تاریخ : شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 20 August , 2022

مقصد گردشگری ایران حرفی که تنها درشعار ماند

  • کد خبر : 43826
  • ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
مقصد گردشگری ایران حرفی که تنها درشعار ماند
هر منطقه با توجه به پتانسیل ها و امکانات موجود خود می تواند از طریق مختلف در محور توسعه منطقه ای قرار گیرد و با توسعه در یک بخش ، زمینه توسعه سایر بخشها را نیز فراهم سازد.

گندم خبر: با توجه به نقش اقتصاد در توسعه منطقه ای و با توجه به هدف گردشگری که تولید درآمد و جذب سرمایه برای منطقه است. نقش راهبردی و کلیدی در توسعه پایدار منطقه ای نمایان میگردد. 

 

لقب گرفتن سیستان و بلوچستان بعنوان مقصد گردشگری ایران در سال ۱۳۹۶ امید را برای حضور و شناخت هر چه بهتر گردشگران داخلی و خارجی روز به روز بیشتر کرد که می توانست نقش راهبردی و کلیدی در توسعه پایدار استان ایفا کند .

 

اما فراموشی و عملکرد ضعیف در این رابطه خیلی زود نمایان گشت و باعث شد یکبار دیگر محرومترین و پهناورترین استان کشور در معرفی قدمت چندین هزار ساله ای یتیم بماند .

 

یتیم ماندن سیستان در این وادی با توجه به شرایط بحرانی منطقه و اهمیت بالای گردشگری در رفع محرومیت باعث گردید خیلی زود ائمه جماعات شمال استان به این عملکرد ضعیف به نمایندگی از مردمان تنگه ٱحد ایران اسلامی از خود واکنش نشان بدهند .

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان باید بخوبی بر این موضوع واقف باشد که گردشگری چه تاثیری در معرفی و پیشرفت یک منطقه خواهد گذاشت و لازم است کارهای مثبت انجام شده را نه بصورت شعار وار بلکه در عمل بصورت گزارشی مکتوب و مستند برای مردم بیان کند .

 

مجتبی نورا – دبیر سرویس جوان گندم خبر

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43826
  • دیدگاه‌ها برای مقصد گردشگری ایران حرفی که تنها درشعار ماند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.