تاریخ : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ Friday, 12 August , 2022

در هر موضوعی که امام جمعه ورود پیدا کند باید دیگر مسئولین دهن خود را ببندند!

 • کد خبر : 46361
 • ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۹:۵۱
در هر موضوعی که امام جمعه ورود پیدا کند باید دیگر مسئولین دهن خود را ببندند!
چگونه میشود که فردی به این نقطه میرسد نقطه ای که حتی رهبری عزیز نیز تا کنون به آن نرسیده است!!! هر مسئولی در هر جایگاهی ....

گندم خبر, اصل برابری و تساوی برابر قانون در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آنچنان از اهمیت بالایی برخوردار است که حتی بالاترین شخصیت نظام یعنی مقام رهبری را از این اصل مستثنی نکرده ودر ذیل اصل صد و هفتم قانون اساسی چنین آورده است: رهبر در برابر قوانین با سایر افراد کشور مساوی است.»

 

رهبر انقلاب اسلامی نیز در توضیح مفهوم و لزوم نظارت ولایت مطلقه فقیه بر امور گفته‌اند: «بعضی‌ها خیال می‌کنند که این «ولایت‌ مطلقه فقیه‌» که در قانون اساسی آمده، معنایش این است که رهبری مطلق‌العنان است و هر کار که دلش بخواهد، می‌تواند بکند! معنای ولایت مطلقه این نیست. رهبری بایستی موبه‌مو قوانین را اجرا کند و به آن‌ها احترام بگذارد. منتها در مواردی اگر مسئولان و دست‌اندرکاران امور بخواهند قانونی را که معتبر است موبه‌مو عمل کنند، دچار مشکل می‌شوند. قانون اساسی راه چاره‌ای را باز کرده و گفته آن‌جایی که مسئولان امور در اجرای قانون… دچار مضیقه می‌شوند و هیچ کار نمی‌توانند بکنند…رهبری مرجع است»

 

لذا با این اوصاف می توان بیان کرد نگارندگان قانون اساسی سعی در آن داشته اند تا در جای جای این قانون بر اصل تساوی و برابری همگان در برابر قانون تاکید نمایند و با تصریح بر این اصل از اعطای امتیازات واهی و غیرقانونی و غیرشرعی به طبقه یا قشر خاصی از مردم پرهیز نمایند.
حال سوال اینجاست؛ زمانی که رهبری عزیز و نمایندگان ولی فقیه که تنها در مراکز استان حضور دارند چنین نگاهی به امور کشوری دارند، ائمه جمعه و جماعات در شهرستانها چه خط مشی را باید اتخاذ نمایند؟

 

در هر موضوعی که امام جمعه ورود پیدا کند باید دیگر مسئولین دهن خود را ببندند!!!

 

جمله ای که از زبان خطیب نماز جمعه شهرمان شنیده شد و مرا سخت به فکر فرو برد!

 

چگونه میشود که فردی به این نقطه میرسد نقطه ای که حتی رهبری عزیز نیز تا کنون به آن نرسیده است!!!
هر مسئولی در هر جایگاهی که قرار دارد در برابر قانون برابر است و این بدان معنی است که اگر حاکمیت بر اساس استقلال قوای سه گانه بنا شده است مسئولین باید حدود وظایف خود را بدانند و از دخالت در اموری که خارج از حیطه وظایف آنهاست اجتناب نمایند .

 

هر چند شور و مشورت جهت حسن انجام امور ضروری است لکن جلوگیری از ورود و اظهار نظر سایر مسئولین با توجه به ورود یک شخص نوعی از انحصار طلبی و نادیده گرفتن قوانین کلی نظام است.

 

برای روشن شدن مطلب به مصداقی که اینچنین امام جمعه عزیز را برآشفته اشاره کنیم

 

مگر نه این است برای تصمیم گیری در خصوص قبور شهدا هیئت امنایی تشکیل شده است؟

 

قطعا فلسفه وجودی این هیئت امنا بنا بر نظر اکثریت است و نه تنها شخص خاصی از جمع و هر گونه اقدام در این رابطه منوط به تصمیم گیری اعضاء خواهد بود، در حسن نیت شهردار محترم در خصوص بهسازی محل قبور شهدای عزیزمان شکی نیست اما این نوع تصمیم گیری ها بدون اخذ مجوزهای لازم و زیر پا گذاشتن قوانین موضوعه کشور نگران کننده هست هرچند شخص عزیزی چون امام جمعه آن را تایید کرده باشد.

 

امام علی (ع) در اوایل عهدنامه مالک اشتر چنین می نویسند: « و در آن هنگام که با توجه به مقام بالای خود ، هیبت و تکبری در خود احساس کردی ، (فوراً) به یاد بیاور عظمت ملک خداوندی را که فوق توست و بنگر و متوجه باش قدرتی را که او بر تو دارد و تو بر خود، آن قدرت را نداری . این توجه و نگرش است که سرکشی و تمرد را از تو می گیرد و تندی تو را فرو می نشاند و آن عقل زایل شده را باز می گرداند.(نامه ۵۳، ص ۵۶۸)

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=46361

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 11در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۱
 1. با سلام
  سایت خبری گندم خبر لطفا حد و حدود رسانه ای و خبری رو رعایت کن. کار رو به جایی نرسون که همه شهروندان سیستانی تنفر پیدا کنن از شما!!!! رسالت خبری خودتون رو درست انجام بدین و در زمانی که سیستان دچار قهر طبیعت شده و هزاران مشکل دیگر وجود داره ؛شما فقط دنبال ایجاد تنش و هوچی گری و جنجال آفرینی هستین. از خدا بترسین و بخاطر مطامع دنیوی آخرت خودتون رو خراب نکنید .هر روز دنبال تخریب نباشید .سعی کنید کمک‌کنید به همه افراد و جریان ها نه تخریب و جنجال آفرینی. خداوند شما را هدایت کند.

 2. سلام.خدمت مدیرمسئول گندم خبربگم که این موضوع قبورپاک شهدای گمنام روزپنج شنبه حل وفصل شده وبه اتمام رسیده ودامن زدن به چنین مسائلی باعث رنجش خاطروشکستن حرمتهاوایجادکینه وکدورت میشود

 3. گندم خبر کی میخوای حیا کنی این خبرهایی که کار میکنی هیچ ارتباطی با رسالت خبری نداره همش ازشون بوی تسویه حساب و سهم خواهی میاد

 4. تخریب قبور شهدا که بنا به فرمایش امام راحل عظیم الشأن که فرمودند ؛ شهدا چراغ محفل راه بشریت اند . اولین و آخرین بی حرمتی به آرمانهای الهی انقلاب نیست و تنها راه مبارزه برای همه آحاد مردم امر به معروف و نهی از منکر که حلقه گمشده بین مردم است می باشد و این فریضه الهی را باید بدون هیچ گونه ترس و واهمه ای از کسی باید انجام داد .از سایت خبری گندم خبر بدلیل آگاهی بخشی ، بیدار نمودن ذهن و تفکرات در مسیر الی الله تقدیر و تشکر می شود . راهتان گرامی و مستدام باد انشاءالله .

 5. واقعا دنبال چی هستی اقای مدیر گندم خبر.. ول کن تو رو خدا مشکلات مردم رو بازگو کن ن اینکه چسبیدی….. امام جمعه بنده خدا ک دلسوز مردمه وگرنه خودشو جلو همه قرار نمیده

 6. متاسفم برای همچین خبرگزاری که تمام کمبود ها و مشکلات مردمان سیستان را رها کرده و در صدد تخریب و تشنج بر آمده است .
  واقعا از کجا خط میگیرید اینقدر نیروهای خودی و اسلامی را نزنید
  شما یه خبرگزاری مردمی هستید دشمن شاد مان نکنید

 7. سلام .مدیر محترم گندم خبر اینقدر مسول مسول نکن وسنگ مسولین محترم شهرستان و به سینه نزن .این مسولین همان کسانی هستند که سیستان را نابود کردند .چرا شما که از اصحاب رسانه هستید دامن به اختلاف وتفرقه می زنید .اگر رایت میگید مشکلات مردم رو دنبال وبه گوش مسولین برسان شاید از خواب خرگوشی بیدار بشوند .خدایا به حق فاطمه زهرا .س. هر کسی به این مردم ظلم می کند وبرمشکلات این مردم رنج دیده سیستان می افزاید نیست ونابودشان کن .

 8. واقعاانسان تاسف میخوره ازاین نقاق بین مسولین شهرستان زابل وهمچنین ازگردانندگان گندم خبر،نه ازاون خبرتخریب وحشیانه گلزارشهدای گمنام، ونه حالا دنبال آبروی ازدست رفته خودکه ازسخنان مقام معظم رهبری وامام علی(ع) استفاده مکنید،مگرامام علی(ع)نقل نه فرموده است،دروغگوبادروغگویی خودسه چیزبدست می آورد،خشم خدارانسبت به خود،نگاه تحقیرآمیزمردم رانسبت به خودودشمنی فرشتگان رانسبت به خود،که امروزشما نگاه تحقیرآمیزمردم رانسبت یه خودبدست آورده اید،انشاالله خدواندشمااصلاح کند

 9. از امام جمعه زابل همچین موضوعی بعید بود گرچه باید اصل موضوع رو در جایی دگر جست شخصیت امام جمعه زابل بعنی به اینجا رسیده جواب دو تا … مثل ی د و ن رو بخواد تو خطبه هاش بده که حالا چرت و پرتی تو گندم پرس نوشته!!
  درود بر این بصیرت !!!
  راستی شنیدم که برخی از روحانیون در خواست برخورد با این سایت رو کردن
  من بسیار از مواضع این شایت ناراحتم ولی این عمل حاج اقای کیخا خلاف صحبت های خودشون است!
  مگر نمیگفتند دیگر هیچ مسولی از دست رسانه ها حاشیه امنی نداره؟ مگر نمیگفتند نقد را از خود من شروع کنید؟ مگر نمیگفتند خطبه مقدس است؟ پس چرا حالا جانبدارانه دور شهردار گرفتند!! حالا برخورد با رسانه رو پیش میگیرند؟ کجای این صحبت ها آزادی بیان است؟
  بازم میگم بنده هیچ دل خوشی از گندم پرس و ی د ندارم ولی این رفتار امام جمعه که هم فامیل منم هست بسیار بدور از شان امام جمعه هست
  دیدگاهم در برابر اقای کیخا در دوموضع توهین به شهدا و حمایت از شهردار زابل و برخورد با رسانه ها و کشوندن بحث های شخصی به خطبه های نماز جمعه بسیار تغییر کرد
  خدا همه مارا به راه راست هدایت کنند

 10. یکی از ملاکهای هر خطیب جمعه ای داشتن تقوا میباشد و در شروع خطبه ها همه و خصوصا خود را به این امر دعوت میکند.
  حال نمی توان برچسب های نابجا را به این امام جمعه عزیز و ارزشی که میشناسیم و مسئولیت خطیر نمایندگی رهبری را در منطقه سیستان برعهده دارند، زد.
  شما میتوانید در بین مردم گزارشی از مردمی بودن و دلسوز بودن و حل و فصل برخی مشکلات سیستان توسط این فرد بزرگوار تهیه و ایشان را بیشتر بشناسید و به مردم بشناسانید.
  یاحق

 11. سلام امام جمعه زابل انسانی دلسوز هستند و هیچ غرضی در کلامشان جز خیر و صلاح برای شهر نیست شاید برداشت ها متفاوت باشه جایگاه نماز جمعه بیان صریح مشکلات مردم و شهر است لطفا به جای حمله به امام جمعه به فکر مشکلات شهر از جمله آسفالت داغون کوچه ها و خیابون ها باشین نمایندگان رو بیدار کنید به فکر پایانه مرزی و کمبود آب که همچنان داره به زاهدان میره باشن.