شهرگندمــــ : در پی پخش برنامه بعضی ها از شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران و توهین آشکار رامبد جوان به لهجه و چهره سیستانیها , موجی از ناراحتی و نگرانی در بین عامه سیستانیهای سراسر کشور بوجود آمد , هر کس سعی کرده در این دو روز به هر نحو ممکن صدای اعتراض و […]

شهرگندمــــ : در پی پخش برنامه بعضی ها از شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران و توهین آشکار رامبد جوان به لهجه و چهره سیستانیها , موجی از ناراحتی و نگرانی در بین عامه سیستانیهای سراسر کشور بوجود آمد , هر کس سعی کرده در این دو روز به هر نحو ممکن صدای اعتراض و گلایه خود را به مسئولین صدا و سیما و رامبد جوان برساند , شاهد این مدعا ارسال بیش از 5 هزار کامنت در صفحه اینستاگرام رامبد جوان است که اگر چه متاسفانه برخی از عزیزان اقدام به توهین به وی کرده اند اما بیش از 80 درصد نظرات و دیدگاههای ارسالی به وی محترمانه و مودبانه بیان شده و از وی خواسته شده است که از سیستانیها عذر خواهی کند.

rambodjavan-bazia_04

در همین راستان هوشنگ ناظری فرمانداری زابل مثل همیشه دلسوزانه و پیگیر , دست بکار شده اند و مراتب گلایه مردم را طی نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران رسانده اند : متن نامه ارسالی بدین شرح میباشد :

برادر ارجمند فرهیخته جناب آقای سرافراز
ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی
با سلام و احترام و عرض تیریک میلاد با سعادت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی ص و امام جعفرصادق ع و آغاز هفته مبارک وحدت به جنابعالی و سایرهمکاران گرامیتان
میهن بزرگ و اسلامی ما ایران ، از اقوام و طوایفی اصیل و مقتدر تشکیل یافته که در اعصار و برهه های مختلف و پرتلاطم این مرز و بوم ، با نقش آفرینی های موثر و اعجاب برانگیز خود ، باعث تحسین و حیرت و شگفت زده گی دوست و دشمن گردیده اند. اقوامی که در شجاعت و صلابت زبانزد عالمیان بوده و خواهند بود . اقوامی که در طول تاریخ پر فراز و نشیب کشور خود همواره در حفظ وحدت ملی و تمامیت ارضی خاک پاک وطن و اعتقادات حنیف خود به هم بالیده و نازیده اند.
از جمله این اقوام بزرگ و نستوه قوم پرصلابت و مقتدر سیستانی است ، قومی که در طول تاریخ ، نگین فروزنده مرزبانی عقیده و جغرافیای سیاسی کشور بوده و خواهد بود ، قومی که در ولایتمداری و عشق به ائمه اطهار علیهم السلام ، شهره آفاق و انفس بوده و همواره در دوران های بحرانی مختلف ، وفاداری به عهد و پیمان خود را با سلحشوری به اثبات رسانده است. مجاهدت های نسل رستم و یعقوب لیث در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و بالاخص در دوران هشت سال دفاع مقدس که جانانه از اعتقادات و نوامیس این مرز و بوم دفاع نموده و بیش از دو هرار انسان پاک و شجاع را تقدیم نمودند ، گواه صادقی است بر این مدعا. وجود خیل کثیر جانبازان و آزادگان و رزمندگان و خانواده های شهدا، سندهای زنده این دوران سخت وطن اسلامی است.
لذا بر همگان بخصوص رسانه ملی واجب است در تکریم و احترام این اقوام اصیل کوشا و ساعی باشند.
متاسفانه این اصل مهم در برنامه اخیر “بعضی ها” از شبکه سه سیما ، در پی درخواست مجری محترم از آقای “رامبد جوان” جهت اجرای یک طنز ، رعایت نگردید. اجرای این طنز که نقل خاطره آقای جوان از یک سیستانی که باز متاسفانه در هفته وحدت ، که همگان در این زمان بیش از پیش بر وحدت اقوام و مذاهب تاکید دارند بنمایش گذاشته شد ، باعث رنجش خاطر و جریحه دار شدن احساسات بینندگان سیستانی و هر ایرانی ای که معتقد به تکریم و حفظ شان و شئونات اقوام می باشند ، گردید. موضوعی که بارها و بارها با توجه به سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران ، در راستای تکریم همه افوام ایرانی از سوی مسوولین نظام ، بخصوص مقام معظم رهبری مدظل العالی هشدار و  تاکیدات لازم بر آن شده است .
لذا امید است با تدابیر و تلاش آن برادر ارجمند نسبت به انجام این مهم اهتمام لارم معمول و تهیه کننده و کارگردان ومجری و مهمان برنامه “بعضی ها” ی شبکه سه سیما به نحو شایسته ای نسبت به ترمیم خاطر رنجدیده و احساسات جریحه دار شده بینندگان ، بخصوص سیستانیان اقدام نمایند.

باسپاس و احترام مجدد هوشنگ ناظری

فرماندار ویژه شهرستان زابل

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه