گندمــــ پرس : علی اوسط هاشمی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: نخستین نشست اعضای قرارگاه منطقه‌ای مبارزه با مواد مخدر شرق کشور در سیستان و بلوچستان در شهریور ماه جاری برگزار می‌شود.   وی بیان کرد: توان استان‌های شرق کشور می‌تواند موضوع مهم مبارزه با موادمخدر […]

 گندمــــ پرس : علی اوسط هاشمی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: نخستین نشست اعضای قرارگاه منطقه‌ای مبارزه با مواد مخدر شرق کشور در سیستان و بلوچستان در شهریور ماه جاری برگزار می‌شود.

 

وی بیان کرد: توان استان‌های شرق کشور می‌تواند موضوع مهم مبارزه با موادمخدر بسیار موثر باشد.

 

هاشمی افزود: امروز همسویی، هماهنگی و رویکرد فرهنگی و اجتماعی در کنار اقدامات مقابله‌ای و مبارزه بی‌امان در زمینه موادمخدر این منطقه محسوس است.این مسئول ادامه داد: همه مسئولان وظیفه‌ دارند جامعه را از تهدید این معضل خانمان‌سوز نجات دهند و نگذارند جوانان و اقشار مختلف در دام اعتیاد گرفتار شوند.

 

وی با بیان اینکه بی‌تفاوتی نسبت به این معضل مهم، قابل پذیرش نیست، خاطرنشان کرد: همه ادارات، دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در راستای مبارزه با موادمخدر، پیشگیری از ابتلا جامعه به آن و آگاهی بخشیدن به جامعه از پیامدهای مصرف موادمخدر و آسیب‌های آن نقش دارند.

 

 

تامین نیازهای مرزی سیستان و بلوچستان در اولویت است

 

هاشمی گفت: در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و موادمخدر سیاست مسئولان باید مرز محوری باشد، مرز اگر به خوبی مدیریت شود برای مردم بهترین فرصت است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: هر کجا که حضور مردم و مرزنشینان باشد قطعا امنیت جریان دارد، باید مرزبانی نقاط خالی از جمعیت را احصا تا برنامه‌ریزی لازم برای کنترل آنجا به صورت الکترونیکی و اپتیکی صورت گیرد.

این مسئول ادامه داد: انسداد فیزیکی و استقرار پاسگاه‌ها تنها راه مقابله با تهدیدات مرزی نیست بلکه باید با اشراف اطلاعاتی دقیق، کنترل و رصد لحظه به لحظه مرز با دوربین‌های مجهز بر اقدامات مدیریتی خود بیفزاییم.

وی بیان کرد: نباید از توان پهبادها برای مدیریت مرزها و در نقاطی که خلا وجود دارد، غافل شد، باید اشراف حاصل از دیدبانی هوشمند را مبنای کار قرار دهیم.

هاشمی بر لزوم تامین امکانات زیربنایی در مرزها و پاسگاه‌ها تاکید کرد و گفت: برطرف کردن مشکلات آب و برق پاسگاه‌های مرزی در اولویت قرار گیرد.

 

کشف 80 تن مواد مخدر در پنج ماهه امسال

وی گفت: در پنج ماهه امسال 80 تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که 43 تن کشفیات بوده، 83 درصد افزایش دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر شناسایی و رصد و انهدام باندهای توزیع و فروش مواد مخدر، افزود: نباید وقت ما برای مبارزه با خرده فروشان صرف شده و سرشاخه‌ها در حاشیه امن باشند.

این مسئول تاکید کرد: باید از توان اقشار مختلف مردم، هنرمندان، رسانه‌ها، فرهنگیان، ورزشکاران، ائمه جمعه، معتمدان و سران طوایف برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد استفاده کرد.

هاشمی گفت: در بحث ترک اعتیاد، پاک کردن کودکان از اعتیاد باید در اولویت قرار داده شود.

منبع :خبرگزاری فارس 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه