گــنــدمــ پــرس: به درخواست عده ای از نمایندگان مجلس و تایید معاون حقوقی رییس جمهور،خانم امینی زاده قرار بر این است که منطقه ی آزاد تجاری-صنعتی سیستان خارج از نوبت بررسی شود.         حلیمه عالی،نماینده مردم سیستان با اشاره به پیگیری های مجدانه برای به ثمر رساندن طرح منطقه آزاد تجاری-صنعتی سیستان […]

گــنــدمــ پــرس: به درخواست عده ای از نمایندگان مجلس و تایید معاون حقوقی رییس جمهور،خانم امینی زاده قرار بر این است که منطقه ی آزاد تجاری-صنعتی سیستان خارج از نوبت بررسی شود.
 
 
IMG-20151122-WA0031
 
 
حلیمه عالی،نماینده مردم سیستان با اشاره به پیگیری های مجدانه برای به ثمر رساندن طرح منطقه آزاد تجاری-صنعتی سیستان در گفت و گو با خبرنگار گندم پرس گفت:با توجه به مطرح کردن هفده فقره در خصوص مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور،طرح منطقه آزاد تجاری سیستان در رتبه ی دهم قرار دارد.
 
IMG-20151122-WA0032
 
IMG-20151122-WA0030
 
 
 
وی اشاره کرد:9 فقره اول؛مربوط به صورتهای مالی و عملکرد مناطق آزاد تجاری و صنعتی است و وقت زیادی می طلبد(شایدقریب به یکسال) و به همین دلیل خواهان بررسی منطقه آزاد سیستان خارج از نوبت شدیم.
 
عالی بیان کرد:پیشنهاد لایحه ی ایجاد منطقه ی تجاری بانه و مریوان بعد از سیستان قرار دارد و با همکاری و همفکری  نمایندگان کردستان سعی در پیشبرد هر چه سریعتر این طرح داریم.
 
وی اضافه کرد:مشکلات فقر و بیکاری و محرومیت های مردم سیستان نباید نادیده گرفته شود و ایجاد منطقه آزاد سیستان را شاید بتوان التیامی برای دردهای ناخواسته ی مردم دانست.
 
وی در پایان گفت:امید است منطقه ی آزاد تجاری صنعتی سیستان و بانه و مریوان به دلیل بار مالی  به قید فوریت و خارج از نوبت در دستور کار قرار گیرد.
 
حالا هیچ چیز به اندازه یک خبر خوب نمی تواند مردم سیستان را خوشحال کند.منطقه آزاد سیستان کورسوی امیدی است برای آنهایی که چمدان مهاجرتشان را بسته اند تا شاید پای ماندنشان استوار گردد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه