راست و دروغ تصـویـب منطـقـه آزاد در هـیـات دولـت

  • کد خبر : 29302
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۵۳
راست و دروغ تصـویـب منطـقـه آزاد در هـیـات دولـت

گندمـــــ پرس : خبری به سرعت فضای مجـازی استان و بخصـوص سیستان را در برگـرفت و اعـلام شـد کـه منطـقه آزاد سیستان به تصویب هیات دولت رسیده است , خبری بسیار خوشحـال کننده بـود , اما یک جای کار اشکال داشت , چرا این موضوع از طریق مبادی رسمی و مقامات استانی اعلام نشد ؟ […]

گندمـــــ پرس : خبری به سرعت فضای مجـازی استان و بخصـوص سیستان را در برگـرفت و اعـلام شـد کـه منطـقه آزاد سیستان به تصویب هیات دولت رسیده است , خبری بسیار خوشحـال کننده بـود , اما یک جای کار اشکال داشت , چرا این موضوع از طریق مبادی رسمی و مقامات استانی اعلام نشد ؟ و تنها در فضای مجازی مورد سـوء استفاده قرار گـرفت و هـر سوی جریان سیاسی سعی در انتشـار خبـر به نفـع خـود را داشتند .

 

به همین منظور به جهت روشن شدن ابعاد این مـاجرا و خـبر سعی کردیم تماسی با مسئولین مربوطه داشته باشیم و آخرین اخبار در این خصوص را از آنان جویا شویم .

 

 علیرضا نورا نماینده استاندار در جلسه کارگــروه تخصصی شورایعالی مناطق آزاد در گفتگو با گندمـــ پرس در پاسخ به سوالی درخصوص جلسه دیروز و آیا اینکه خبر اعلام شده درخصوص تصویب طرح در هیات دولت صحیح می باشد , از ذکر جزئیات جلسه به دلیل محرمانه بودن مسائل خودداری کرد و گفت : بنده این مساله را تائید نمی کنم و اطلاعات بیشتر دراین خصوص را ان شالله پس از تصویب نهایی طـرح در هیات دولت دراختیار رسانه هـا و مـردم قـرار خواهیم داد.

 

از وی سوال کردیم , اگر دیروز طرح در هیات دولت به تصویب نرسیده شما به چه منظور در تهران حضور یافته اید ؟ دیروز بنده به همراه مهندس ناظری فرماندار زابل و جمعی از مدیران کل استانی  به منظور تائید نهایی نقشه ها و محدوده پیشنهادی منطقه آزاد در جلسه کارگروه تخصصی شورایعالی مناطق آزاد حضور یافتیم و نقشه ها و محدوده پیشنهاد تائید و موضوع از نظر این کارگروه به اتمام رسید.

 

وی همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص زمان طرح مساله منطقه آزاد در جلسه هیات دولت نیز گفت : این طرح در اولین جلسه هیات دولت در هفته آینده با حضور رئیس جمهور , اعضای هیات دولت و استاندار سیستان و بلوچستان مطرح و تصویب خواهد شد و پس از آن نیز به مجلس ارسال می گردد.

 

وی در پایان نیز گفت : سخنانی که در فضای مجازی و از جانب افراد مختلف بیان می شود , قابل تائید نیست , متاسفانه برخی از افراد با عدم اطلاع از فرایند کـار , عجـولانه  و شتاب زده مساله را مطرح می کنند , که این مسائل و اظهار نظرات شتاب زده موجب خسران برای منطقه و مردم خواهد شد , از این افراد درخواست داریم شتاب زده عمل نکنند و از ذکر موضوعاتی که واقعیت ندارد , جدا خود داری کنند و اجازه دهند  فـرآیند تصویب نهایی منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان در فضایی آرام و غیر سیاسی به کار خود ادامه دهد و به سرانجام برسد .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=29302

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. سلام دوستان اگر قراره منطقه آزاد تجاری صنعتی واسه زابل تصویب بشه پس عملا هیچ نفعی واسه سیستان نداره ولی اگر قراره منطقه آزاد تجاری اقتصادی تصویب بشه این میتونه واسه مردم و سیستان مفید باشه. چون اگر تجاری صنعتی به تصویب برسه هیچ سرمایه گذاری به خاطر شرایط امنیتی و جوی این منطقه حاضر به سرمایه گذاری نمیشه در سیستان

  2. تشکر از گندم پرس بخاطر پیگیری موضوع خیالمان را راحت کردید نمایندگان از بس گفتند ما چنین کردیم چنین میکنیم خسته شدیم و احساس مردم را هدف قرار داده اند و برایشان مهم نفع …..است

  3. سلام: تصویب منطقه آزاد گامی بسوی امیدوار نمودن مردم سیستان است اگر خوب اجرا شود ودست عده خاصی نیفتد .البته باید عرض کنم که یکی از دلایل محکم نماینده دولت تدبیر دراستان و پیگیری وتایید منطقه آزاددر سیستان ……….در بحث انتخابات آتی مجلس است زیرا ایشان از تواناییهای وی شناخت داردبه هر حال مسئله زیاد باز نشود امید است به برکت این حضور سایر بن بستها مرتفع گردد ونگاههای سیاسی به نگاههای خدمت صادقانه به مردم برگردد.حضور ………در سیستان مطمئنا مایه برکت ونشاط مردم خواهد شد زیرا ایشان بدون شک مردعمل بوده وخواهد بود.