گندمـــــ پرس : رهبر انقلاب اسلامی : دلواپس بودن جرم نیست/ دولت و طرفداران دولت به کسانی که ابراز دلواپسی می‌کنند، اهانت نکنند. 1394/1/1     دلواپسی در لغت به معنی نگرانی ، آشفتگی و مضطرب بودن است ولی اگـر بخواهیم آن را در جامعه امروز خود معنا و تفسیر کنیم باید نگـاهی دوباره به […]

گندمـــــ پرس : رهبر انقلاب اسلامی : دلواپس بودن جرم نیست/ دولت و طرفداران دولت به کسانی که ابراز دلواپسی می‌کنند، اهانت نکنند. 1394/1/1

 

delvapas

 

دلواپسی در لغت به معنی نگرانی ، آشفتگی و مضطرب بودن است ولی اگـر بخواهیم آن را در جامعه امروز خود معنا و تفسیر کنیم باید نگـاهی دوباره به اتفاقات پس از توافق ژنو بیندازیم پس از آن بود که به لطف برخی به ظاهر روشنفکـر !!!!

 

 

 

معنای دیگری از دلواپسی رونمایی شد ، و از منظر این بزرگواران دلواپس کسی هست که با نظر و تصمیمات اتخاذ شده از سوی دولت از اساس مخالف است و برای گفتن انتقادهایش نباید به آن اجــازه و فـرصت حــرف زدن داد!!!!

 

 

 

و به این ترتیب بود که پس از صفات و برچسب های متعددی از جمله : بی سواد،تازه به دوران رسیده،بزدل سیاسی و…. که به منتقدین خود دادند، واژه های دلواپس و دلواپسی نیز نقل مجالس موافقان و سینه چاکان دولت تدبیر و امید و ابزار تمسخر منتقدین شد و این واژگان به ادبیات سیاسی کشور اضافه گشت.

 

 

 

این جـریان در همه جـای کـشور وجــود دارد ولی ما سعی داریم از زاویه ای دیگر و در مقیاسی کوچکتر ، این موضوع را بررسی کنیم که این موضوع چیزی نیست جز سیستان و مشکلاتش. دارالولایه سیستان ؛ منطقه ای مرزی در جنوب شرق کشور و شمال استان سیستان و بلوچستان با پیشنه ی تاریخی چند هزارساله و مردمی ولایتمدار ،مردمی که مرزبانان واقعی این تنگه احد هستند منطقه ای که زمانی انبار غله ی ایران بود ولی متاسفانه قریب به دو دهه است که با خشکسالی بسیار سختی دست و پنجه نرم میکند .

 

 

اما موضوعی که مد نظر نگارنده است،بحث دلـواپس بودن در باره سیستان است امروزه از سوی برخی موافقان دولت تدبیر و امید که شعار اعتدالشان گوش فلک را کر کرده به منتقدین دولت دلواپس می گویند و هر وقت حرکتی در کشور و یا هر نقطه ای از آن صورت می گیرد که موافق تفکرات،حزب،جناح و جریاناتشان نباشد ،از این واژه و حربه برای کوبیدن آن شخص یا جریان استفاده می کنند که البته فضای سیاسی سیستان نیز از این قاعده مثتثنی نیست.

 

 

متاسفانه در سیستانی با این همه مشکلات و نیازهای مردم که زندگی را بر آنان سخت کرده، هنوز هم جریانات سیاسی موافق دولت دست از این حربه ( زدن برچسب دلواپس به منتقدین) بر نداشته و تا مشاهده میکنند که کسی و یا رسانه ای برای دستیابی به حقوق مردم سیستان و مطالبات آنها ؛ سازمان و یا مسئول همفکرشان را نقد میکند، سریعا در رسانه ها و شبکه های اجتماعی واکنش نشان داده و فرد و رسانه منتقد را به شدت تخریب میکنند و برای رسیدن به منافع شخصی و حزبی خودشان از هیچ کوششی دریغ نمیکنند و بدون اینکه حقوق و مطالبات و مشکلات مردم را در نظر بگیرند در ساده ترین حالت به تعریف و تمجید و چاپلوسی از آن سازمان یا شخص مورد انتقاد قرار گرفته شده میپردازند .

 

 

ولی اگر همین افراد یا رسانه ها،این توان و وقتی که صرف تخریب منتقدین میکنند را برای آبادانی سیستان صرف میکردند اوضاع سیستان خیلی متفاوت تر از حال و روز فاجعه بار الان می شد این افراد نباید فراموش کنند که مردم ولی نعمتان ما هستند و تا لحظه ای که زنده باشیم برای رسیدگی به مشکلات مردم و خواسته های آنها فریاد میزنیم و مسئولین کم کار را نقد خواهیم کرد چرا که ما دلواپس حال و روز سیستان و مـردمانش ، دلواپس حال و روز هـامون بزرگ هستیم .

 

 

خطاب به تمامی افراد و رسانه هایی که نگرانی و اضطراب از حال روز سیستان و مردمش را دلواپسی میدانند و افراد و رسانه های منتقد را دلواپس میخوانند باید گفت که ما دلواپسیم و به این دلواپسی افتخار میکنیم.

 

دلواپس سیستانیم و برای رسیدن به سیستانی آباد، عملکرد همه مسئولین را زیر ذره بین قرار میدهیم و مسئولین کم کار را نقد و از مسئولین زحمتکش نیز تشکر خواهیم کرد.

 

 

بـه امیـد سیستانی آباد

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه