گندمــ پرس : جمعی از ناظرین کشاورزی استان سیستان و بلوچستان با ارسال نامه ای خطاب به نمایندگان استان خواستار پیگیری و حل مشکل جذب ناظرین بخش کشاورزی شدند.     متن نامه بدین شرح می باشد :   ریاست محترم مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان با سلاماحتراماً، اینجانبان ناظران بخش کشاورزی سالهای 94-90 […]

گندمــ پرس : جمعی از ناظرین کشاورزی استان سیستان و بلوچستان با ارسال نامه ای خطاب به نمایندگان استان خواستار پیگیری و حل مشکل جذب ناظرین بخش کشاورزی شدند.

 

 

متن نامه بدین شرح می باشد :

 

ریاست محترم مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان

با سلام
احتراماً، اینجانبان ناظران بخش کشاورزی سالهای 94-90 استان ضمن آرزوی موفقیت و توفیق خدمت برای شما درخواست پیگیری موارد ذیل را داریم:

چرا تنها 300 نفر سهمیه جذب ناظر ؟

در ابتدا خدمت شما عارض میشود برای ما جای سوال است که چرا پهناورترین استان کشور با تنوع اقلیمی منحصر به فرد و متناسب با انواع کشت و کار در زمینه های باغی، زراعی، شیلات و . . . فقط 300 نفر سهمیه برای جذب ناظرین دارد و این در حالیست که در این استان بدلیل جذب دانشجوی بومی در کلیه دانشگاههای سطح استان در رشته های کشاورزی، فارغ التحصیلان فراوانی در رشته های فوق وجود دارد که با توجه به شرایط نامناسب کسب و کار و عدم حمایت لازم در بخش خصوصی چشم امیدشان به استخدامی های دولتی است. وقتی در خبرها میشنویم خیلی از استانها که هم از نظر وسعت و هم از بعد
تعداد فارغ التحصیلان قابل مقایسه با استان ما نیستند، تعداد بیشتری مجوز جذب ناظر دریافت نموده اند مأیوس می شویم و سخت ذهنمان درگیر چرایی این موضوع است و شما بزرگواران نیک میدانید یکی از راههای برون رفت از وضعیت نابسامان کشاورزی استفاده از توان، علم و تجربه ی کارشناسانی است که بهترین سالهای عمرشان را پشت میز و نیمکت های دانشکده های کشاورزی گذارنده اند و بعد از آن هم مدتی را در مدیریتها و مراکز خدمات کشاورزی در بدترین شرایط و کمترین دریافتی و بدون هیچ مزایا و بیمه، به امید جذب در قامت مهندسان ناظر طی کرده اند و پس از اعلام شرایط و تعداد مجوز استخدامی تمامی امیدهایشان به یأس و ناامیدی مبدل شده و چشم انتظار یاری شما نمایندگان و مسئولین محترم هستند.
لذا از شما بزرگواران عاجزانه تقاضا داریم با توجه به شرایط خاص استان، علاوه بر افزایش سهمیه جذب ناظرین کشاورزی شرط جذب ناظرین تا قبل از تاریخ 12/11/90 را حذف و فقط دو دوره ی متوالی نظارت بعنوان شرط جذب ناظرین در نظر گرفته شود تا مبادا (با توجه به نداشتن شروط لازم) سهمیه از استان برگشت نموده و به دیگر استانهای برخوردار تخصیص یابد.

پیشاپیش از لطف و پیگیری ان جنابان کمال سپاسگزاری و امتنان را داریم.(ضمناً به پیوست دو برگ مستندات جذب ناظرین برخی از استانها جهت استحضار ارائه می گردد)%

با تشکر
جمعی از مهندسین ناظر کشاورزی

 

 

خبر ۱۸ بهمن ۹۳ استخدام: استخدام و جذب ۵۶۵ ناظر بخش کشاورزی
خرم آباد – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از جذب و بکارگیری ۵۶۵ مهندس ناظر کشاورزی در دو رشته علوم دامی و علوم کشاورزی طی بهمن ماه جاری خبر داد.
مهرداد غضنفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا حکم استخدامی این افراد ۱۱ بهمن ماه جاری ابلاغ شده و در حال حاضر تمامی انها در مراکز و ادارات مختلف مشغول بکار هستند.
وی گفت: با توجه به مقام نخست جهاد کشاورزی استان در تولید گندم و بهره برداری از حق تشویقی استان در این خصوص و رایزنی های انجام شده با توجه به سطح بالای بیکاری در استان، سهمیه استخدام مهندسان ناظر از ۲۶۲ به ۵۶۵ نفر افزایش یافت.
غضنفری اضافه کرد:سهمیه لرستان از ۵۶۵ نفر به بیش از ۶۰۰ نفر نیز افزایش یافته که مابقی این افراد، تا پایان امسال مشغول بکار می شوند.

 

خبر ۱۸ اریبهشت ۹۴ – استخدام ۳۴۲ نفر در جهاد کشاورزی استان اردبیل
اردبیل/ خبرگزاری صدا وسیما /اجتماعی / رییس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت : ۳۴۰ نفر از مهندسین کشاورزی پارسال وامسال در جهاد کشاورزی جذب شده اند .
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما سروی امروز در جلسه برنامه ریزی و اشتغال استان با اشاره به اینکه جذب و شروع به کار ۲۶۷ ناظر کشاورزی با مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام شده است افزود: ۷۵ نفر از استخدامی‌ها توسط استانداری نیز که در سنوات قبل مراحل جذب آنها از طریق آزمون سراسری طی شده بود، در فروردین‌ماه ۹۴ انجام شد.

۲۵ اسفند ۹۳ – استخدام ۶۰۰ نفر امسال در جهاد کشاورزی مازندران
محمد حسین فلاح روز یکشنبه در آیین معارفه مدیرجهاد کشاورزی نوشهر علت بخشی از مشکلات موجود در سال های گذشته را کمبود نیروی انسانی بویژه در بخش نظارت دانست و افزود : با استخدام این افراد تحول بزرگی در سازمان جهاد کشاورزی مازندران رخ داده است.

 

خبر ۱۷ اسفند ۹۳ – استخدام ۸۵۵ مهندس بخش کشاورزی استان فارس
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، امیر ابراهیم افروز اظهار داشت: دوره آموزشی و توجیهی بدو خدمت ناظران جدید‌الاستخدام سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و ادارات تابعه سازمان برگزار می‌شود.
افروز همچنین متناسب کردن توانمندی‌های فردی استخدام‌شده‌ها با وظایف و مأموریت‌های شغلی را ازجمله اهداف اصلی برگزاری دوره‌های آموزشی عنوان و بیان کرد: دوره آموزشی مذکور برای ۸۵۵ ناظر تازه استخدام در مدیریت‌های جهاد کشاورزی ۲۹ شهرستان استان فارس در ۱۱ منطقه ازجمله شهرستان آباده، مرودشت، استهبان، داراب، ممسنی، لامرد، جهرم، فیروزآباد، لارستان و مرکز آموزش جهاد کشاورزی فارس اجرا می‌شود.

۲ اسفند ۹۳ – استخدام 567 کارشناس ناظر به استخدام پیمانی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه
کرمانشاه – ایرنا – با ۵۶۷ نفر کارشناس ناظر استخدام شده در مرحله اول و دوم و همچنین ۶۵ نفر سهمیه خانواده ایثارگران، در مجموع ۶۳۲ نفر طی سالجاری در سازمان جهاد کشاورزی استان استخدام شده اند.

خبر ۱۲ بهمن ۹۳ – استخدام ۲۸۸ مهندس ناظر استخدامی جهاد کشاورزی اردبیل
به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، عدیل سروی در گفت وگو با خبرنگاران افزود :  این ۲۸۸ نفر در گرایش های بهبود تولیدات گیاهی، زراعت، باغبانی، مکانیزاسیون، ترویج، آب و خاک و گیاه پزشکی تحصیل کرده اند.

 

۱۶ اردیبهشت ۹۳ – استخدام ۳۰۰ نفر مهندس کشاورزی در آذربایجان‌شرقی
خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اهداف سازمان برای خدمت به جامعه کشاورزی و تولیدکنندگان مقدم بر تمام مسائل است، گفت: خوشبختانه اقدامات لازم برای استخدام ۳۰۰ نفر از مهندسان کشاورزی ناظر به عمل آمده است.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه