گندم پرس : اولین جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با کاندید های انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد. این مراسم در سالن امفی تئاتر سایت قدیم دانشگاه زابل با حضور ۲کاندید های انتخاباتی یعنی اقایان ضیایی و کوهکن برگزار گردید. همچنین قرار بود امشب  ۴نماینده حضور پیدا کنند. مهترین بخش این مراسم نیز […]

گندم پرس : اولین جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با کاندید های انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد. این مراسم در سالن امفی تئاتر سایت قدیم دانشگاه زابل با حضور ۲کاندید های انتخاباتی یعنی اقایان ضیایی و کوهکن برگزار گردید. همچنین قرار بود امشب  ۴نماینده حضور پیدا کنند.
مهترین بخش این مراسم نیز پاسخگویی به سوالات در سه بخش سیاسی فرهنگی و اقتصادی بود.
در ابتدای مراسم با پخش فیلم های جشنواره عمار شروع شد که با استقبال خوب دانشجویان مواجهه شد و پس از ان دوکاندیدها در محل خود برای پاسخ دادن به سوالات کارشناسان قرار گرفتند.
برای هر کاندید زمان یک ساعت در نظر گرفته شد و ابتدا با معرفی زندگی نامه و هدف و راهبرد کلی خود پرداختند.

در بخش فرهنگی مهندس ضیایی آموزش و پرورش ،ارشاد ، بسیج و فرهنگیان را در اولویت دانست و مهندس کوهکن نیز اولویت اصلی را با آموزش و پرورش دانست.
همچنین مهندس ضیایی نیز بیان کرد:((به دنبال طرح جامع برای نهاد خانواده از اموزش و پرورش و دانشگاه هستیم و انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود و برنامه ها باید جوهره انقلابی داشته باشد و در ابتدا بایستی منطقه در نظر گرفته شود. ))
مهندس کوهکن نیز اظهار داشت:(( احتیاج داریم در حوزه حمایت از کار فرهنگی بیشتر کارکنیم و باید وحدت ایجاد شود و یا تفکیک کاری داشته باشیم و بایستی در برنامه احیای جبهه فرهنگی احیای اسلام ناب محمدی را در دستور کار قرار دهیم. ))
در خصوص اشتغال ،مسکن و ازدواج جوانان نیز مهندس ضیایی و مهندس کوهکن به ارائه راه حل پرداختند.
سوال بعدی کارشناسان اما هزینه تبلیغات دو کاندید بود و دوکاندید نیز حاضر به شفاف سازی شدند.
مهندس ضیایی ۱۰۰میلیون تومان و مهندس کوهکن ۵۰میلیون تومان صرف پرداختن به تبلیغات خود کرده اند.
ضیایی باز شدن بازارچه های مرزی را تاکید کرد و تاکید کرد که اگر در چارچوب قانون انجام شود از فساد در مرز ها جلوگیری خواهد شد.
مهندس کوهکن نیز برای جلوگیری از فساد در مرز ها را ایجاد مرزهای سیستمی دانست.
ضیایی در پاسخ به سوال کارشناس برنامه مبنی بر اینکه اگر نماینده شوید کدام کمیسیون را انتخاب می کنید کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجه را معرفی کرد و کوهکن کمیسیون مورد نظر خود را آب و کشاورزی دانست.
در مبحث حق آبه ضیایی طرح جداسازی آب شرب از کشاورزی را مطرح کرد و پس از ان مذاکره با افغانستان را خواستار شد.
کوهکن بیان داشت :((هیچ مشکلی حل نمی شود مگر با گرفتن حق آبه. باید مدیریت‌ آب های خودمان را داشته باشیم چرا که اب خیلی کم است و از انرژی های بادی بایستی استفاده کنیم و تولید برق داشته باشیم برای توزیع به کشور های اطراف دانست. ))
مهندس ضیایی در راجع به فتنه ۸۸ گفت :((انها اصل نظام‌ را نشانه گرفته بودند و مشروعیت و مقبولیت نظام را زیر سال بردند. دیدگاه حضرت اقا دیدگاه بنده هست ))
مهندس کوهکن بیان داشت که بایستی تنبیهی درست و حسابی برای سران فتنه در نظر بگیریم.
ضیایی نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رابطه مجلس و دولت را موثر دانست و افزود :در صورت رابطه ای خوب میتوان از ظرفیت های ملی و منطقه ای استفاده کنیم.همچنین ضیایی نحوه مقابله برای نفوذ سیاسی و اقتصادی در پسابرجام را نگاه جامع و کلان و کنترل دانست.
ضیایی توهین به ولایت فقیه و زیر سوال بردن ان  ،خط قرمز دانست و لازمه ان را برخورد صریح بیان داشت.
کوهکن نیز افزود این مجلس است که دولت را هدایت می کند. همچنین کوهکن نحوه مقابله برای نفوذ سیاسی و اقتصادی در پسابرجام افزود که ما وارد کننده نباید باشیم و باید از فرصت ها استفاده کنیم.کوهکن توهین به ولایت فقیه و زیر سوال بردن ان را خدشه ای به کل نظام‌ معرفی کرد.

در پایان نیز با دو کاندیدها به مدت زمانی که داشتند به گفتگو با دانشجویان پرداخته و نیز به سوالاتی که توسط دانشجویان پرسیده می شد جواب می دادند/بسیج دانشجویی دانشگاه زابل

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه