مـعـرفـی دو دانـشـجـو ی مـوفـق از دانـشـگـاه زابـل بـه مـنـاسـبـت روز دانـشـجـو

 • کد خبر : 30569
 • ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱:۱۵
مـعـرفـی دو دانـشـجـو ی مـوفـق از دانـشـگـاه زابـل بـه مـنـاسـبـت روز دانـشـجـو

گــنــدمـــ پــرس : معرفی دو دانشجو موفق ازبین صدها دانشجوی موفق دانشگاه زابل به مناسبت روز دانشجو مـقـام مـعـظـم رهـبـری : دانـشـجوى مـوفّـق چـه دانـشـجـویـى اسـت؟ به نظر من دانشجوى موفّق کسى است که خوب درس بخواند؛ خوب تهذیب اخلاق کند و خوب به ورزش بپردازد. من براى دانشجوى موفّق، سه شاخص دارم. البته ممکن […]

گــنــدمـــ پــرس : معرفی دو دانشجو موفق ازبین صدها دانشجوی موفق دانشگاه زابل به مناسبت روز دانشجو

مـقـام مـعـظـم رهـبـری : دانـشـجوى مـوفّـق چـه دانـشـجـویـى اسـت؟

به نظر من دانشجوى موفّق کسى است که خوب درس بخواند؛ خوب تهذیب اخلاق کند و خوب به ورزش بپردازد. من براى دانشجوى موفّق، سه شاخص دارم. البته ممکن است یک جوان موفّق در خانه، معیارهاى دیگرى داشته باشد؛ یک کاسب موفّق، یک ادارى موفّق، معیارهاى دیگرى داشته باشد؛ اما دانشجوى موفّق، به حیث دانشجویى، این است: باید خوب درس بخواند، به اخلاق و تهذیب نفس بپردازد، ورزش هم بکند. 

 

rejaei

 

مـهـدیـه رجـایـی

متولد 1362 شهرستان کرمان

مقطع کارشناسی: دانشگاه فردوسی مشهد ، رشته تولیدات گیاهی (زراعت) معدل 17/95

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه زابل، رشته اگرو اکولوژی معدل 18/52

دانشجوی سال سوم دکتری تخصصی رشته اگرو اکولوژی دانشگاه زابل، نفر اول آزمون جامع در این مقطع
تعداد مقالات 7مقاله علمی

Rajaii, M. Dahmardeh, M. 2014. The Evaluation of Corn and Peanut Intercropping on Efficiency of
Use the Environmental Resource and Soil Fertility. Journal of Agricultural Science; 6 (4): 99-108.
Dahmardeh, M. Rajaii, M. 2013. Mixed culture in arid and semi-arid region. International journal of ecosystem. 3 (3): 24-29

.
  -بررسی اثر فاصله ردیف و کنترل علف¬های هرز در کشت مخلوط ذرت (Zea mays L.) و بادام زمینی(Arachis hypogaea L.) از طریق شاخص¬های رقابتی. نشریه بوم شناسی کشاورزی مشهد.

– تاثیر وجین علف های هرز و تراکم بر کارایی مصرف منابع محیطی در کشت مخلوط ذرت و بادام زمینی. سیزدهمین همایش علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و سومین همایش علوم و تکنولوژی بذر ایران.

درپایان توصیه من به دانشجویان علاقه مند به علم و دانش این است که مسیر خود را با هدف و شناخت کافی انتخاب نمایند. در سخت ترین شرایطی توکل به خدا، امید و آرزوهایتان را فراموش نکنید. همواره به دنبال ایده های نو باشید ضمن اینکه علاقه مندی به تحقیق و پژوهش همراه با تلاش راز موفقیت در مقاطع بالای تحصیلی است.

 

rigi

 

خـشـایـار ریـگـی

متولد سال 1366 در زاهدان

مقطع کارشناسی: رشته زراعت در دانشگاه آزاد واحد زاهدان

مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه زابل، رتبه ی 79 در رشته زراعت معدل 17/22

دانشجوی سال سوم دکتری تخصصی رشته زراعت دانشگاه زابل،  آزمون جامع در این مقطع رابه پایان رسانده ودرمرحله تدوین پایان نامه میباشم

اینجانب از اعضا برتر بنیاد ملی نخبگان هستم و مدت 3 سال است که جزء اعضای فعال باشگاه پؤوهشگران جوان و نخبگان واحد زاهدان هستم که دو سال پیاپی (1393 و 1394) به عنوان پژوهشگر برتر باشگاه پؤوهشگران جوان و نخبگان واحد زاهدان شدم. از پایان نامه ارشد 2 مقاله استخراج کرده ام که یک مقاله ISI و یک مقاله علمی پژوهشی در مجله علوم گیاهان زراعی ایران چاپ کرده ام. دارای 5 مقاله آی اس آی، 8 مقاله علمی پژوهشی خارجی و 22 مقاله همایشی می باشم.

و تمام توفیقات حاصله را مدیون الطاف خداوند، فرمایشات مقام معظم رهبری هستم که می فرمایند اگر ژرف یابی و پژوهش نباشد; نتیجه اش یک جا ایستادن، در جا زدن و با دنیای پیرامون خود به تدریج بیگانه تر شدن است.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=30569

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۵
 1. کاش یه سوال از این دو عزیز که باز زحمت زیاد و پشت کار به اینجا رسیدن باید پرسید. چه آینده ای رو در زمینه اشتغال برای خودتون متصور هستید؟

 2. با سلام
  روز دانشجو را به همه دانشجویان تبریک عرض میکنم.
  به خانم رجایی و آقای ریگی هم صمیمانه تبریک میگویم.
  هر جا باشید خداوند را فراموش نکنیم او هر لحظه در کنار شماست فقط باید بخواهید

 3. احسنت بر خشایار و خانم رجایی
  تبریک

 4. درورد بر رسانه خبری گندم پرس که این حرکت زیبا انجام داد تا یه فضایی رقابتی بر تحصیل بوجود بیاد و این نشان دهنده ان است که افراد برتر از دید رسانه ها دور نخواهند ماند.و برای این دو عزیز ارزوی موفقیت کامیابی دارم و امیدوارم در ادامه تحصیل به مدارج بالاتر موفق تر از قبل باشند و شوند

 5. مبارک خشایار باشد
  مبارک خانم رجایی هم باشد
  مبارک تمام دانشجویان