تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022

معلمان مدارس غیردولتی امنیت شغلی ندارند/معلمان گمنامی که هیچ کس یادی از آنان نمی کند

  • کد خبر : 22701
  • ۰۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۶

گندم پرس :پایگاه خبری آوای فرهنگی ،این روزها خبرهایی در ارتباط با استخدام ۵هزارنیرو در آموزش و پرورش شنیده می شودبه طوری که بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تا یک ماه آینده فراخوانی را برای برگزاری این آزمون استخدامی منتشر می‌کنیم تا پذیرفته شدگان طی یک دوره یکساله آموزشی […]

گندم پرس :پایگاه خبری آوای فرهنگی ،این روزها خبرهایی در ارتباط با استخدام ۵هزارنیرو در آموزش و پرورش شنیده می شودبه طوری که بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تا یک ماه آینده فراخوانی را برای برگزاری این آزمون استخدامی منتشر می‌کنیم تا پذیرفته شدگان طی یک دوره یکساله آموزشی در دانشگاه فرهنگیان بتوانند به استخدام آموزش و پرورش در بیایند. این فراخوان عمومی است اما مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی در اولویت استخدام قرار دارند.
اما در این بین کارکنان و معلمان شاغل در مدارس غیر دولتی عمدتا تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار ندارند بنابراین اشتغال آنها نه به عنوان سابقه کار برای شان محسوب می شود و نه از لحاظ بیمه ای می توانند از خدمات سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند و به تبع، قرارداد کار مشخصی با آنها منعقد نمی‌شود.

در حالی که معلمان و کارکنان رسمی آموزش و پرورش از عیدی سالانه و سنوات برخوردارهستند اما معلمان و کارکنان مدارس غیر دولتی از این حقوق محروم هستند و در زمان هایی که مدارس تعطیل اند، چه به دلیل تعطیلات رسمی و چه به دلیل تعطیلات غیر رسمی از جمله شرایط جوی، بین التعطیلی ها، سه ماه تابستان و… حقوق نمی گیرند چرا که بیمه نیستند و قرارداد کار مشخصی با آنها منعقد نمی شود.

قرارداد کار معلمان و کارکنان مدارس غیردولتی عمدتا در یک نسخه نوشته می شود که در اختیار مدیر مدرسه قرار دارد و بدین ترتیب، زمینه بعدی برای تضییع حقوق آنان ایجاد می شود.
یکی دیگرازمشکلات پایین بودن ضریب امنیت شغلی معلمان و کارکنان مدارس غیردولتی است که باعث شده تا آنها نتوانند به ارتقای سطح علمی بیندیشند چرا که اگر بخواهند جهت ارتقای سطح علمی اقدام کنند، مدرسه عذر آنها را می خواهد.
یکی از این فرهنگیان که با مدرک کارشناسی ارشد و رشته مرتبط با تدریس، در مدارس غیردولتی خدمت می کند به خبرنگارآوای فرهنگی گفت:بنده۶سال است که با۲۸ساعت تدریس درهفته با دریافتی ناچیزی در حال خدمت هستم وامیدوارم که مسئولین ما چاره ای به حال ما نیروهای فراموش شده بیندیشند.
به گزارش آوای فرهنگی ،حال بایدمنتظرماندو دیدکه از سهم استخدام ۵ هزار نیرو در وزارت آموزش و پرورش چند سهمیه نصیب این قشرفراموش شده می شود.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=22701
  • دیدگاه‌ها برای معلمان مدارس غیردولتی امنیت شغلی ندارند/معلمان گمنامی که هیچ کس یادی از آنان نمی کند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.