گندمـــ پرس : در پی تذکر خانم دکتر عالی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی , یک متخصص سیستانی در زیر این این مطلب دیدگاهی بدین شرح ارسال کرده است که با تصمیم بر آن شد به علت برجستگی بیشتر این دیدگاه بصورت یک یاداشت منتشر شود .     متخصص سیستانی : سرکارخانم […]

گندمـــ پرس : در پی تذکر خانم دکتر عالی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی , یک متخصص سیستانی در زیر این این مطلب دیدگاهی بدین شرح ارسال کرده است که با تصمیم بر آن شد به علت برجستگی بیشتر این دیدگاه بصورت یک یاداشت منتشر شود .

 

2799675-4149847

 

متخصص سیستانی : سرکارخانم عالی/بدون شک مسائل سیستان در قالب فرافکنی و ایجاد حجاب بر ناکارامدی های این چهار سال حل نخواهد شد.

هر چند به زودی در خصوص عملکرد شما و اقدامات شما و مواضع اشتباه شما به زودی تحلیل های مفصلی توسط کارشناسان و صاحبان قلم نوشته خواهد شد , لیکن نکاتی را جهت یادآوری خدمت شما عرض می نمایم.

خانم نماینده : حتما می دانید امروز بحران مطلق خشکسالی مسائل و مشکلات سنگینی را برای کشور ایجاد کرده که حل و فصل انها با حضور فهمیده ترین و نخبه ترین ادم های کشور سالیان دراز به طول خواهد انجامید.

پدیده بیابانزدایی نتیجه سیاست های غلط دراز مدت در حفاظت و بهره وری درست از منابع بوده که بخشی از این سیاست ها همین رفتار اشتباه شماست , آیا فکر می کنیدسقوط بیست تا صدمتری سفره های آب زیر زمینی که حاصل میلون ها سال شکل گیری است به همین راحتی مجددا جبران خواهد شد؟

سرکار خانم دکتر عالی :  معضل رودخانه های مرزی مخصوصا در شرایط فعلی که کل حوزه آبریز با کاهش تولید آب مواجه بوده با فرافکنی حل می شود ؟

شرایط امروز ورود آب به سیستان چگونه است؟ دیپلماسی فعال شما به عنوان نمایندگان مردم سیستان به عنوان بخشی از پازل حل مشکل و به عنوان بخشی از دیپلماسی سیاسی آب تا کجا های دنیا نفوذ داشته است ؟

چند نشست بین المللی آب را در دنیا رفتید و در مجامع جهانی فریاد زدید؟  کارگروه دائمی آب هیرمند را در تهران چند بار تشکیل دادید و در چند جلسه شرکت کردید , لطفا صورتجلسات حضورتان را در این چهار سال به مردم عرضه بفرمایید.
خانم و آقای نماینده بدون شک بدانید حل مشکل سیستان نیازمند اجماع جهانی و فشار پیوسته بر افغانستان است که خوشبختانه به زیبایی کار شروع شده , جهانی کردن تالاب هامون تنها راه حل مشکل است و شما مطالب غیر اصولی و فنی را منتشر می کنید.

چرا به مردم از عملکرد خودتان گزارش نمی دهید , بودجه مملکت در کمسیون تلفیق نهایی شده ولی شما ………….. , امیدوارم گزارش بدهید بودجه  ۵ میلیاردی پیشنهادی سازمان محیط زیست را برای هامون در مجلس چند برابر نمودید؟

حتما از شما خواهیم پرسید , بخشی از مشکل ریزگردهای سیستان در حوزه اختیارات اداره منابع طبیعی است که همسرتان مسئول است گزارش بفرمایید در این اداره چه اقدام مثبتی صورت گرفته دراین خصوص ؟

بدون شک بدانید ما از شما سئوال خواهیم کرد , عملکرد شما در سیستان مورد سئوال خواهد بود , مشکلات و مصائب سیستان در این سه سال مورد سئوال خواهد بود , خسارت های گسترده خشکسالی به کشاورزان و عدم پیگیری شما در پرداخت حتی چند ریال به کشاورزان رنجدیده سیستانی سئوال خواهد شد ؟

امیدوارم خداوند به همه ما مسیر عقلانیت و منطق را نشان بدهد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه