تغییر مدیران

تغییرات گسترده فرمانداران و تعدادی از مدیران در برخی از دستگاههای دولتی در استان سیستان و بلوچستان مدتی است آغاز شده است.

گندم خبر, تغییرات گسترده فرمانداران و تعدادی از مدیران در برخی از دستگاههای دولتی در استان سیستان و بلوچستان مدتی است آغاز شده است.

 

با نزدیک تر شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی,گویا تیم دولتی استان سیستان و بلوچستان در سال جاری با برنامه ریزی برای مدیریت انتخابات تصمیم به تغییرات زده است.

 

تغییراتی که مدتی است از مبدا ۱۵ فرمانداری شروع و با حذف مدیران غیر همسو و گاها جهادی و کاربلد در حال ادامه یافتن است.

 

برخی رسانه های اصلاح طلب از قول علی زینی‌وند، معاون سیاسی اجتماعی استاندار خبری مبنی بر تغییر صد در صدی ۱۵ فرماندار در استان ،که میتواند بر صحت مهره چینی های انتخاباتی بیشتر صحه بگذارد.

 

هرچند که معاون سیاسی استاندار اعلام کرده اند این تغییرات خانه تکانی نیست اما به راحتی می توان به ماهیت این تصمیم با طرح این سوال پی برد:

 

چرا در سالی که انتخابات در پیش رو است باید ۱۵ فرماندار حذف گردند؟

 

در همین حال حذف مدیران کاربلد و جهادی گویا تحت نظارت شخص شماره یک استان در حال انجام می باشد.

 

مهرهای چینی های انتخاباتی در تمامی دولت ها در سالهای اخیر به روالی عادی تبدیل شده است و سیستان و بلوچستان نیز از این امر مستثنی نبوده است .

 

جناب استاندار باید علت اصلی تغییر ۱۵ فرماندار را در روزهای آتی به صورت شفاف به مردم اعلام نمایند که اگر این افراد صلاحیت کاری نمیداشتند چگونه به عنوان فرماندار انتخاب شده اند؟ و آیا حذف و اضافه می تواند در روال کار تغییراتی ایجاد کند یا خیر.

 

امید است تغییرات به صلاح مردم شیعه و سنی استان باشد نه برنامه ریزی جهت انتخابات پیش رو در استان پهناور سیستان و بلوچستان.

 

مجتبی نورا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه