نامه ای خطاب به متخصص تخریب گرسیستانی:

 • کد خبر : 31948
 • ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۹
نامه ای خطاب به متخصص تخریب گرسیستانی:

گندم پرس: درپی انتشارمطلبی دریکی ازرسانه های محلی سیستان تحت عنوان کلنگ کارخانه لاستیک یا کلنگ انتخابات ؟یکی ازهمراهان گندم پرس نامه ای ارسال کرده که به سمع و نظرشماعزیزان می رسد. بسمه جلت اسماء   نامه ای خطاب به متخصص تخریب گرسیستانی: سلام به شمایی که خویش رامتخصص میدانی الحق که متخصص می باشید […]

گندم پرس: درپی انتشارمطلبی دریکی ازرسانه های محلی سیستان تحت عنوان کلنگ کارخانه لاستیک یا کلنگ انتخابات ؟یکی ازهمراهان گندم پرس نامه ای ارسال کرده که به سمع و نظرشماعزیزان می رسد.

بسمه جلت اسماء

 

نامه ای خطاب به متخصص تخریب گرسیستانی:

سلام به شمایی که خویش رامتخصص میدانی الحق که متخصص می باشید ولی نه در حل مشکلات بلکه درتخریب و جوسازی.

 

نمیدانم ازکجاشروع کنم و ازکدام یک ازتخریبات شمابگویم.

که هیچ یک ازیادداشت های شماعلیرغم سیاه نمایی ومظلوم نمایی چیزی جزبغض درپشت آن نبوده.

حال که همگان سعی درپرشوربرگذارنمودن انتخابات رادارند،گویاکاندیدای مدنظر شما احساس خطرکرده ازاین اتفاق مبارک که شاید موقعیتی که آن هم ازجهالت و احساسات مردم عوام به دست آورده اند متزلزل شده؟

ازنظر شما این افتتاحیه چه مشکلی داردکه اینگونه دربرابرآن موضع گرفته اید؟

سیستان همیشه دستخوش همینگونه تفکرات افراط گرایانه است که هیچگونه پیشرفتی حاصل نشده.

تازمانی که این طرزتفکربرمنطقه حکم فرماست سیستان نه تنها پیشرفتی ندارد بلکه پس رفت نیزخواهد نمود.

چرانمی گذارید شیرینی افتتاح کارخانه ای که عمریست داشتن آن آرزوی سیستانیان است درکنارانتخاباتی بدون حاشیه برجان مردم بنشیند؟

و یافرض را براین می گیریم که حرف شما درست و اقدام دولت به واسطه ی حمایت ازکاندیداهای همسو باخویش بوده،چه اشکال دارد آنانی  راهی مجلس شوند که دولت حاضر به چنین پشتیبانی ازآنان می باشد؟

آیامنافع یک فرد و یایک طایفه آنقدرمهم است که به خاطرآن منافع یک منطقه رانادیده بگیریم وبه راحتی جلودار و یاعامل تعویق درانجام این چنین طرح بزرگی شویم؟

در پایان سخنی بادولت مردان عزیز:بنده به عنوان یک جوان ویک سیستانی ازشماخواهش دارم کلنگ این کارخانه راهرچه زودتربرزمین زده وتسریع درامرشروع به کارآن نیزبه سرعت همین کلنگ زنی باشد.

وسخنی باجوان به ظاهرمتخصص سیستانی:دوست عزیزبگذاریدتامامردم سیستان هم طعم پیشرفت رابچشیم وباخودخواهی و حب وبغض ها باعث عقب افتادگی سیستان نشویم.

 

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاه

باتشکر

جوان آگاه سیستانی

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31948

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 31در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳۱
 1. جمع کن جواد سیستانی

  یه خورده بصیرت/شما هنوز اول راهی

 2. جای بس تاسف داره برای شما دوست عزیز که نشستی تا در حقت لطف کنن و پشت سرت هزار هزار ناحقی شما از اون جمله افرادی به نظر میرسی که به مثال یک بچه با شکلات و آدامس میشه سرش و گول مالید . دوست عزیز چشم و باز کن . و جای بس تاسف دوچندان برای سایت گندم پرس که این مطلب رو منتشر کرده که سر داره و نه ته .

 3. درود واقعا زیبا گفتید

 4. احسنت

 5. خجالت آوره انتشار این مطلب
  گندم پرسی که روزی لرزه براندام استاندار می انداخت الان شده کاسه لیسش
  کجایی یونس که گندم دختر نازنینت رو ببینی که چه سرنوشتی پیدا کرده
  واقعا حق با نوشته یونس دهمرده بوده که یک بچه برداشته این حمایت کورکورانه رو از استاندار نوشته

 6. انتشار این مطلب در گندم پرس که روزی لرزه براندام استاندار و حامیانش می انداخت تاسف اوره
  یونس کجایی بیا که دخترت گندم رو ببین به چه روزی افتاده
  بیا و نجاتش بده
  نوشتن این مطلب که شما منتشر کردین توسط یک بچه جدید کار خودش معلوم می کنه که یونس دهمرده در کار جدیدش هم موفق بوده

 7. واقعامعلم نیست این باصطلاح متخصص سیستانی چه میخواهد؟اگرکاری انجام نشه،میگه چراکاری نمیکنید؟؟؟؟.اگرکاری انجام میشه،هزارتاایرادغیرتخصصی میگیره.اگرطرحی رادیروزافتتاح کنند،میگه چرادیرکردید.اگرامروزافتتاح بشه،میگه…اگرفردا…..اصولااین غیرمتخصص فقط بایدسازمخالف بزند.انسان میمانددرمنطقه سیستان که کاندیداصلاح طلب به آنصورت وجودنداردچرااستاندارویادولت محترم بخاطرانتخابات ….بقول امیرکبیراین کشورملت آگاه میخواهد(متخصص آگاه!!!!)

  • دولت که در دست اصلاح طلبان بسه
   که هیچ می خوان بر سیستان کاندید اصلاح طلب حاکم کنند ولی غافل که مردم کاندیدا می خواهند نه کاندید

 8. باسلام،بنظرمن مدیریت گندم پرس درموردمطالب بیان شده،همین کارخانه لاستیک سازى،حداقل تامل وصبربفرماییدبعدانتقادوانتشاربفرمایید.من بیطرفم،ولى درکل صبرچیزخوبى هستش.ب

 9. سلام اولین بار که همچنین مطلب با این جهت گیری گندم پرس منتشر میکند باورش سخت است گویا تغییر جهت داده‌اید.به امید سیستانی آباد

 10. وای بر شماهایی که گرفتار دام شیطان شده اید من بعنوان یک سیستانی میگم بخاطر دنیای دیگران آخرت خود رو خراب نکنید از تاریکی قبر دست بر دارید از بغض وکینه با ذکر صلوات

 11. گندم پرس رو خدا بیامرزه یک روزی خوب بود الان اینم پیوسته به کسانی شده که خط میدن بهشون والا ایم مطلب یعنی چی حجالت بکشید والا شما از همون عده افرادی هستید که زابل رو نمیزارید پیشرفت کنه بابا فقط دورغ دورغ

 12. گندم پرس درست گفته است . اگر واقعاً کاندیدایی که دولت حامی آن است به مجلس راه یابد شاید به واسطهٔ همین کاندیدا منفعتی هم به منطقهٔ سیستان برسد . فعلاً که خیلی چیزها در دست دولت است پس چرا کاندیدایی را راهی مجلس کنیم که با دولت در جنگ و ستیز است . تعامل با دولت قطعاً به ضرر سیستان نخواهد بود . آن نامهٔ پوشالی هم توسط غیر متخصص تخریبگر مشخص است که از سر استیصال و با هدف تخریب نوشته شده است .

 13. انشاالله کاندیدی به مجلس را ه پیدا کنه که به فکر سیستان و مردم آن باشه و هر دو را دریابد . با تشکر

 14. اگه بدون جهت گیری بوده چند روز بعد از انتخابات میامد کسی بهش ایراد هم نمیگرفت استانداری که از جنوب استان کنده نمیشد ۲ هفته است اخر هفته ها سیستان میاد عجیب نیست ؟؟؟؟ نه اینکه هفته قبل هم اعلام کنه من پنجشنبه میام یکم واقع ببین باش

 15. واقعا این جوان آگاه یک جوان ناآگاه بوده حضرت آقا میگه نه مجلس دولتی و نه ضد دولتی بلکه مجلس مردمی دوم از این کلنگا زیاد زده شده اما کدام اثر کدام طعم شیرین با همین آگاهی زابل نابود کردیم ای جوان به ظاهر آگاه

 16. خاک بر سرت گندم پرس!!!!۱
  اصلاح طلبا انتقاد کردن که وزیر نیومد، تو کاسه داغ تر از آش شدی؟

  واقعا خاک بر سرت

 17. گندم پرس خوابی یا رفتی تو شوک . خبرگزاری فارس نتایج رو اعلام کرده . احمد علی کیخا بر خلاف تلاش های بی وقفهٔ شما برای تخریبش به مجلس راه پیدا کرد . خدا رو شکر که دکتر دهمرده هم راهی مجلس شد . ما کیخا ها آدم های کینه ایی هستیم خوب یادمون میمونه کی از حمایت کرد و چه کسی بر علیهٔ ما بود . طایفه ٔ … هم باید همراه طایفهٔ … جل و پلاسشون رو جمع کنند و از زابل بروند . تو دهنی سختی طایفهٔ کیخا به … خوارج زدند که باید در تاریخ سیستان ثبت بشه . بنده فرد کینه ایی نیستم ولی وقتی طایفهٔ … بحث طایفه گری را پیش کشید باید فکر امروزش را هم می کرد …. علیرغم تمام تهمتها و افتراهایی که به دکتر کیخا زد نتوانست رأی قابل توجهی کسب کند . در واقع این نه بزرگ مردم سیستان به…. بود . که عامل اصلی تخریب دکتر کیخا در دورهٔ گذشته بود و موجب شد که فردی چون …. که هیچ ثمره ایی جز آبرو ریزی برای سیستان نداشت به مجلس راه پیدا کند .

  • حرف های شما همه درست ولی از خصوصیات بارز طایفهٔ کیخا این است که افراد این طایفه کینه ایی نیستند و جوانمرد و با گذشت هستند . ولی حتماً دکتر کیخا یادش نمی رود که چه کسانی به ایشان تهمت زدند و برای پایین کشیدن رقیب از چه روش های ناجوانمردانه ایی که استفاده نکردند . هیچ وقت نباید رقیب را خوار و خفیف کرد چون این از جوانمردی به دور است . شما را هم درک می کنم تهمت به یکی از اعضای طایفه برای یک یک اعضای آن طایفه گران تمام می شود . دیروز در روز رأی گیری طرف رقیب که دید دارد قافیه را می بازد از زدن هرگونه تهمتی دریغ نکرد . و می خواست مثل دوره ٔ گذشته جنگ روانی راه بیندازد و دوباره مردم سیستان را احساساتی کند . ولی مردم سیستان این دفعه با درایت و هوشیاری گول حرف های کذب را نخوردند و به افراد اصلح رأی دادند .

 18. دوستان اتحاد یادتان نرود که تنها چیزی که باعث شکست و عدم پیشرفت ما تا کنون شده است همین تفرقه بوده است . مردم فهیم سیستان این نوبت نشان دادند که می توانند به دور از احساسات افراد اصلح را انتخاب کنند .

 19. ببینید دوستان ۶۵ هزار رأی چیزی نیست که بشه با کیسهٔ آرد و چک پول بدست آورد . اگر به گفتهٔ برخی از تخریب گران قیمت هر رأی در سیستان ۲۵ هزار تومان بوده است . قیمت مثلاً ۵۰۰۰ هزار رأی در می آید ۱۲۵ میلیون تومان . یعنی یک کاندیدا حاضر است برای این تعداد رأی اینقدر پول خرج کند . در ضمن فاصله با کاندیدای سوم حدود ۲۶۰۰۰ هزار رأی می باشد که فاصلهٔ زیادی است . به نظرم اگر کاندیدای معترض مدارک مستند و مستدلی ندارد . و صرفاً جنگ روانی راه انداخته برای اینکه دیگر یک اینچنین تهمتهایی در سیستان در مواقع انتخابات رواج پیدا نکند می بایست از طریق مجرای قانونی به جهت افترإ و تشویش اذهان عمومی از این فرد شکایت به عمل آید تا دیگر افراد دینفع به خودشان اجازه ندهند به همین راحتی با آبروی دیگران بازی کنند .

 20. اینکه هویت خویش را برملا کردی شکی نیست لذا:
  برای تو زوده که هیچ برای بزرگترت هم زوده که برای یک فامیل تعیین تکلیف کنی؟
  بگذار تقلب نماینده ات بگیره بعد ادعا کن
  مردم سیستان جواب تو و امثالت را ۴ سال پیش دادند ولی شما مثل کنه به فدرت و تقلب چسبی ده اید.
  جمعه هم جواب شما را مردم شریف سیستان دادند ولی نمی دانم چه معجزه ای عمروعاص برای افکارت انجام داد؟
  خیلی دور نگیر که تو و افکارت را می فرستیم در غرب چاه نیمه .۴

 21. آقا یا خانم کیخا ! طایفه کیخا بزرگوارتر از آن است که کینه توز باشد. آقای کیخا هیچ کینه ای از هیچ کس در دل ندارد و هرگز در اقدامات خود اقدامی خارج از اساس وظیفه و رسالت خویش که همراهی با مردم برای ساختن سیستانی آباد است را مد نظر قرار نمی دهد.

  • حرف دوست عزیزمون جناب سرگزی کاملاً درست است . افراد طایفهٔ کیخا در اصل افراد کینه ایی نیستند ما هم که سالهاست در سیستان زندگی می کنیم ندیده ایم که اهل بخل ، حسادت و کینه باشند. نمونه اش امام جمعهٔ معزز زابل که با کردار و منش بزرگوارنه اشان تبدیل به الگویی برای جوانان سیستانی شده اند . مردم این دفعه انتظار و توقع زیادی از نمایندگان منتخب دارند . منطقهٔ آزاد ، گازکشی ، راه آهن حداقل انتظار ما از این عزیزان است . دیگر کارد به استخوانمان رسیده . و از این زندگی فرسایشی خسته شده ایم .

 22. مشکل ما سیستانی ها نداشتن اتحاد و اتاق فکر است . در استان گلستان سیستانی ها توانستند از حوزهٔ آزاد شهر و رامیان جناب آقای مهندس ابراهیمی را که یک سیستانی است با اتحاد و هم دلی راهی مجلس نمایند . ولی در سیستان رسم بر این شده است که کاندیدای سوم به امید حذف یکی از کاندیداهای پیروز فرصت دوباره ایی برای خودش مهیا کند . ماشاالله اسم خودتان را گذاشتید تحصیلکرده و روشنفکر ، در کجای دنیای متمدن این مسائل وجود دارد . این روزگار و این چرخ گردون همچنان می چرخد امروز شما شکست می خورید فردا روز آن یکی شکست می خورد و شما پیروز می شوید .

  • باعث همدلی سیستانی های استان گلستان امام جمعهٔ معزز زابل بودند که به استان گلستان تشریف آوردند . و باعث شدند سیستانی ها با هم متحد شوند .
   خدا را شکر می کنیم که توانستیم یک نماینده از قوم سیستانی از حوزهٔ آزاد شهر و رامیان به مجلس بفرستیم . بنده به عنوان یک سیستانی مقیم استان گلستان از امام جمعهٔ معزز زابل حجت الاسلام کیخا نهایت قدردانی و تشکر را دارم و به وجود ایشان افتخار می کنم . چون سخنان ایشان بود که باعث اتحاد ما سیستانی های مقیم گلستان شد .

 23. آقای کیخادر تاریخ به جایی بر می خوریم که فامیل کیخارا از خوارج نهروان می دانند و افرادی همچون تورا کینه توز.
  اما دوست گرامی دکتر کیخا بزرگوار تر از آن است که تو با جملات سخیفت او را خراب نمایی وی فردی ولایت مدار و دوستدار مردمانی است که به او اعتماد کرده اند.
  لذا تهدیدات بی اساس وبی پایه شما غیر از خراب کردن چهره فامیلی شما برایت ارمغانی نخواهد داشت ودکتر کیخا نماینده تمام اقشار سیستان می باشد وبه لاتیالات همچون تویی گوش نخواهد داد موفق باشید

 24. دوستان عزیز من سالهای قبل زیاد تو ذوق و شوق انتخابات نبودم ولی امثال وقتی دیدم یک شخصی برای جلب توجه مردم از ده کلمه حرفش ۵ تا قسم خدا بود خیلی متاثر شدم گفتم خدایا ببین بنده هات دارن اسم تو رو گرو میکشن برای موفقیتشون درحالی که صدبرابر بیشتر از قسمهاشون بدعمل میکنن و شخصا خیلی با جدیدت تمام برعلیه اون کاندیدا تبلیغات کردم که حداقل اگر نفعی به سیستان نمیرسه شاید با این کارم متضرر نشیم کاندید عزیز والا بخدا ما منفعتی ازتون نمیخوایم(چون مطئنیم کاری نمیکنید) حداقل بیشتر از این زابل رو ویران نکنید

 25. باشه ما کیخاها از خوارج نهروان هستیم . شما چی هستید جناب پودینه .

 26. باسلام خدمت تمام سیستانی های عزیزانتخابات تمام شد ودونفر اصلح انتخاب شدند لطفا دست به دست هم زابل خویش را کنیم آباد