گندمــــ پرس : جـامعه از دوجنسیت زن و مرد تشکیل شده است،آمارهاحاکی از آنست که تعداد زنان درایران نسبت به مردان بیشتر است.چندی پیش در سایت خبر آنلاین ،مطلبی تحت عنوان افزایش جنسیت مونث در جامعه خواندم.جامعه ی دو جنسیتی،که فقط با حضور مردان شکل گرفته و سهم بانوان بسیار ناچیز است.       […]

گندمــــ پرس : جـامعه از دوجنسیت زن و مرد تشکیل شده است،آمارهاحاکی از آنست که تعداد زنان درایران نسبت به مردان بیشتر است.چندی پیش در سایت خبر آنلاین ،مطلبی تحت عنوان افزایش جنسیت مونث در جامعه خواندم.جامعه ی دو جنسیتی،که فقط با حضور مردان شکل گرفته و سهم بانوان بسیار ناچیز است.

 

 

 

اگـر اینگونه باشد باید با توجه به افزایش آمـار بانوان ،امکانات در خور و شایسته ای در اختیار این قشر از جامعه قرار بگیرد.این در حالی است که اکثر بانوان،خانه نشین هستند و برخلاف میلشان باید به خانه داری بپردازند. مگر جز این است که دخل و خرج این روزهای خانواده ها،کفاف زندگی مشترک را نمی دهد.پس چرا از جذب بانوان در دستگاههای مختلف اداری خودداری می کنید؟

 

 

 

در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ،بر حسب نیاز 3073 مرد و تنها 630 زن موفق به ثبت نام شدند.این اختلاف دو هزار و اندی، آن هم انقدر عمیق بین آمار پذیرش ارگانها ،برای بانوان بسیار نگران کننده است.

 

 

بانوان همیشه در عرصه های مختلف زندگی،پا به پای مردان کار کرده اند و توانسته اند سهم بسزایی در اداره ی امور و دیگر مسائل داشته باشند.بکارگیری سرمایه های انسانی در جهت رشد و شکوفایی جامعه می تواند موثر واقع شود.حال اگر سرمایه ی انسانی در ایران فقط وفقط در وجود مردان خلاصه شود آن هم با افزایش رو به رشد آمار بانوان ،در آینده ای نه چندان دور معضل بیکاری بانوان،به مشکلی بزرگ و حل ناشدنی تبدیل می شود.

 

 

حضور زنان در جامعه می تواند نقطه ی عطفی باشد برای ساماندهی هر چه بیشتر کارها،چرا که تحقیقات ثابت کرده است که زنان از دقت و کارامدی بیشتری در حین انجام وظیفه برخوردارند.

 

 

 

حضور همیشگی بانوان در عرصه های مختلف کار و خدمات،زمینه ساز رسیدن به اهداف بلند مدت است زیرا بانوان توانایی شناسایی مهارت هایشان و استفاده از آنها برای توانمند سازی شخصی و حرفه ای را دارند.

 

 

 

اگـر حضور و ورود بانوان در زمینه های مختلف کاری، پررنگ تر از قبل باشد به یقین هر روز شاهد کارافرینی هر چه بیشتر آنها هستیم.

 

 

 

استفاده از یک نیروی فعال و دقیق،می تواند راهگشای خیلی از مشکلات جامعه باشد.اگر اشتغال با توجه به آمار جمعیتی و جنسیتی تعیین شود،اگر ظرفیت اشتغالزایی بانوان بیشتر شود و روند صعودی در پیش گیرد ،اگر اجازه ورود به بانوان به زمینه های مختلف شغلی صادر شود،شاید بتوان شاهد شکوفایی استعدادهای بانوان باشیم.امید است که بانوان از حقی که سالهاست پایمال شده دفاع کنند و ورود خود را به بازار کارنوید دهند.

 

رخـشــانـــی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه