شهرگندمـــ : چند روزیست که در فضای مجازی و رسانه های اجتماعی بخصوص در فضای واتس آپ و فیسبوک هجمه ای سنگین برعلیه سیستانیها به واسطه اعلام یک خبر اشتباه از سوی برخی افراد سودجو , براه افتاده است. در اطلاعیه ای که از سوی برخی افراد معلوم الحال منتشر شده است ,  مدعی شده […]

شهرگندمـــ : چند روزیست که در فضای مجازی و رسانه های اجتماعی بخصوص در فضای واتس آپ و فیسبوک هجمه ای سنگین برعلیه سیستانیها به واسطه اعلام یک خبر اشتباه از سوی برخی افراد سودجو , براه افتاده است.

در اطلاعیه ای که از سوی برخی افراد معلوم الحال منتشر شده است ,  مدعی شده اند که یک معلم سیستانی در شهر میرجاوه اقدام به ضرب و شتم یک  دانش آموز کرده و دانش آموز از شدت جراحات وارده راهی بیمارستانی در  زاهدان شده است.

در نگاه اول این موضوع , مساله ای بسیار ناراحت کننده بنظر میرسد اما پس از تحقیقی که توسط گندمـــ پرسی ها صورت گرفت آنچه بیان شده بود با واقعیت بسیار متفاوت بود .

به گزارش شهر گندمـــ به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش میرجاوه دانش آموز مذکور در مرکز شهر میرجاوه مشغول  به تحصیل میباشد و علت  اصلی بستری شدن وی مربوط میشود به  عفونتی که در بدن وی ناشی از فرورفتن خار در دست این دانش آموز بوده است .

همچنین آنچه در خصوص تنبیه این دانش آموز توسط معلم  بیان شده نیز بدین شکل و به این شدت نمیباشد اما با این معلم طبق قوانین برخورد خواهد شد.

 

شهرگندمــــ : نکته تاسف برانگیز که در این بیانیه بدان اشاره شده بود و طبق اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش میرجاوه نادرست بود اینکه معلم این دانش آموز اصالتا سیستانی نیست و اهل کاشمر میباشد که در شهرستان میرجاوه ساکن است .

در دروغ و هدف دار بودن این خبر همین بس که معلم این دانش آموز که یک غیر سیستانیست , یک سیستانی معرفی شده است.

به عزیزانی که منتظرند تا اتفاقی رخ دهد و آب را  گل آلود کنند و ماهی صید نمایند , که الحمد الله در این مدت هم نشان داده اند که هم ماهیگیران و هم شناگران قابلی هستند ( البته اگر آب ببینند) توصیه میکنیم با چشمانی باز مطالب را بیان و منتشر نمایند , زیرا وجدانهای بیداری هستند که  اجازه دروغ پردازی را نمیدهند , اگر چند روزی هم دراین خصوص سکوت کردیم , نمیخواستیم جو استان بیش از این متشنج شود.

 

گفته بودید آنهایی که دم از تمدن , دموکراسی و عدالت میزنند حال در کدام سوراخ مخفی شده اند ,  بهتر است چشمان خود را بازکنید و مردمانی را که دم از تمدن میزند را ببینید که در سوراخی مخفی نشده و چون متمدن است و دم از عدالت و راستگویی میزند , خواستار رسیدگی به وضعیت این دانش آموز میباشد , اما واقعیت آنچه بود که در بالا بیان شد و شمایی که خواسته یا ناخواسته این بیانیه مخدوش و نادرست را منتشر کرده اید بی شک بفکر حل مشکل این دانش آموز نبوده اید و تنها بفکر جو سازی برعلیه فرزندان خدوم این مرز  و بوم هستید.

برخلاف اینکه شما مدعی شده اید که این معلم یک سیستانیست خیر ایشان سیستانی نیستند و البته یک ایرانی هستند و قابل احترام , اما معتقدیم اگر اشتباهی از وی سرزده باید طبق قوانین با وی برخورد شود که شکر خدا شده است.

(( نخعی مدیرکل آموزش و پرورش استان : در راستای حفظ جایگاه و قداست مدرسه و همچنین به منظور صیانت از حقوق معلمین و دانش آموزان، مدیر مدرسه فوق معلق و پرونده ی معلم یاد شده به دلیل این اقدام غیر فرهنگی و به دور از رسالت حقیقی دستگاه تعلیم و تربیت در اختیار هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات قرار داده شده است.))

کما اینکه اگر این معلم سیستانی هم میبود ما خواستار همین برخورد بودیم , تعصیب , غیرت و ناسیونالیستی در ما موج میزند , اما از تندروی بدور هستیم و آموخته ایم که اشتباهاتمان و اشتباهات فرزندانمان را قبول کنیم و به فکر درمان آن باشیم , اما شما که بدین شکل بیانیه خلاف واقع منتشر میکنید لابد خود اشتباهات فرزندانتان را برنمیتابید , همه را نیز به مانند خود فرض کرده اید.

عدالت , دموکراسی و تمدن به ما آموخته که برای احقاق حق خود فریاد برآریم اما دروغ نگوییم ! پس بهتر است شما نیز این درس را بیاموزید و فریاد برآرید و در چارچوب اخلاق سخن بگویید و بس.

یا حق

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه