میشود کار جمعی انجام داد , ساعتها  وقت گذاشت و برنامه تنظیم کرد در نهایت هم آنکس که باید گوش بدهد و یادداشت کند و به دولتمردان منتقل کند , که از قضا در این جلسه شما این نقش را برعهده داشتید در نهایت میگوید منتظر دولت نمانید و دست بکار شوید ؟

جناب آقای اسلامی این هم که شد نتیجه کار جمعی !!!!!!!! ارائه پیشنهاد و بازهم حلقه گمشده این محور یعنی گوش شنوایی که وجود ندارد .

 pen_paper_s640x4271

 گریه های بچه های سیستان و گوش شنوایی که یافت نشد

فرمودید دریاچه ارومیه خشک شد , هامون هم خشک شد اما صداهای زیادی از ارومیه بلند شد اما از سیستان صدایی بلند نشد , اما در جایی دیگر خودتان باز میگویید که روضه نخوانید و درجایی دیگر میگویید که بچه باید گریه کند تا مادر بهش شیر بدهد !!!!!!!!!!!!!!

بنظر میرسد امشب شما بیش از همه بر ناتوانی دولت روضه خوانی کردید که رطب خورده منع رطب نتوان کرد

این همه تناقض گفتاری آنهم در ده دقیقه سخنرانی , نشان از چه میتواند باشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برادر عزیز و اصلاح طلبم , از سیستان هم صداهای زیادی برخواست , البته وقتی رئیس جمهور کشور در حضور دهها هزار نفری مردم آن همه صدا و فریاد را نشنید از شما که مشاور استاندار هستید جز این هم انتظار نیست که بگویید صدایی بلند نشد .

بله صدای زیادی بلند شد , اما در پاسخ چه شنیدیم و چه شد ؟

خانم ابتکار که تشریف آورند ایا کم گذاشتیم که حال دوستانتان توصیه میکنند , از مرعشی استقبال خوبی بعمل آورید شاید کارگر افتد ؟ مگر از ابتکار استقبال بدی شد ؟ مگر از رئیس جمهور بد استقبال کردیم ؟ نتیجه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

اصل 44 را مجدد مطالعه بفرمائید

در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اصل 44 قانون اساسی فرمودید , باید فشار بیاوریم تا بخشی ازکارها به مردم و بخش خصوصی واگذار شود , توصیه میکنم اصل 44 قانون اساسی را مجدد مطالعه کنید زیرا اصل , اصل 44 براین است که کارها به بخش خصوصی واگذار شود و اگر از عدم واگذاری دلنگران و گلایه مند هستید پس ایراد به دوستان شما در دولت کنونی پس از یکسال و نیم که از عمر دولت میگذرد نیز وارد است , کما اینکه معتقدیم باید فشار بیاوریم تا درمناطقی همچون سیستان کارها را دولت انجام دهد , زیرا به دلیل ارزش افزوده بسیار پایینی که داریم بی شک بخش خصوصی رغبتی به سرمایه گذاری ندارد .

 

 حرفهای مشابه از سیاسیون اصلاح طلب و اصولگرا خطاب به سیستانیها

هفته قبل هم در سیستان مهمانی داشتیم که تقریبا به مانند شما سخن گفتند و سخنرانی کردند , دلخوش به این شدیم که خوب وی با دولت رابطه ای ندارد و در حیطه وظایفش نیز نیست .

حال سخنان شما و سخنان احتمالی مرعشی را چگونه هضم  کنیم ؟ که از نزدیکان دولت و تاثیرگذاران در سیاستهای دولت در کشور و استان هستید؟

جناب آقای اسلامی عزیز بله بنده هم معتقدم همیشه نباید کاسه گدایی بدست داشت , اما این کاسه گدایی نیست و مطالبه گریست که بسیاری قصد دارند ما را از آن دور کنند و با کوچک شمردن این کارها تحقیرش کنند و از بین ببرندش.

سیستان در سنگر آخر و شرایطی همچون شعب ابی طالب

اما باید به شما که خود میزبان دراین میهمانی که برایتان ترتیب داده شده بود , هستید , بگوییم که ما در سیستان در سنگر آخر قرار داریم , همانطور که در یکسالگی حضور استاندار نیز یادآور شدیم , از تنگه احد به شعب ابی طالب عقب رانده شده ایم و حال نیازمند یک کار اساسی و بزرگ هستیم نه سخنانی برای ارام کردن افکار عمومی و راحت تر بگویم آب ریختن بر روی آتش دردی از ما دیگر دوا نمیکند.

جناب آقای اسلامی , شاید هم ما چون نمیکشیم وقتی کشته میشویم و یا چون ولایی هستیم و پیرو ولایت , اینچنین از سوی دولت با ما برخورد میشود که البته امیدواریم اینچنین نباشد.

در پایان بیتی از وصیت نامه رستم را خطاب به شما میگویم

در این فقر از فخر گفتن چه سود
که بر آتش مرده ماند چو دود

 و یک بیت از وصیعت نامه رستم را خطاب بخودم و دیگر دلسوزان سیستان یادآور میشوم

اگر ما به تاریخ خود برتریم
بیا شکوه را پیش رهبر بریم

 

یا حق ـ یونس دهمرده , آذرماه نود و سه

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه